Vasodilator i inne leki na osteochondrozy szyi

W przypadku osteochondrozy regionu szyjnego, upośledzenie dopływu krwi do mózgu. Różne rodzaje substancji leczniczych są przepisywane w celu leczenia choroby, w tym leków rozszerzających naczynia.

Rodzaje leków

Leki do rozszerzenia naczyń są miotropowe i neurotropowe. Leki myotropowe mają zdolność bezpośredniego oddziaływania na ścianę naczynia, a neurotropy rozluźniają jego napięcie w wyniku oddziaływania na impulsy nerwowe.

Środki rozszerzające naczynia

Leki naczyniowe można kupić w tabletkach lub w roztworach do wstrzykiwań. Na przykład lekarze często używają:

  1. Euphyllinum. Jest sprzedawany w ampułkach i jest przeznaczony do podawania dożylnego. Ale czasami, jeśli stan nie jest krytyczny, taka substancja czynna jest stosowana w postaci tabletek.
  2. Pentoksyfilina. Nie tylko rozszerza naczynia krwionośne, ale także znacznie poprawia mikrokrążenie. Wzmocnienie przepływu krwi do mózgu i rozszerzenie naczyń krwionośnych również pomaga i kwasu nikotynowego.
  3. Actovegin. Pomaga komórkom mózgowym, zapewniając ich odżywianie i poprawia przepływ krwi w mózgu, aktywuje procesy metaboliczne.
  4. Berlition, który zawiera kwas thiectic jako składnik aktywny, nie tylko zwiększa przepływ krwi z powodu rozszerzenia naczyń krwionośnych, ale także ma właściwości przeciwutleniające.

Neuroprotectors

Leki neuroprotekcyjne do osteochondrozy kręgosłupa szyjnego są również często stosowane w leczeniu, ponieważ w połączeniu z lekami rozszerzającymi naczynia krwionośne pomagają zmniejszyć lepkość krwi i wpływają na odcień naczyń krwionośnych. Należą do nich Vinpocetine (Cavinton) i Piracetam (Nootropil, Lucetam).

Ich głównym działaniem jest zmniejszenie wpływu niedoboru tlenu na komórki mózgu i stymulowanie przepływu krwi w strefach niedokrwiennych.

Na rynku farmaceutycznym znajdują się również produkty zawierające środek rozszerzający naczynia krwionośne i środek neuroochronny. Takie leki do leczenia destrukcyjnych procesów w okolicy szyjnej są wygodne do zastosowania - zmniejsza się liczba leków i istnieje gwarancja, że ​​pacjent nie zapomni wziąć pigułki na czas.

Dlaczego potrzebne są te leki?

Od serca do mózgu wzdłuż kręgosłupa przechodzą naczynia, niosąc krew, wzbogaconą o tlen i składniki odżywcze.Kanał, który jest utworzony przez bocznych wyrostków kręgowych, tętnice kręgowe są odpowiedzialne za ukrwienie potylicznym, płacie skroniowym i ucha wewnętrznego. W tych strukturach mózgu przetwarzane są informacje wizualne, odczucia smakowe i zapach. W uchu wewnętrznym znajduje się środek równowagi.

W przypadku wystąpienia zmian patologicznych kręgów przesunięcie zwężenie kanałów, a to prowadzi do zaburzeń ukrwienia i unerwienia. Ponadto, wzrosty kości (osteofity) stale podrażniają zakończenia nerwowe i naczynia, powodując ich spazmodię.

Kiedy zaburzeń odżywiania i rozwoju zmian niedokrwiennych występują objawy, które są charakterystyczne także osteochondroza kręgosłupa szyjnego. Pacjent zaczyna skarżyć się na ból głowy, szum w uszach, zaburzenia widzenia i słuchu. W najcięższym przebiegu ta patologia może powodować objawy typowe dla udaru niedokrwiennego.

Aby temu zapobiec, przepisuj leki rozszerzające naczynia krwionośne. Ich działanie ma na celu zwiększenie światła poprzez zmniejszenie napięcia ściany naczynia.

Inne leki

Należy pamiętać, że wpływ na naczynia ma te patologiczne procesy, które występują w kręgosłupie. W związku z tym krążenie mózgowe można znacznie poprawić, jeśli przyczyna jego naruszenia jest traktowana.

Wszystkie metody leczenia osteochondrozy szyjnej wpływają nie tylko na normalizację struktur kręgosłupa, ale także pomagają w niewydolności naczyń.

Lekarze powołują:

  1. Niesteroidowe leki przeciwzapalne. Skutecznie łagodzą stany zapalne i obrzęk tkanek, przez co zmniejsza się ucisk naczyń szyjnych.
  2. Chondroprotectors. Przywróć anatomiczną strukturę chrząstki.
  3. Witaminy z grupy B. Pomagają znormalizować przewodzenie impulsów nerwowych.

Uwaga, proszę! Wszystkie rodzaje leków podane są w celu powszechnej znajomości. Tylko lekarz może je przepisać, a samoleczenie jest niedopuszczalne.

Istotną rolę w poprawie kondycji odgrywają fizjoterapia, klasyczne kursy masażu, miejscowe maści przeciwzapalne, żele i kompresy oraz terapia ruchowa. W ostrym okresie, aby odciążyć kręgosłup i nie pozwolić mu na zmianę pomaga w noszeniu kołnierza szyjnego.

Często stosuje się z powodzeniem receptury tradycyjnej medycyny, nietradycyjne metody (akupunktura, terapia manualna).

Ważne jest, aby przeprowadzić kompleksowe leczenie choroby pod nadzorem doświadczonego specjalisty.