Nerw kulszowy i jego naruszenie: gimnastyka lecznicza jako jedna z metod pozbycia się bólu

Bolesne przejawy w naruszeniu nerwu kulszowego jednego stopnia lub innego są znane co piątej osobie w kategorii wiekowej po czterdziestu latach. Mogą być spowodowane różnymi przyczynami: urazem, miejscową hipotermią lub stresem fizycznym.

Terapia ćwiczeń

Nerw kulszowy z zaognionymi korzonkami z konieczności wymaga złożonego leczenia. Ważnym elementem taktyki leczenia jest gimnastyka terapeutyczna.

Gimnastyka lecznicza z nerwobólem nerwu kulszowego została zaprojektowana w celu:

 • Poprawia krążenie krwi w miejscu lokalizacji zjawisk zapalnych.
 • Wzmocnienie drenażu limfatycznego w tkankach obrzękniętych.
 • Częściowo rozluźnij i rozciągnij spasowane włókna mięśniowe.
 • Aby przywrócić pełną aktywność ruchową osoby w jak najkrótszym czasie.

Sposób leczenia, czas trwania i ilość ćwiczeń jest określana tylko przez specjalistę, biorąc pod uwagę indywidualne parametry osoby: kategorię wieku, nasilenie objawów, obecność innych powiązanych patologii somatycznych.

Ćwiczenia gimnastyczne w pozycji leżącej

 1. IP - leżąc na plecach.Wyciągnij prostą nogę tak wysoko, jak to możliwe, a następnie delikatnie ugnij w obszarze kolana, delikatnie pociągnij w tej pozycji do klatki piersiowej i napraw przez piętnaście sekund. Powtórz ćwiczenie z drugą nogą. W chwili naciśnięcia kończyny do mostka zaleca się wykonać głęboki wydech z opóźnieniem oddechu przez pięć sekund, a włókna mięśniowe w kości krzyżowej próbują rozciągnąć jak najwięcej.
 2. IP jest takie samo. Umieść dłonie pod mięśniami pośladków. Obie nogi muszą być podniesione. Zginanie ich na przemian w okolicy kolana i prostowanie, naśladowanie jazdy na rowerze. Wykonuj ćwiczenia płynnie, bez przeciążenia.
 3. IP - z tyłu, który jest ciasno dociśnięty do powierzchni podłogi, ręce są rozłożone na boki, nogi są podniesione i lekko zgięte w kolanach. Płynnie weź jedną nogę w prawo, starając się nie obniżyć jej poniżej czterdziestu pięciu stopni w stosunku do poziomu podłogi. Powtórz w ten sam sposób w przeciwnym kierunku. Czy przyjęcie z inną kończyną.
 4. IP - leżąc na boku, nogi są umiarkowanie wygięte w obszarze kolan. Przy wysiłku konieczne jest pociągnięcie stawów kolanowych do klatki piersiowej, jak gdyby skręcanie w półkole, a następnie podjęcie pozycji wyjściowej.Podczas ćwiczeń na zakręcania i odkręcania zobowiązane do monitorowania skarpetki sytuację - powinny być rozciągnięte i napięte.
 5. IP - leżąc na brzuchu, ręce wyciągnięte do przodu, nawet nogi. Podnieś ciało do góry na składanych i nieugiętych ramionach (pompki). Powinieneś zacząć od pięciu razy, stopniowo zwiększając obciążenie każdego podejścia. Konie dolne muszą koniecznie pozostać na miejscu podczas całego ćwiczenia. Ważne jest monitorowanie oddychania.

Ćwiczenia gimnastyczne

 1. IP - stojąc, szerokość między stopami na poziomie ramion, dłoni - na biodrach. Wymagane jest przesunięcie miednicy do przodu - wydech, a także powrót - wdech.
 2. Poza jest taka sama. Podnieś prawą rękę, przechylając ciało w lewo, a następnie na odwrót. Powinno być wolne.

Ćwiczenia gimnastyczne

 1. IP - siedząc na podłodze, nogi się wyprostowały. Musisz iść do przodu, opierając się tylko na mięśniach pośladkowych, a następnie wrócić.
 2. Siedząc na podłodze z nogami wysuniętym i schowanym w rękach szczotka boczna rozpocząć na poziomie barku plecami. Poruszaj się powoli i płynnie.
 3. IP - stojąc na czworakach. Ramiona są zgięte w obszarze stawów łokciowych.Nacisk powinien być kładziony na łokciach i kolanach, a także na dłoni. Bez wyraźnego naprężenia wykonuj naprzemiennie ugięcie zarówno pleców, jak i pleców. Podczas przechodzenia do pozycji górnej wykonywany jest głęboki wydech.

Przenoszenie leczenia uduszonego nerwu w domu za pomocą zredukowanej gimnastyki jest proste i bardzo skuteczne - osoba otrzymuje nie tylko znaczącą ulgę w objawach bólowych, ale także ładunek pozytywnej energii przez cały dzień.

Loading...