Czy możliwe jest wyleczenie osteochondrozy?

Istnieje wiele sprzecznych informacji na temat osteochondrozy, a jego rozprzestrzenianie się jest głównie promowane przez ludzi z bólem pleców, ale nie spieszy się zbytnio do lekarza. W rzeczywistości łatwiej jest budować domysły lub wspierać wszystkie rodzaje mitów na temat tej choroby, niż uzyskać leczenie na czas.

Rozważyć wspólne wnioski i zdecydować, czy jest to możliwe do wyleczenia tył chorobą zwyrodnieniową dysku, czy należy to zrobić, a jeśli tak, to w jaki sposób.

Mity o osteochondrozy

Osteochondroza jest problemem tylko w przypadku kręgosłupa, na co wskazuje ból w plecach.

W rzeczywistości jest to problem systemowy. Hipokrates powiedział również, że problemy z kręgosłupem powodują inne dolegliwości. Nie jest zaskakujące: naruszenie unerwienia i dopływu krwi do różnych narządów (w wyniku kompresji nerwów i naczyń krwionośnych) prowadzi do "nieprawidłowego działania" tych narządów.

Ból pleców nie zawsze mówi o osteochondrozy, ponieważ wiele chorób ma bardzo podobną symptomatologię. Dlatego przed podjęciem decyzji co do sposobu i sposobu ich leczenia ważne jest zdanie egzaminu od różnych specjalistów.

Co najważniejsze, osteochondroza jest wspomagana przez ogrzewanie lub hartowanie, a także blokady znieczulające.

Decyzję o tym, czy ocieplenie może podjąć tylko lekarz jest dozwolone. Wszelkie zmiany temperatury (na przykład podczas hartowania) powodują ostre i wywołują powikłań. Jeśli chodzi o blokadach przeciwbólowych, ale tylko tymczasowo złagodzić objawy bólowe, ale nie rozwiąże problemu.

Jest to "zapłata za sprawiedliwość". Wszyscy cierpią na osteochondroza, więc nie ma sensu go leczyć.

Znaczenie jest. Uważają, że jeśli starość zwyrodnienie kręgosłupa - zjawisko całkowicie naturalne (ale nadal w stanie w znacznym stopniu wpływa na normalne życie), a następnie w młodym wieku, bez właściwego leczenia ludzi już zagrożonych wyłączona.

Czasie leczenia kręgosłupa osteochondroza pewne: ich własny ból nie odbywa, a stan się pogorszy.

Stwierdzenie "zapłata za obcość" nie ma godnego wytłumaczenia. Człowiek idzie prosto od niepamiętnych czasów. Ponadto, w pozycji stojącej obciążenie kręgosłupa jest znacznie mniejszy niż w pozycji siedzącej. Lub raczej powie, że osteochondroza stała się chorobą wieku.

Wszystkie rodzaje wygód i powierzchowny stosunek do własnego zdrowia - i to jest pojęcie „człowiek bez nóg”, to wiele osób zatrzymane, aby przenieść „na piechotę”, angażują się w ćwiczenia fizyczne, pracowników biurowych stali.Stąd kłopoty z kręgosłupem.

System akademika V.I. Dikul

Trapeze artysta Valentin Dikul, spadając z wysokości jednego dnia, złamał kręgosłup i pozostanie inwalidą - jeśli nie przyjęła zdecydowaną decyzję o los we własne ręce.

Dikul studiował wiele specjalnych książek, codziennie praktykował przez kilka godzin i stworzył własny system przywracania ludzkiego ciała.

On nie tylko nie uzasadnione prognozy dotyczące wózka inwalidzkiego, ale powrócił do pracy w cyrku - tym razem jako żongler władzy, a nawet otrzymał tytuł Artysty Ludowej Rosji.

Dziś Valentin Dikul - profesor Akademii Nauk Przyrodniczych, Doktor Nauk Biologicznych i autor wielu prac, w tym słynnej książce „leczyć powrotem z chorobą zwyrodnieniową dysku.” Sposób leczenia kręgosłupa, jak określono w niniejszej książki jest prosty i zrozumiały język, próbował sobie wyobrazić tysiące osób, w tym tych, którzy nie mogli pomóc lekarzom.

Książka z ilustracjami szczegółowo opisuje, jak i co zrobić, aby zapobiec lub wyleczyć osteochondroza.

  • Pacjent jest proszony o własnym systemie specjalnych ćwiczeń, od prostych do złożonych - w zależności od niuansów jego choroby, wieku, sprawności fizycznej.
  • Ćwiczenia muszą być systematyczne, nie więcej niż trzy razy w tygodniu, a nie „ułatwiające” i trwałe.
  • Konieczne jest, aby śledzić przebieg wszystkich ćwiczeń oraz liczbę powtórzeń, a wykonywać je bez obezwładniającego bólu (tj natychmiast zatrzymać, gdy wydaje się, i aby zmniejszyć obciążenie do wykonalne).
  • Ważne jest prawidłowe oddychanie: wydech z wysiłkiem i wdychanie z rozluźnieniem.

Valentin Dikul pewien Opiekun (oczywiście nie zaniedbując porady lekarza i poza nimi), to jest możliwe, jeśli dana osoba ma wystarczającą siłę woli i chęć, by pokonać chorobę.

Osteochondroza, pomimo wszystkich jej groźnych objawów, jest wciąż uleczalna. Najważniejsze z pojawieniem się nieprzyjemnych doznań - ból pleców, ograniczonej mobilności, drętwienie i skurcze mięśni - czas szukać pomocy medycznej.

Lekarz przepisze odpowiednie leki i fizykoterapii w celu złagodzenia objawów i polecić najbardziej skutecznych ćwiczeń fizycznych terapii, które pomogą zachować zdrowie kręgosłupa.

Obejrzyj wideo: Uzdrowienie z chorób «nieuleczalnych», odmładzanie organizmu. (Styczeń 2020).

Loading...