Przyczyny ucisku nerwu kulszowego: od osteochondrozy do metafizyki

Rwa kulszowa jest jedną z najczęstszych nerwobólów. Zapalenie nerwu kulszowego może być spowodowane różnymi przyczynami, a objawy mogą się różnić w zależności od etiologii. Ale głównym objawem tej choroby jest to, że człowiek doświadcza bólu i jest częściowo ograniczony w ruchu.

Pochodzenie choroby

Bolesne doznania pojawiają się, gdy następuje naruszenie głównego pnia nerwu lub korzenie tworzące go przez różnych ludzkich tkankach.

Rwa kulszowa dzieli się na pierwotną i wtórną w zależności od przyczyny szczypnięcia nerwu kulszowego.

Czynniki pierwotnej rwy kulszowej:

 • choroby zakaźne;
 • guzy;
 • zatrucie (w tym alkohol);
 • zaburzenia procesów metabolicznych (w szczególności cukrzyca i niedobór witamin);
 • urazy, siniaki;
 • niewłaściwie wstrzyknięta domięśniowo;
 • przechłodzenie;
 • nadmierna aktywność fizyczna.

Przyczyny wtórnego rozwoju rwy kulszowej:

 • choroby układu mięśniowo-szkieletowego;
 • procesy zapalne w rdzeniu kręgowym i jego błonach;
 • choroby obszarów ginekologicznych i moczowo-płciowych.

Najczęściej objawy rwy kulszowej obserwuje się w przypadku przepuklin międzykręgowych i osteochondrozy.Podrażnienie w zakończeniach nerwowych może być również spowodowane przez osadzanie się soli w osteochondrozie i przemieszczanie kręgów (kręgozmyk).

Na drugim miejscu - zespół mięśni gruczołu. W tym przypadku nerw boli w wyniku ściskania zaciśniętych mięśni. Przyczyną może być uraz ciąży i porodu.

W każdym przypadku, jeśli masz bóle w dolnej części pleców, pośladki lub nogi, zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem, ponieważ tylko specjalista może określić przyczyny choroby i przepisać odpowiednie leczenie.

Niektóre źródła twierdzą, że istnieją również metafizyczne przyczyny powstania i rozwoju rwy kulszowej.

Kiedy mówi się o metafizyce, zakłada się, że istnieje naruszenie normalnej aktywności subtelnej materii - emocjonalnej, mentalnej i tak dalej. Aż do naruszenia integralności powłoki energetycznej.

Jeśli chodzi o sferę psychoemocjonalną - jej wpływ na pojawienie się rwy kulszowej nie jest negowany nawet przez specjalistów. W końcu w każdej neuralgii występuje element psycho-emocjonalny. Dlatego czasami leki przeciwdepresyjne są przepisywane w celu leczenia.

Metafizyczny pogląd na zapalenie nerwu kulszowego w kategoriach ogólnych jest taki, że rozwój tej choroby jest reakcją organizmu na przeciążenia, wskazówkę, że czas odpocząć.

W przypadku ostrej rwy kulszowej - mniej więcej mówiąc, przymusu do odpoczynku. Ten punkt widzenia ma również prawo istnieć.

Manifestacje patologii nerwu

Głównym objawem jest ból. W zależności od umiejscowienia bólu, jego charakteru i intensywności, choroba jest diagnozowana głównie. Ból rozciąga się od dolnej części ciała wzdłuż tułowia nerwu. Tył ciała boli.

Na początku choroby ból może być okresowy i łagodny. Ale w tym okresie ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, ponieważ później rwa kulszowa przechodzi w stan ostrej, a jeśli nie jest leczona (lub źle traktowana), w postaci przewlekłej.

W ostrych postaciach ból może trwać całą dobę i nie osłabiać w żadnej pozycji ciała. W takich przypadkach często konieczne jest uciekanie się do blokad novocain, aby jakoś złagodzić stan pacjenta.

Oprócz bólu występuje drętwienie kończyn, osłabienie, spadek napięcia mięśniowego. Odruch ścięgna osłabia się.

Każdy z tych objawów jest powodem pilnego leczenia w placówce medycznej. Samoleczenie ze szczypaniem nerwu kulszowego jest obarczone wieloma poważnymi komplikacjami.

Loading...