Jak skutecznie leczyć szczyptę ludowych środków nerwu kulszowego

Co trzecia osoba w wieku co najmniej trzydziestu lat doświadczała bólu kręgosłupa krzyżowego. Przyczyny takiego stanu może być uraz, nadmiernego wysiłku stwierdzono uszkodzenie zakaźne, stany dysplastyczne w kręgosłupie, obecność guzów.

W odniesieniu do osoby biegłej w tej dziedzinie techniki wykazywały zdiagnozowanych ściskając nerwu kulszowego - kompresja korzenia nerwu w tkankach lub pomiędzy elementów kostnych.

Pojawienie się silnego bólu wynika z:

 • miejscowy uraz zdeformowanego korzenia nerwowego,
 • szybki rozwój miejscowego obrzęku tkanek,
 • powstawanie ognisk zapalnych.

Osoba jest zmuszona szukać pomocy u specjalisty, aby powstrzymać ból i objawy zapalne.

Taktyka leczenia

Tradycyjnych leków przepisywanych w celu łagodzenia objawów bólowych specjaliści są niesteroidowe leki przeciwzapalne podjęte wewnątrz i na zewnątrz, jak również jako środki zwiotczające mięśnie.

Fizjoterapia, stosowana w ostrym okresie, może również znacznie złagodzić stan. Wykorzystywane są również ćwiczenia specjalne.

Wiele osób próbuje uniknąć leków różnych powodów: nietolerancja, zwiększoną podatność na indywidualne leku lub z powodu istniejących uprzedzeń.

Dlatego coraz częściej pada pytanie ekspertom jak leczyć naruszenie nerwu kulszowego środkami naturalnymi - kompleks ziół lub lotiony, tarcie.

Od dawna wiadomo, że tradycyjnych uzdrowicieli leczono nerw kulszowy różnorodne uwięzienia środków ludowej, ale nie ma uniwersalnej recepty. Każda osoba jest wyjątkowa, dlatego nawet w medycynie konieczne jest indywidualne podejście.

Przed rozpoczęciem leczenia szczypanie nerwu kulszowego środków ludowych, konieczne jest, aby wyjaśnić tę możliwość na lekarza prowadzącego. Pamiętaj - samoleczenie jest niebezpieczne i może prowadzić do poważnych komplikacji!

Rozważ najskuteczniejsze i najbardziej popularne sposoby na pozbycie się bólu po naruszeniu włókien nerwowych.

Naturalne produkty do użytku na zewnątrz

Do użytku zewnętrznego (na skórze w dotkniętym obszarze) stosuje się kompresy i maści z komponentów roślinnych.

Kompresuje

 1. Przygotowane wcześniej nalewki z czerwonej papryki pocierać kilka razy dziennie w talii. Aby to zrobić, musisz wziąć pięć małych kapsułek na pięćset mililitrów alkoholu i stać na dziesięć dni. Zastosuj zewnętrznie, po upewnieniu się, że nie ma alergii na skórze. Po otarciu podgrzej talię.
 2. Podobnie przygotowuje się nalewkę czosnkową - kilka dużych ząbków drobno sieka się i przykrywa pojemnikiem z alkoholem. Aby stać przez co najmniej osiem dni, filtruj. Razirat kilka razy dziennie to miejsce, w którym ból jest najbardziej zlokalizowany. Owiń ciepły szal.
 3. Zetrzyj drobno surowe ziemniaki i usuń sok. Dodaj niewielką ilość nafty do masy. Konsystencja powstałej masy - jak kwaśna śmietana. Aby umieścić go na zdziwionej polędwicy, wstępne smarowanie skóry olejem. Wytrzymaj przerwę w ciągu kilku godzin, nawet jeśli występuje umiarkowane uczucie pieczenia.
 4. Balsam ziołowy: rozpuść 20 g liści glistnika, jeden liść aloesu w wieku trzech lat. Dodać także mieloną papryczkę chilli. Wlać powstałą mieszaninę do pojemnika zawierającego 500 ml alkoholu. Wstań przez siedem dni w szafie.Używaj jako balsam do nacierania bolącego miejsca szczyptą nerwu.

Maści

 • Weź dwie objętości oleju jodłowego i jedną objętość waleriany (nalewki). Wymieszać i dokładnie wymieszać przed użyciem. Pocierać na dotknięte ciało ciało trzy razy dziennie. Następnie podgrzej i połóż się.
 • Świeże liście laurowe, a także igły jałowca przyjmują objętości od sześciu do jednego. Dokładnie kruszyć. Dodaj dwanaście objętości świeżego masła. Mieszaj do jednorodnej mieszaniny. Z maścią przetrzyj chory olej.

Środki ludowe do stosowania doustnego

Spożycie środków ludowej jest możliwe tylko wtedy, gdy nie ma indywidualnej nietolerancji składników.

Nalewka

Do wytwarzania nalewki Berberis owoców zawierających znaczną ilość witamin, usuwania bólu i obrzęku w przejawach uwięźnięcia nerwu należy napełnić butelkę do góry świeżych owoców, wlać alkohol. Stań w ciemnym miejscu przez czternaście dni. Po przefiltrowaniu pić 10 ml trzy razy dziennie.

Rosół

 • Kolekcja naturalne - w równych objętościach owoców berberysu są łączone, skrzyp trawy i knotweed i liście truskawki.40 g kolekcji jest wypełnione w pojemniku i wypełnione litrem wrzącej wody. Stań przez cztery godziny. Przefiltruj i wypij 100 ml po jedzeniu.
 • 40 g kwiatów nagietka zalać litrem wrzącej wody. Stań pod pokrywką przez dwie godziny. Wypij jedną trzecią kubka cztery razy dziennie.
 • 20 g ostrożnie pokruszonego korzenia łopianu zalać 200 ml czerwonego wina. Gotować na umiarkowanym ogniu przez pięć minut. Jedz 100 ml dwa razy dziennie.
 • 20 g korzenia leczniczego Omanu kruszy się i zalać 0,5 litra wrzącej wody. Zagotować na łaźni parowej przez pięć minut. Pić w formie ciepła na godzinę przed posiłkiem dwa razy dziennie.

Przed rozpoczęciem leczenia należy zawsze skonsultować się ze specjalistą, aby wykluczyć występowanie przeciwwskazań do tych przepisów ludowych.

Loading...