Wykonywanie masażu szczyptą nerwu kulszowego

Uwięźnięcia nerwu kulszowego może wystąpić po ściśnięciu włókien nerwowych wychodzących z kręgosłupa pod działaniem silnych wysiłku fizycznego, na przemieszczenie kręgów w stosunku do siebie, przechładzaniem przedłużonym nowotworową, osteochondroza, otyłości i ciąży.

Jeśli pojawią się oznaki upośledzenia, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, aby rozpocząć leczenie. Tylko specjalista jest w stanie przepisać skuteczną złożoną terapię.

Kompleks środków terapeutycznych może obejmować masaż przy szczypaniu nerwu kulszowego. Ważne jest, aby wiedzieć, że jeśli występują oznaki ostrej patologii, takie procedury nie są przeprowadzane.

Wynika to z faktu, że każdy taki wpływ może tylko pogorszyć nie tylko przebieg choroby, ale także ogólny stan osoby. Taki efekt terapeutyczny na dotkniętym obszarze zaleca się po ustąpieniu objawów ostrego przebiegu.

Podczas wykonywania procedur masażu odnotowuje się następujące efekty:

  • eliminacja zespołu bólowego;
  • poprawa przepływu krwi i krążenia limfy w dotkniętym obszarze;
  • usunięcie skurczu mięśni;
  • zmniejszenie ciśnienia w dotkniętym obszarze;
  • powrót aktywności motorycznej.

Dlatego przed rozpoczęciem masażu zaleca się wizytę u lekarza. Wszakże prawidłowa implementacja tej procedury leczenia pozwala nie tylko złagodzić stan pacjenta, ale także stworzyć sprzyjające warunki do odzyskania dotkniętego obszaru kręgosłupa i spowolnić postępy patologii.

Jest to możliwe, jeśli kuracja przepisana przez lekarza prowadzącego jest połączona z masażem, fizjoterapią, gimnastyką leczniczą.

Prawidłowe wykonanie

Wiedza o prawidłowej technice masażu ma jedynie doświadczony masażysta. Podczas wykonywania tego zabiegu obowiązkowe jest użycie specjalnego narzędzia - oleju lub kremu. Preferowane powinny być środki z efektem ocieplenia. W takim przypadku pacjent powinien leżeć na brzuchu, ręce powinny znajdować się wzdłuż ciała.

Efekt zaczyna się od ruchów rozgrzewających na powierzchni grzbietu, a następnie przechodzi do ruchów kołowych i grzebieniowych, z wyjątkiem obszaru zmiany. Zabieg kończy się kojącymi ruchami.Możesz także masować stopy.

Zabronione jest stosowanie efektów wibracyjnych i effleurage ze względu na niebezpieczeństwo spowodowania urazu w dotkniętym obszarze kręgosłupa.

W celu uzyskania trwałego efektu terapeutycznego niezbędny jest pełny cykl 15 sesji. Po uzyskaniu stabilnej remisji, tę procedurę można przeprowadzić dla celów prewencyjnych.

Za zgodą lekarza pacjent może również samodzielnie masować nerw kulszowy w nogach w domu za pomocą rozgrzanych maści. Tutaj stosowane są proste ruchy przycinania.

Odmiany

W leczeniu rwy kulszowej stosuje się nie tylko klasyczny masaż pleców, ale także masaż punktowy, próżniowy i miodu.

Aktywne punkty

Akupresura ze szczyptą nerwu kulszowego odnosi się do najbardziej bezpiecznych i skutecznych metod ekspozycji. Działa nie tylko znieczulająco, ale także przeciwzapalnie na ciało pacjenta.

Wpływ na punkty aktywne pozwala aktywować rezerwowe zdolności organizmu ludzkiego, co pozwala zmniejszyć objętość przyjmowanych leków.Jednocześnie rozpoczyna się proces odbudowy kręgosłupa uszkodzony przez proces patologiczny.

Jego wdrożenie pozwala:

  • poprawić mobilność,
  • wyeliminować przejawy zespołu bólowego,
  • zapobiegać postępowi choroby, która doprowadziła do rozwoju rwy kulszowej.

Odkurzanie

Masaż próżniowy ma na celu przede wszystkim wyeliminowanie stagnacji limfy w kręgosłupie. Aby przeprowadzić ten rodzaj leczenia wzdłuż kręgosłupa, na skórę nałożony jest specjalny olej, a specjalny obszar podgrzany jest nakładany na obszar zmiany.

Aby to zrobić, należy zwilżyć wacik owinięty w alkohol i zapalić go, a następnie umieścić go w słoiku. Tak więc, cały tlen wypala się, co pozwala na wytworzenie próżni podczas nakładania puszki na skórę.

Podczas zabiegu specjalista może korzystać z ruchów spiralnych, prostych i S-kształtnych, efekt trwa 5-15 minut. Po zakończeniu pacjenta koniecznie owinąć. Kurs leczenia, liczba sesji jest ustalana przez lekarza prowadzącego.

Kochanie

Masaż miodowy najlepiej wykonywać w domu, ponieważ na koniec pacjentki po kilku godzinach kładzie się w zrelaksowanym stanie. Specjalista może udać się do domu, co jest bardzo wygodne.

Aby wykonać łyżeczkę ciepłego miodu, który jest stosowany na skórę okolicy lędźwiowej. Następnie, delikatnie łagodząc ruchy rozgrzewające, konieczne jest wcieranie miodu w skórę przez kilka minut.

Po użyciu dłoni masaż rozpoczyna się natychmiast i trwa do pojawienia się białej piany. Warto zauważyć, że jest to dość bolesna procedura. Piankę ostrożnie czyści się szmatką nasączoną ciepłą wodą, pacjent jest owinięty i pozostawiony do spoczynku.

Loading...