Bez miesięcznego bólu pleców - czy to jest ciąża?

Opóźnienie w menstruacji i bólu pleców może być zjawiskiem wzajemnie powiązanym. Bardzo często taki ból jest typowy dla małej okresie ciąży, gdy płód pochodzi taśmą do ściany macicy zaczyna rosnąć, a to czynnik, dotyka nerwy matki. W rezultacie - zazwyczaj dziewczynki idą do diagnozy przesiewowej, hCG wydać analizę i dowiedz się dobrą nowinę. Ale co, jeśli przyczyną opóźnienia nie jest wcale ciąża? Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ wszystkie kobiece choroby narządów rozrodczych zawsze kończą się w ten sam sposób - całkowita bezpłodność. Dlatego ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem na czas.

Przyczyny

 • Zapalenie. W szczególności może to dotyczyć każdego narządu, od jajników do nerek;
 • Problemy z tarczycą;
 • Polycystic. Obecność kilku cyst, z powodu których miesięczne cysty przestają być regularne, zwiększają ryzyko niepłodności;
 • Nowotwory w drogach rodnych;
 • Naprężenia i inne czynniki;
 • Ciąża.

Czasami w wyniku stresu, miesięczne przejście w inny sposób, kortyzol niszczy ściany na długo przed terminem. W rzeczywistości, co miesiąc przechodzi, ale bez wydalin.W rezultacie dziewczęta są często skomplikowane.

Jeśli zdarzyło się to 1 raz, nie jest to krytyczne, wystarczy pozbyć się stresu i na wszelki wypadek sprawdzić. Ale jeśli to się powtórzy z miesiąca na miesiąc lub gorzej, opóźnienie osiąga krytyczne 8 dni, musisz pilnie zwrócić się do lekarza.

Dlaczego to boli?

 • Zapalenie jajników. Jest to zapalenie najądrza, które powoduje bolesne odczucia w okolicy lędźwiowej.
 • Salpingitis. Jest to zapalenie jajowodów. To powinno być pilnie potraktowane, tk. nawet najmniejsze opóźnienie może zagrozić całkowitej próżności, wściekliźnie macicy lub całkowitej oziębłości.
 • Z zapaleniem samych jajników. Ta choroba nazywa się salpingitis. Jeśli leczenie choroby nie zostanie rozpoczęte w ciągu pierwszego tygodnia po wystąpieniu opóźnienia, ryzyko niepłodności wzrasta o 90%.
 • Zapalenie pochwy. Zwykle ból nie jest typowy dla zapalenia pochwy w okolicy lędźwiowej. Zamiast tego, narząd sprawczy boli, a nieprzyjemnemu syndromowi towarzyszy swędzenie i pieczenie. Przechodząc, możesz zobaczyć wydzielinę z pochwy. Zapalenie jest nie mniej podstępne niż poprzednie. Ale dzięki temu, że łatwo jest zdiagnozować, można go również wyleczyć.
 • Torbiel jajnika.

I nagle ciąża?

Żaden lekarz nie wyciągnie żadnych wniosków na temat ciąży wyłącznie na podstawie wyników badania ultrasonograficznego. Przede wszystkim zaleca się kobietom przeprowadzenie drugiego badania w ciągu miesiąca, które dokładnie wskaże obecność płodu w macicy.

Po drugie, jeśli pójdziesz do ginekologa, będziesz miał palpację brzucha, która już w tak wczesnym czasie może ustalić obecność dziecka. Aby potwierdzić swoje przypuszczenia, lekarz prowadzący prześle dziewczynie kompleksowy egzamin. Na podstawie wyników tej kontroli zostanie wyciągnięty ostateczny wniosek dotyczący możliwości przyszłego urodzenia dziecka.

Ważnym czynnikiem w pasażu analizy nie jest nawet fakt testów ciążowych, jak definicja stanu zdrowia matki na tak wczesnym czasie, aby zapobiec rozwojowi i transfer patologii przyszłego dziecka.

W żadnym wypadku nie powinniśmy zapominać o analizie hCG. To on często jest wypadkową sprawdzania kobiety w ciąży.

Leczenie

Co trzeba zrobić lub sprawić, że talia w nieobecności co miesiąc przestała boleć lub być chora, być chora?

 • Jeśli jest to ciąża i zdałeś pierwszą diagnozę, odpowiedź jest niezwykle prosta. Zaczekaj na dziecko.
 • Jeśli jest to problem z nerkami.Następnie musisz na chwilę odmówić przyjęcia kawy, herbaty i innych diuretyków. Ponadto konieczne jest wycofanie całego piasku i zrozumienie przyczyn zaburzeń czynności nerek.
 • Jeśli to martwica tkanek, będzie musiał iść do przychodni przed osady, jest całkiem możliwe, że trzeba usunąć jedną nerkę. Ale należy pamiętać, że choroby nerek wniesione do takiego stanu jest rzadko ogranicza się do pleców, i opóźnienie miesiączki, więc nie ma powodów do paniki, choć kawy na chwilę i może być opuszczony.
 • Jeśli nie jest ciąża, a następnie wyłączy się tylko do lekarza. Pamiętaj, że każde samodzielne leczenie podczas menstruacji nie zawsze kończy się źle.
 • Jeśli to niewielkie opóźnienie może miesiączki przechodzi na niepowodzenie i bez infekcji, ale z powodu nerwów. W tym przypadku leczenie ciągnięcie i bóle bóle brzucha występuje tylko przy pomocy środków uspokajających i normalnego odpoczynku. Często wystarcza to, aby powstrzymać żołądek przed ciągnięciem, a miesięczne zaczynają się od nowa. Ale w sytuacji nawrotu, warto udać się do lekarza, który pomógł uporać się z faktem, że ból pleców w przypadku braku miesiączki.

Jeśli nie ma miesiączki, a dolna część brzucha boli, jest to poważny powód do niepokoju. Nie ma miesięcznika z dwóch powodów: choroby i ciąży.A czasami dla młodych dziewcząt ciąża jest jeszcze gorsza niż choroba. Ale nie powinieneś mieć aborcji ani samoleczenia. Pamiętaj, że zabierasz nowe życie.

Radzimy przeczytać: dlaczego ból lędźwi i pociąga za dolną część brzucha

W przypadku chorób sytuacja jest trudniejsza. Jeśli zignorujesz choroby, ryzyko wystąpienia niepłodności i innych nieprzyjemnych chorób macicy jest wysokie.

Opóźnienie miesiączki, które boli dolną część pleców - częste zjawisko, ale nie panikuj, tk. pod nieobecność warunków wstępnych (rozwiązłe życie seksualne i długotrwałe przebywanie w zimnej wodzie) zostaje szybko rozwiązany, a cykl miesiączkowy wchodzi w zwykły rytm.

Obejrzyj wideo: #10 Raport Miesięczny pierwszych tygodni ciąży Objawy ciąży Zachcianki i Wstręty (Wrzesień 2019).

Loading...