Charakterystyczne symptomatologie i taktyki leczenia nerwobólów nerwu kulszowego

Objawy bólu w obrębie kręgosłupa krzyżowego mogą wystąpić w każdym wieku, u ludzi o różnym charakterze. Najczęstszą pierwotną przyczyną tego stanu - ciężkim bólem pleców - jest neuralgia nerwu kulszowego.

Specjaliści użycie wspólnego sformułowania w włączenia zjawiska zapalne w okolicy krzyżowej, w którym poprzez połączenie dwóch ostatnich, kręgów lędźwiowych i pierwsze trzy formy sakralne nerwu kulszowego.

Jest to najbardziej rozciągnięte włókno nerwowe naszego ciała, docierające do końca najodleglejszych części kończyn dolnych.

Czynniki prowokujące

Najczęstsze przyczyny nerwobólu nerwu kulszowego to:

 • Zmiany zwyrodnieniowe w tkankach kręgosłupa, prowadzące do pojawienia się wypukłości, a także przepuklin.
 • Osteochondroza działu sakralnego.
 • Procesy nowotworowe.
 • Przełożone infekcje wirusowe, na przykład opryszczka.
 • Traumatyzacja.
 • Szybki przyrost wagi w ciąży.
 • Współistniejące patologie prowadzące do znacznego zwężenia kanału kręgowego.

W praktyce specjalistów w profilu neurologicznym, pierwsze dwie przyczyny zaciśnięcia nerwu kulszowego są najczęściej spotykane, gdy zakończenia nerwowe są ściskane przez zakrzywione struktury.

Symptomatologia

Indywidualne objawy nerwobólu nerwu kulszowego pojawiają się we wczesnych stadiach:

 • Dyskomfort w kości krzyżowej po znacznym wysiłku fizycznym.
 • Mrowienie lub pełzanie po całej nodze lub w oddzielnym obszarze.

Człowiek, co do zasady, napisz je na odcinku włókna mięśniowego, który odbywa się na własną rękę po odpoczynku nocnym, lub po zastosowaniu specjalnych rozgrzewanie maści.

Aby zwrócić się do eksperta o profilu neurologicznym osoby wymuszającej następujące symptomy:

 1. Znaczne bolesne odczucia w obszarze krzyżowym lub w mięśniu pośladkowym, poruszające się wzdłuż całej długości jednej z kończyn dolnych. Obie strony są bardzo dotknięte w tym samym czasie.
 2. Wzmocnienie bolesnych objawów pojawia się podczas aktywności fizycznej, chodzenia, a także próbuje pochylić się do przodu.
 3. Charakter bólu jest zróżnicowana - od obolałych zlokalizowane w jednym obszarze pasa, zamiatać, bardzo intensywny, dosłownie paraliżuje człowieka.
 4. Pojawienie się osłabienia mięśni kończyn dolnych z zaawansowanym stadium patologii, gdy nieodwracalne negatywne zmiany w włóknie nerwowym już się rozpoczynają.
 5. W nerwobólach nerwu kulszowego występują również wrażliwe objawy - pełzanie w skórze, drętwienie, uczucie chłodu kończyny (palce są zimne nawet w skarpetkach).
 6. Ograniczenie aktywności fizycznej - ruch, praca w domu, obowiązki służbowe.

W czasie ciąży macica, która rośnie z czasem, ściska wszystkie narządy miednicy, w tym włókna nerwowe, które tam są.

To właśnie eksperci tłumaczą pojawianie się objawów nerwobólowych - ból, ograniczone ruchy, drętwienie mięśni nóg lub drgawki. Taktykę terapeutyczną określa w tym przypadku specjalista w profilu ginekologicznym.

Neuralgia popółpaścowa objawia się po wyeliminowaniu objawów infekcji, wysypki i bolesne swędzenie. Jednak wirus opryszczki nie może być całkowicie wyeliminowany z organizmu.

Osłabienie układu odpornościowego człowieka poszczególnych barier prowadzi do tego, że utrzymujące się w tkankach negatywne czynniki wirusowe mogą swobodnie poruszać się wzdłuż włókien nerwowych, uszkodzenia nerwu kulszowego.

Począwszy od znacznego bólu w tym przypadku - oznaka neuralgii pośmiertnej, która również objawia się:

 • skurcze mięśni;
 • zwiększona indywidualna wrażliwość poszczególnych części ciała;
 • osłabienie, ogólny spadek siły.

Tylko odwołanie się do specjalisty, który w przystępny sposób wyjaśni, czym jest nerwoból nerwu kulszowego i jak się przejawia, pomoże osobie zrozumieć, co się z nim dzieje. Terminowe leczenie nowoczesnymi lekami pomoże w krótkim czasie pozbyć się ostrych bólów.

Diagnostyka

Specjalista w celu prawidłowego określenia pierwotnej przyczyny stanu osoby, konieczne jest przeprowadzenie szeregu specjalnych badań - diagnozy neuralgii.

Główne metody diagnostyczne do tej pory to:

 1. Radiografia kręgów.
 2. Do najdokładniejszego określenia wypukłości lub przepuklin kręgosłupa będą wymagane CT i MRI.
 3. Czasami, w celu ustalenia procesu nowotworowego, należy skorzystać z radioizotopowego skanowania kręgosłupa.
 4. Elektromiografia pozwala określić obecność negatywnych zmian we włóknach mięśniowych, dotkniętych naruszeniem nerwu kulszowego.

Złożona diagnostyka obejmuje kontrolę wzrokową, badania fizyczne i instrumentalne.Dane te pozwalają specjalisty o profilu neurologicznym dokonać dokładnej diagnozy i przepisać odpowiednie leki.

Taktyka leczenia

Rwa kulszowa - kompleks patologii, a zatem jego strategia leczenia opiera się na zastosowaniu leków o różnej orientacji: uśmierzenie bólu, rozluźnienia mięśni defaworyzowanych, łagodzenia objawów zapalnych, optymalnego odzysku procesów metabolicznych w dotkniętych włókien nerwowych.

Kompleksowa terapia patologii obejmuje:

 • Podgrupa NLPZ - odpowiednią ulgę w bólu i eliminacja zapalenia guzki korzeni nerwowych.
 • Leki zwiotczające mięśnie - relaksują spasowane włókna mięśniowe.
 • Chondroprotektory - przyczyniają się do optymalnego przywracania tkanki chrzęstnej.
 • Masaż - ukierunkowany na miejscową poprawę krążenia krwi.
 • Fizjoterapia. Stosowane są różne urządzenia, oparte na wpływie patologicznego skupienia na fale magnetyczne, prądy lub inne środki. Na przykład shuboshi lub diament.
 • LFK - różnorodność ćwiczeń mających na celu szybkiego odzyskania optymalnej aktywności ruchowej człowieka.

zarządzanie kliniczne neuralgii mogą obejmować środki hormonalne w poważnych zmian.

Specjalista strategia leczenia koniecznie tylko ściśle przypisane indywidualnie, w zależności od osoby grupie wiekowej od nasilenia objawów i reakcji pacjenta na leki.

Loading...