Ćwiczenie osteochondrozy szyjnej

Jakie ćwiczenia należy wykonywać w przypadku osteochondrozy szyjnej, każdy pacjent zostanie poinformowany przez lekarza prowadzącego, ponieważ są oni wybierani indywidualnie. Te same kompleksy do prowadzenia gimnastyki terapeutycznej nie mogą w ogóle mieć równie korzystnego efektu terapeutycznego.

Aby zachować prawidłową technikę wykonywania pierwszych zajęć, są tylko specjaliści, którzy opowiedzą i pokażą cechy ruchów. Tylko wtedy możesz zacząć ćwiczyć gimnastykę terapeutyczną w domu.

Nie zapomnij o kuracji kuracyjnej w ostrym okresie, fizjoterapii, masażu. Dobry efekt zapewniają kursy profilaktyczne z wykorzystaniem chondroprotektorów, leki poprawiające odżywianie tkanek dotkniętych chorobą, witaminy. Tylko zintegrowane podejście do leczenia zapewnia doskonały wynik.

Odmiany

Ćwiczenia izometryczne pomagają wzmocnić mięśnie szyi, co zapobiega dalszemu postępowi choroby. Są stosowane w bólach głowy i podczas zaostrzeń. Gdy są wykonywane, mięśnie szyi są odporne na naciskanie lub ciągnięcie:

 1. Stojąc lub siedząc, kładąc dłoń na czole,naciśnij jednocześnie z oporem, który polega na próbach przechylenia głowy do przodu i przytrzymaj w tej pozycji przez maksymalnie 10 sekund. Powtórz maksymalnie 10 razy. To zachowuje fizjologiczną lokalizację kręgów i wzmacnia mięśnie.
 2. Podobnie jak w przypadku pierwszego, tylko teraz dłoń jest nakładana na świątynię, najpierw wykonywana dla jednej strony, potem dla drugiej. Pozwala wzmocnić mięśnie boczne, aby zmniejszyć objawy bólu.
 3. Stojąc lub siedząc, aby maksymalnie unieść ramiona w górę, następnie przytrzymaj co najmniej 10 sekund, a następnie rozluźnij się na 10 sekund. Powtórz maksymalnie 10 razy. Poprawia napięcie mięśni bocznych.

Ćwiczenia izotoniczne pozwalają wyeliminować zmiany patologiczne w postawie człowieka, co również ułatwia stan pacjenta i spowalnia postęp patologii kręgosłupa.

Regularne wykonywanie wybranych ćwiczeń fizycznych wykazuje doskonałe wyniki w osteochondrozy szyjnej.

Rozwój autora

Ćwiczenia nad osteochondrozą szyjki macicy należy wykonywać metodą mikromotoryczną, mówi Gitt Witalij Demjanowicz. Aby uzyskać stabilny efekt terapeutyczny, muszą być wykonywane codziennie kilka razy. Witalij Demjanowicz zaleca osteochondroza szyjki macicy:

 1. Lekkie kręgi poruszają się w przód iw tył, ale amplituda powinna być minimalna, czas trwania 2 minuty. Następnie przerwij na 30 minut.
 2. Po przerwie możesz potrząsnąć głową na bok, jakby chciał powiedzieć "nie". Amplituda jest również minimalna, czas trwania wynosi 2 minuty, a następnie znowu 30-minutowa przerwa.

Ciągłe ich wykonywanie pozwala na poprawę stanu krążków międzykręgowych - w celu zwiększenia wysokości i normalizacji procesów metabolicznych. Jest to bardzo ważne, ponieważ w procesie niszczącym spłaszczają się i otrzymują niedostateczne odżywianie.

Ćwiczenia na osteochondrozy szyjnej od Tatyana Chekalova są bardziej intensywne niż metody Dr. Gitta. Główną zasadą jest dokładne przestrzeganie instrukcji dotyczących ich stosowania, aby nie szkodzić ciału i nie pogarszać przebiegu choroby.

Ćwiczenia dr Butrimova z osteochondroza szyjki połączyć w kompleks, który może się zmieniać, ponieważ różne etapy rozwoju patologii kręgosłupa szyjnego wymaga indywidualnego podejście do uzyskania złagodzenia stanu. Cały kompleks można podzielić na podstawowe:

 1. Produkt rozciąga się do przodu, a podbródek cofa się do tyłu.
 2. Robiąc powolne zwroty głową na boki, powinieneś spróbować dotknąć brody na ramieniu.
 3. Wykonując pochylenia głowy do przodu, tak, aby podbródek został dociśnięty do mostka, a następnie pociągnij go w dół wzdłuż klatki piersiowej.
 4. Wykonując maksymalne możliwe obroty głową na boki, kierując wzrok do tyłu.
 5. Lekko przechylając głowę do przodu, wykonuj obroty po bokach.
 6. Wykonuj nachylenia boków i jednocześnie pociągnij za szyję.

W celu złagodzenia stanu, Butrimov zaleca nie wykonywanie żadnych nagłych ruchów, ale z dyskomfortem lub bólem, należy przerwać ćwiczenie.

Metody terapii ruchowej Alexandra Boninoj składa się z różnych kompleksów w zależności od stadium - zaostrzenia lub remisji. Istnieją również oddzielne kompleksy dla strefy łopatki łopatki i zespołu tętnicy kręgowej.

Nie należy się bez konsultacji ze specjalistą, aby rozpocząć wykonywanie obciążeń mechanicznych w celu wzmocnienia mięśni pleców. Z powodu dużego obciążenia nieprzygotowany organizm może cierpieć u zdrowego człowieka, co ma miejsce w przypadku pacjentów z patologią kręgosłupa.

Nie znając stopnia zaawansowania patologii, aby rozpocząć zajęcia - duże ryzyko niepełnosprawności pacjenta.

Jak wykonywać ćwiczenia, pacjent decyduje, ale przed rozpoczęciem należy odwiedzić lekarza prowadzącego i wyjaśnić, czy możliwe jest przeprowadzenie tej lub innej metody poprawy. Tylko specjalista może zatwierdzić kompleks do prowadzenia ćwiczeń gimnastyki terapeutycznej, znając cechy przebiegu choroby i indywidualny organizm pacjenta, biorąc również pod uwagę istniejące towarzyszące patologie. Tak więc gimnastyka treningowa będzie naprawdę skuteczna i nie będzie zagrożenia dla zdrowia.

Obejrzyj wideo: Sesja rozluźniejąca dla kręgosłupa szyjnego