Etapy leczenia farmakologicznego rwy kulszowej nerwu kulszowego

W przypadku zapalenia nerwu kulszowego istnieje pewien zespół objawów, zwany rwa kulszowa.

Jest to największy pień nerwowy, z naruszeniem funkcji, której towarzyszy silny ból strzelania, zmienia się wrażliwość zmian kończyn dolnych, czasem rozwijają się odchylenia w funkcjonowaniu narządów miednicy. Sposób leczenia tej choroby jest dobrze znany każdemu specjaliście.

Korzystanie z leków

Uwaga, proszę! Wszelkie leki mają przeciwwskazania i efekty uboczne. Więc nie przepisuj sobie terapii. Powinno to robić tylko lekarz. Poniższe informacje dotyczą wyłącznie ogólnych informacji.

Istnieje kilka schematów pomagających w radzeniu sobie z tą chorobą, ale decyzja, która jest naprawdę potrzebna dla konkretnego pacjenta, powinna być podjęta tylko przez lekarza. Leczenie rwy kulszowej obejmuje stosowanie zastrzyków, maści, żeli, tabletek:

 1. Leki oparte na NVS są wydawane we wszystkich rodzajach. Pomagają usunąć zespół zapalny i ból.
 2. W niektórych przypadkach stosuje się glukokortykoidy.Można je podawać pozajelitowo i dla szybkiego efektu - i znieczulenie zewnątrzoponowe. Czasami wystarczy wziąć te narkotyki do środka. Po wystąpieniu remisji są one anulowane, ponieważ mają poważne skutki uboczne.
 3. W celu poprawy przewodzenia nerwowego i przywrócenie osłonki mielinowej wykorzystuje złożone produkty zawierające witaminy z grupy B. W ten sposób, często praktykowana milgamma leczenia, który obejmuje wszystkie substancje czynne, tiamina, pirydoksyna - i cyjanokobalaminę. Aby dostać zastrzyki wyników wykonanych 5-10 dni, a następnie pacjent idzie do witaminy tabletki, które zaleca się nadal pić przez miesiąc.
 4. Wyjąć skurcz mięśni, które znajdują się wokół chorego obszaru oraz rozszerzyć naczynia krwionośne i przywrócić przepływ krwi jest możliwe za pomocą centralnie działające środki zwiotczające mięśnie myotropic i rozszerzające naczynia. Tak często lekarz może zalecić, że w takiej sytuacji, jak klęski nerwu kulszowego, Mydocalm, papaweryna, Eufillin.
 5. Długoterminowe leczenie hondroprotektorami poprawić stan chrząstki stawowej w lędźwiowo odcinka kręgosłupa.

Inne metody

Do leczenia i zapobiegania zaostrzeń stosuje się:

 • fizjoterapia (elektroforeza, UHF, magnetoterapia, promieniowanie ultrafioletowe, kąpiele terapeutyczne);
 • akupunktura, hirudoterapia;
 • terapia manualna (wykonywana wyłącznie przy udziale specjalisty);
 • gimnastyka lecznicza.

Konieczne jest rozpoczęcie ćwiczeń pod kierunkiem lekarza i nie wcześniej niż dojdzie do zaostrzenia. A następnie zaleca się wykonanie pewnych ćwiczeń w domu. To pomoże wzmocnić prasę i mięśnie pleców, co znacznie poprawi ogólny stan i odciąży kręgosłup.

Co mogę zrobić w domu

Wiele osób jest zainteresowanych tym, jak leczyć rwa kulszową w domu. W przypadku braku nieznośnego bólu i powikłań leczenie jest przeprowadzane na zasadzie ambulatoryjnej. W domu zaleca się kontynuowanie przyjmowania leków, masażu własnego i ćwiczeń gimnastycznych.

W ostrym ataku bólu powinieneś przyjąć najbardziej wygodną pozycję, przy której znika. Możesz wypić jedną tabletkę NLPZ lub środek przeciwbólowy. Następnie wezwij lekarza.

Aby poprawić kondycję i skonsolidować wyniki uzyskane podczas leczenia, zaleca się spacery, lekkie jogging, spacery, pływanie lub jogę.Podstawową zasadą przy wdrażaniu tych zaleceń jest nie przeciążanie kręgosłupa.

Jeśli potrzebujesz długiego stania na nogach lub chodzenia na przyzwoitym dystansie, zaleca się używanie butów z ortopedyczną podeszwą lub wkładką.

Zapobieganie polega na unikaniu hipotermii, leczenia przewlekłych ognisk infekcji w organizmie. Musisz także obserwować swoją postawę, nie podnosić ciężarów.

Metody ludowe

Leczenie rwy kulszowej środkami ludowymi jest również szeroko praktykowane.

 1. Pomaga nanieść wosk pszczeli lub stearynę na dotknięty obszar. W tym celu jest on topiony w kąpieli wodnej i nakładany za pomocą pędzla. Jego temperatura powinna zostać przeniesiona na pacjenta. Wstępnie, aby wzmocnić efekt i zapobiec poparzeniu, należy namaścić polędwicę olejem propolisowym. Podczas jego nieobecności możesz użyć łopatki. Czasami kilka procedur wystarcza, aby osiągnąć wynik.
 2. Można użyć ciasta żytniego do ściskania w formie kompresu, który jest zagniatany bez drożdży. Po zakończeniu kwaśnego ciasta nakłada się go na gazy i nakłada.Przechowuj go przez noc, powtarzaj co najmniej 10 dni. Możesz dodać kilka kropli terpentyny.
 3. Do kompresu nadają się również kapusta, liście brzozy i łopian. Kapustę zaleca się zanurzać w gorącej wodzie na 30 minut, ale nie gotować.

Należy zauważyć, że stosowanie takich przepisów nie wyklucza głównego leczenia i nie może go całkowicie zastąpić. Ponadto nie wszystkie wskazówki, które można przeczytać w Internecie, pomagają w tej chorobie i są absolutnie nieszkodliwe. Dlatego przed rozpoczęciem takiego leczenia zaleca się skonsultować się z lekarzem.

Loading...