Osteochondroza szyjna, która wpływa na dopływ krwi do mózgu i jego objawy

Bez odpowiedniego dopływu krwi normalne organy nie mogą normalnie funkcjonować. Zwłaszcza jeśli chodzi o mózg. Jego głównym zadaniem jest zarządzanie wszystkimi procesami zachodzącymi w ciele. Jest odpowiedzialny za postrzeganie otaczającego i wewnętrznego świata, pamięci, uczuć itp.

Niedostateczne przyjmowanie dla neuronów (komórki nerwowe), składników odżywczych i tlenu, tym samym niekorzystnie wpływa przede wszystkim na funkcji kory mózgowej. I to, jak wiadomo, jest materialną podstawą naszej świadomości.

Trochę przydatnej anatomii

Przepływ krwi do mózgu odbywa się wzdłuż czterech głównych naczyń: lewej i prawej wewnętrznej tętnicy szyjnej, a także obustronnych tętnic kręgowych. Pierwszy, z punktu widzenia osteochondrozy oddziału szyjki macicy, nie jest interesujący. Czego nie można powiedzieć o drugim.

Tętnice kręgowe rozgałęzienia od podobojczykowej wprowadzić kanały utworzone przez otwory w procesach kręgów na poziomie szóstego szyjnego. W tym momencie pojawia się osteochondroza maksymalną liczbę problemów, z których głównym jest niedrożność zewnętrznego pojemnika (zewnętrzna kompresji tętnicy).

Wprowadzanie do jamy czaszki przez otworu potylicznego, po lewej i prawej naczynia kręgowe tworzą tylną część krążenia mózgowego. Od niego składniki odżywcze i tlen guz i skroniowych półkul mózgowych, struktur podkorowych, móżdżku i wiele innych działów.

Naruszenie mózgowego krążenia w osteochondroza szyjki macicy jest bezpośrednio odzwierciedlone w centrach wzrok, słuch, koordynację, oddychanie.

I choć krwiobiegu i centralny układ nerwowy ma „rondo” sposób - łączący pomiędzy wszystkich czterech gałęzi pni tętniczych, zmniejszając dopływ krwi jednego z nich nieuchronnie wpływa na poziom ogólnego obiegu.

Wpływ patologii kręgosłupa szyjnego w krwiobiegu

Negatywnie działający jako ośrodek naczynioruchowy pracy, zmiany w górnej części kręgosłupa stworzyć warunki „błędnego koła” z naruszeniem dostawę mózgu z krwią.

Jej pierwszy link - zmniejszone dostarczanie tlenu i składników odżywczych z powodu kompresji tętnic kręgowych podczas zmian górnego segmentu struktury kręgosłupa.Drugi - niewystarczający dopływ krwi do centrum naczynioruchowego pogarsza funkcjonowanie, a następnie strukturę wszystkich naczyń, w tym naczyń mózgowych.

Objawy, które występują w mózgu z osteochondroza szyjnego, są podzielone na trzy kategorie, w zależności od etapu rozwoju:

  1. Początkowy (encefalopatia) - objawia się bólem głowy, szumy uszne, zaburzenia chodu i sen, zmęczenie, zmniejszenie postrzegania intelektualnej;
  2. subindemnification (wyraźne zmiany neurologiczne) - naruszenia aktywności wyższej czynności nerwowej (pamięć, myślenia analitycznego prawidłowe postrzeganie rzeczywistości), apatia, senność;
  3. dekompensacji (etap nieodwracalnych zmian w ośrodkowym układzie nerwowym) - zwyrodnienie aktywności wyższy nerwowego, w których nie jest możliwe, aby osoba przeprowadzić samoopieki.

Oprócz tych warunków mogą wystąpić nieprawidłowości w regulacji temperatury i wilgotności skóry, problemy z oddychaniem, połykaniem, wzrokiem, słyszeniem. Omdlenia, zawroty głowy, nudności i wymioty, również mają centralne pochodzenie, która objawia spowodowane rozregulowaniem mózgu odpowiadającej centrach kontrolnych.

Eliminacja objawów zaburzeń krążenia krwi

Wszystkie objawy niedostatecznego przepływu krwi do mózgu można i należy skorygować. Ale zanim rozważa pytanie, jak poprawić przepływ mózgowy z osteochondroza szyjki macicy, należy jasno zrozumieć, że bez rozwiązania przyczyn - problemy w kręgosłupie szyjnym - nie może być skuteczna walka z dochodzenia - przejawy upośledzenia krążenia.

Główne warunki odzyskiwania:

  • w żadnym wypadku nie należy angażować się w samoleczenie;
  • złożony wpływ na wszystkie ogniwa w rozwoju choroby;
  • leczenie powinno być motywowane rzeczywistą sytuacją związaną z każdym konkretnym przypadkiem, zgodnie z zaleceniami lekarza;
  • zmiana stylu życia, natura odżywiania, zasady przyjmowania leków nie są zaleceniem, ale obowiązkowym warunkiem realizacji.

Osteochondroza jest chorobą przewlekłą. Współczesna medycyna niestety nie ma wystarczających możliwości całkowitego wyleczenia tej dolegliwości. Jednak w celu poprawy jakości życia poprzez zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie objawów manifestacji choroby jest ona w stanie. Jeśli, oczywiście, sam pacjent jest zainteresowany tym wynikiem.

Loading...