Jakie lekarstwo brać z nerwobólem nerwu kulszowego

Rwa kulszowa - zapalenie nerwu kulszowego - jest jedną z najczęstszych nerwobólów.

Przyczyny tej choroby mogą być bardzo zróżnicowane - od urazu i hipotermii po przepuklinę międzykręgową i osteochondroza. W czasie ciąży może również wystąpić rwa kulszowa.

Przebieg terapii zależy od przyczyn (osteochondroza, hipotermia, przeciążenie, uszkodzenie wirusa) i nasilenia choroby.

Podejścia do terapii rwy kulszowej

W przypadku rwy kulszowej stosuje się dwie metody: zachowawczą i chirurgiczną.

Metoda chirurgiczna jest stosowana w skrajnych przypadkach, jeśli inne leczenie nie było skuteczne (na przykład z dużą przepukliną międzykręgową). Zasadniczo traktują one konserwatywnie.

Leczenie powinno być koniecznie złożone i może być przepisane tylko przez lekarza po dokładnym badaniu. Tylko lekarz decyduje, jakie lekarstwo przyjąć z nerwobólem nerwu kulszowego i jakie procedury można łączyć.

Przy pomocy leczenia ischialgii akceptowane są fundusze, które można podzielić na kilka głównych grup:

  • niesteroidowe leki przeciwzapalne;
  • środki zwiotczające mięśnie;
  • leki poprawiające krążenie krwi;
  • środki przeciwbólowe.

Ponadto mogą być przepisywane witaminy i, w niektórych przypadkach, leki przeciwdepresyjne.

Ta ostatnia obejmuje środek, taki jak amitryptylina, która jest silnym antydepresantem. Ale powinien być stosowany tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. To samo dotyczy wszystkich leków bez wyjątku. Samoleczenie może spowodować poważne szkody dla zdrowia.

Tabletki lub zastrzyki?

Lekarz może przepisać różne leki w różnych postaciach dawkowania. Pacjent może zażywać tabletki, pocierać dolną część pleców i nóg maścią, ale jeśli ból jest bardzo intensywny, można przepisać zastrzyki i zakraplacze.

W tej postaci podawania we wstrzyknięciach, to bardzo istotna korzyść w wprowadzeniu leku do organizmu działa znacznie szybciej niż doustna, ponieważ substancja czynna przechodzi bezpośrednio do krwi, i tabletki powinny mieścić się w żołądku, nie rozpuszcza się i stamtąd wchłonięty do krwi.

Jest to szczególnie ważne, gdy trzeba jak najszybciej usunąć zespół bólowy. W takich przypadkach znieczulenie wstrzykuje się w kilka punktów naraz - jest to tak zwana blokada.

Ale forma tabletki ma swoje zalety, z których najważniejszą jest możliwość samodzielnego zastosowania leku. Chociaż nie każdy może sam zrobić zdjęcie, aw niektórych przypadkach jest to fizycznie niemożliwe.

Ostrożność nie boli

Nie ma leków, które nie mają żadnych skutków ubocznych. Powinno to być zapamiętany rwa kulszowa pacjenta oraz podjąć leków ściśle przyporządkowane dawkowanie i zgodnie ze schematem w czasie, aby zakończyć leczenie, jeśli pożądany wynik nie został osiągnięty, drugi oczywiście być wyznaczony po otrzymaniu u lekarza.

Ponadto trzeba wiedzieć, że na przykład, niesteroidowe substancje przeciwzapalne agresywne wobec błony śluzowej przewodu pokarmowego, inne leki wpływają na ciśnienie krwi, a po niektórych środków przeciwbólowych i leków przeciwdepresyjnych nie mogą dostać za kierownicą i angażować te czynności zawodowych, które wymagają uwagi i koncentracja. Ponadto, w niektórych przypadkach alkohol jest zabroniony podczas przyjmowania leków.

Jest szczególnie konieczne przepisywanie i przyjmowanie postaci dawkowania z rwy kulszowej w czasie ciąży. Prawie wszystkie z nich przenikają przez łożysko i dostają się do krwi płodu.