Jak leczyć rwa kulszową za pomocą aplikatorów

Przez rwa kulszowa w nowoczesnej neurologii rozumie się nie pojedynczą chorobę, ale połączenie objawów, w tym bólu w nodze, pochodzącego z pośladków, drętwienia lub napięcia mięśni nóg i wielu innych. Ta symptomatologia w rwie kulszowej najczęściej objawia się po jednej stronie ciała, czasami po obu stronach.

Rwa kulszowa może rozwijać się w wyniku urazu, artretyzmu lub zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, a także chorób narządów wewnętrznych.

Dlatego przed rozpoczęciem leczenia za pomocą aplikatorów należy skonsultować się ze specjalistami na temat możliwych przyczyn objawów.

Aplikator Kuznetsova (nazwisko autora "iplicator") pomaga złagodzić ból i przywracać wrażliwość w okolicy lędźwiowej i kończyn dolnych, odruchowo wpływając na stan tkanek wokół źródła zmiany.

Zasada działania aplikatora igły (aplikatora)

Aplikator to płyta lub pasek z plastikowymi kolcami, który nakłada się na określony obszar ciała, zgodnie ze wskazaniami medycznymi.

Pomimo pewnej czujności, z jaką lekarze należą do tego wynalazku, badania kliniczne aplikatora wykonywane w poważnych placówkach medycznych byłego ZSRR nie wykazały żadnego pogorszenia w jego stosowaniu.

Wyjątkowość tej metody polega na lokalnym działaniu licznych igieł na podskórnych naczyniach, przyczyniając się do ich powiększenia i intensyfikacji krążenia krwi. W tym samym czasie wzrasta tempo metabolizmu i rozpoczynają się procesy odzyskiwania.

Ponadto pojawia się nowa bolesna dominacja w mózgu, która odwraca uwagę i hamuje ból w dolnej części pleców.

Ogólne zalecenia dotyczące użytkowania:

 1. Wskazane jest, aby wywołać efekt z pustym żołądkiem.
 2. Przed rozpoczęciem procedury przejdź do toalety.
 3. Pokój powinien mieć komfortową temperaturę.
 4. Po zakończeniu procedury dobrze jest trochę odpocząć.

W przypadku narażenia na plastikowe igły możliwa jest mikrouraz skóry, dlatego aplikator do rwy kulszowej powinien być traktowany jako indywidualny środek higieniczny i nie może być przenoszony na inną osobę.

Naciśnięcie opcji dla dotkniętego obszaru:

 1. Dywan rolkowy lub płaski pod talią. Używana jest masa ciała. Jest to najwygodniejszy sposób, ponieważ nacisk igieł rozkłada się równomiernie na całej powierzchni. Konieczne jest okresowe przesuwanie dolnej części pleców, lekko wznoszącej się nad aplikatorem. Wpływ może zostać przedłużony, ponieważ nie wymaga dodatkowego wysiłku.
 2. Podkładka-aplikator. Stosuje się go za pomocą rąk.Możesz nałożyć na żądany obszar, naciskając dłońmi i okresowo poruszając się po powierzchni ciała. W tym samym czasie można wyregulować siłę nacisku za pomocą ostrzejszych igieł.
 3. Elastyczny pas. Stosując tę ​​metodę, trudno jest uzyskać równomierny nacisk igieł na ciało. Ponadto jest to statyczna wersja aplikatora, która nie wymaga przenoszenia do różnych punktów. Jeśli wykonujesz ruchy przy pasie wokół talii, możesz zranić skórę za pomocą igieł.

Okresowy ruch aplikatora po powierzchni ciała jest niezbędny do utrzymania intensywności działania igieł, neutralizując efekt habituacji.

Ljapko, jako terapeuta, w swojej wersji aplikatora opierał się na znajomości medycyny chińskiej, w szczególności na metodzie, która zakłada wpływ pakietu igieł na aktywne punkty. Na gumowej podstawie ułożył wiele igieł wykonanych z metali, które powodują dodatkowy efekt terapeutyczny.

Jak to działa:

 1. Działanie odruchowo-mechaniczne. W strefie aplikacji znajduje się powierzchowna wielokrotna akupunktura aktywnych punktów.
 2. Działanie galwaniczno-elektryczne. Obszar obrzęku w bolesnym obszarze skóry, gdy dotknie igieł, intensywnie wydziela nadmiar energii i nagromadzony płyn w postaci wysięku.
 3. Reakcje immunologiczne.Jest stymulacja ochrony immunologicznej na poziomie tkanek organizmu.

Dostępne w dwóch podstawowych modyfikacje zmianami: płaskie płyty o różnych rozmiarach i rolek masujących. Można ich używać w taki sam sposób jak aplikatorów plastikowych:

 • maty może leżeć płasko lub stosu je się w górnej części ciała, naciśnięcie dowolnego obciążenia ciśnienia równomiernie;
 • Rolki są przeznaczone dla dynamicznych efektów ręcznie.

Jak stosować je usunąć ból i odzyskać? Aby to zrobić, trzeba wpłynąć zarówno stref podstawowych i dodatkowych.

W większości przypadków, trzeba umieścić płytę z igłami do bolesnych obszarów, ale w celu zwiększenia efektu dobrze podłączone i innych.

Głównym obszarem jest rwa kulszowa lędźwiowej. Jeśli chodzi o dodatkowe strefy wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem. Ponadto, istnieją niezbędne wskazówki w instrukcjach do aplikatorów.

W odniesieniu do wpływu czasu, zależy od intensywności bólu, indywidualnej wrażliwości na nacisk metalowych igieł i ogólnego stanu pacjenta. Przeciętny czas procedura może zmieniać się od 10 do 30 minut, prowadzi się w drugiej połowie dnia, ponieważ zapewnia dodatkowe działanie kojące.Leczenie trwa 1-2 tygodnie.

Obejrzyj wideo: Mięsień gruszkowaty - rehabilitacja