Środki ludowe: leczenie nerwu kulszowego w domu

Zapalenie nerwu kulszowego - dość powszechna choroba, której przyczynami mogą być:

 • choroby układu mięśniowo-szkieletowego (w szczególności osteochondroza i przepuklina międzykręgowa);
 • przechłodzenie;
 • nadmierny wysiłek fizyczny;
 • urazy;
 • choroby zakaźne;
 • zatrucie;
 • nowotwory;
 • ciąża i inne czynniki.

Najczęściej obserwuje się jednostronne zapalenie.

Objawami rwy kulszowej są drętwienie nóg, uczucie mrowienia, "gęsia skórka". Ale główny objaw - ból o innej naturze (rysunek, pieczenie, ból, w zależności od przyczyny choroby i jej stadium), rozprzestrzenia się wzdłuż tułowia nerwu.

Kiedy pojawiają się pierwsze oznaki choroby, należy zwrócić się o pomoc lekarską, ponieważ tylko wykwalifikowany specjalista powie ci, jak prawidłowo leczyć nerw kulszowy, jakie metody stosować i jak unikać komplikacji.

Metody leczenia rwy kulszowej

We współczesnej medycynie, wiele narzędzi i technik, które gwarantują skuteczne leczenie zapalenia największego pnia nerwu ciała, ale można leczyć i środki folk. Należą do nich:

 • kąpiele;
 • nalewki;
 • wywary;
 • kompresuje.

Przed rozpoczęciem leczenia w domu należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ środki folk, jak każdy zabieg, mają działania niepożądane i przeciwwskazania.

Na przykład u niektórych osób apiterapia (stosowanie jadu pszczelego) może powodować ostrą reakcję alergiczną, a kąpiele lecznicze w przypadku chorób skóry mogą powodować komplikacje. Nadal trzeba zrozumieć, że nie ma recepty, jak leczyć rwa kulszową w jeden dzień. Potrzebny jest kurs leczenia.

Wanny

Te środki ludowe są najbardziej skuteczne w bólu. Woda powinna znajdować się w normalnej temperaturze ludzkiego ciała. Najlepiej kąpać się codziennie przed snem, nie dłużej niż 15 minut. Przebieg leczenia wynosi 7 dni.

Najpopularniejsze kąpiele to iglaste. Potrzebują 1 kg młodych pędów sosny wlać 3 litry gorącej wody i prasować przez 4 godziny. Do kąpieli potrzebna jest proporcja 1 części koncentratu bulionu do 15 części wody.

Również użyteczne kąpiele z tartym chrzanem: w wannie należy obniżyć masę owiniętą w gazy. Wymaga to bardzo małej ilości korzeni, nie większej niż 70 g.

Z rwą kulszową, gorąca kąpiel, sauny i kąpiele są surowo zabronione. Będą komplikować nie tylko przebieg samego zapalenia,ale może mieć niepożądany wpływ na pacjentów z nadciśnieniem i chorobami układu sercowo-naczyniowego, a także w obecności nowotworów.

Napary i wywary

Leki te są przyjmowane doustnie i mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.
Aby przygotować napar z nagietka, zalej 2 łyżki kwiatostanu 0,5 litra wrzącej wody. Przygotowanie jest gotowe za 2 godziny. Pij 4 razy dziennie przed posiłkami. Używa się tylko świeżej infuzji, na razie nie zaleca się jej gotowania.

Jeśli rwa kulszowa jest przewlekła, wywar z korzeni Omanu pomaga: łyżka stołowa z kolekcji gotuje się przez 5 minut w szklance wody. Musisz wypić przed śniadaniem i kolacją na pół szklanki.

Zastosuj tę chorobę kasztanowca. Garść pokruszonych liści wlewa się do 0,5 litra wrzącej wody i gotuje przez 15 minut. Przefiltrowany i schłodzony bulion jest przyjmowany cztery razy dziennie po pół szklanki. Same kasztany można trząść i godzina nalegała na kąpiel w wodzie. Proporcje i schemat odbioru są takie same.

Niektórzy uważają, że jeśli nerw kulszowy boli, trzeba nosić kasztany w kieszeniach: to rzekomo "pociąga" zapalenie. W rzeczywistości efekt terapeutyczny tej metody jest wątpliwy, ale nie ma też z tego szkody.

Noszenie czerwonych spodni (jest taki przepis). Kolor ubioru nie ma znaczenia, ale wełniane spodnie i spodnie z rwą kulszową są bardzo przydatne, szczególnie po zabiegach.

Użyj także nalewki z pokruszonego korzenia łopianu: łyżkę stołową na szklance czerwonego wina.

Kompresuje

Środki te są wykorzystywane jako ocieplenie i środki przeciwbólowe. Wszystkie opakowania są pokryte od góry papierem do pieczenia lub folii, a górna jest mocno kolej wełnianych bandaża.

Można je pozostawić na noc, ale nie dotyczy to wszystkich kompresów. Z reguły stosuje się je przez 10 dni.

Na przykład, startej czarna rzodkiew owinięty w bawełnianą lub lnianą i stosowane do danego obszaru, niemal natychmiast wywołuje uczucie pieczenia jak w plastrze musztardowym. Kiedy spalanie staje się mocne, musisz usunąć kompres.

Żyto z kwaśnego ciasta stosuje się przez noc. Usuwa stany zapalne i ból.

Rwa kulszowa i kapusta pekińska są leczone. W tym celu należy zdjąć arkusz głowy (górna pozostawia wyrzucane), aby odzyskać żyły, obniżyć przez kilka sekund we wrzącej wodzie, wysuszyć i zastosować do ciała, przymocowaną gazą. Gdy arkusz wyschnie i ściemnieje, zmień go na świeży.Ta metoda jest również skuteczna w przypadku obrzęku nóg.

Obejrzyj wideo: CHRZAN - właściwości lecznicze. Przepis na syrop i nalewkę z chrzanu (Luty 2020).

Loading...