Przepisy leczenia ludowego dla rwy kulszowej: skuteczna pomoc dla organizmu

Uraz nerwu kulszowego - rwa kulszowa - może objawiać się w każdym wieku. Bolesne odczucia są tak wyraźne, że nawet dotarcie do lekarza jest trudne.

Tradycyjna medycyna od dawna zna skuteczne sposoby na powstrzymanie objawów rwy kulszowej: tarcie i okłady, nalewki i maści. Natura jest zawsze gotowa przyjść na ratunek, konieczne jest jedynie móc skorzystać z jej darów.

Jak prawidłowo leczyć rwy kulszowe, ekspert o profilu neurologicznym podpowie, a receptury tradycyjnej medycyny pomogą przyspieszyć proces zdrowienia.

Skuteczne receptury tradycyjnych uzdrowicieli

Skuteczne są uważane za różne postaci dawkowania: do stosowania doustnego i zewnętrznego. Jedyną różnicą jest szybkość działania. Oto kilka przepisów.

Wywary i nalewki

 • Łącz cielęta i kwiaty nagietka (15 gramów), a także tymianek (15 g) i skrzyp polny (30 gramów) trawy. 40 g gotowej, rozdrobnionej mieszaniny zalać wrzącą wodą w objętości 500 ml. Doprowadzić do wrzenia, a następnie ochłodzić. Filtruj, używaj 100 ml trzy razy dziennie.
 • 20 gramów nasion selera zalać 300 ml schłodzonej przegotowanej wody. Stań przez kilka godzin. Aby profilować. Pij 40 ml trzy razy dziennie.
 • Bzowe kwiaty zasypiają do ramion o pojemności 0,5 litra. Top z alkoholem. Zostań 20 dni. Aby profilować. Pij 30 kropli z rozcieńczeniem wody trzy razy dziennie.
 • 25 ml 3% roztworu mumii zużywa się dwa razy dziennie. Kurs - pięć dni.

Kompresy zewnętrzne

 • Przygotuj miksturę: kłącze chrzanu 200 g, podobną objętość czarnej rzodkwi, 20 ml octu i taką samą ilość soli. Wlać 20 ml oczyszczonej nafty. Stań dziesięć dni i używaj tylko na zewnątrz - nakładaj umiarkowaną ilość pieniędzy na gazę i dołączaj do dotkniętego obszaru ciała.
 • Składniki: pięć szklanek soku z rzodkiewki, 200 ml roztopionego miodu, 200 ml alkoholu, 20 g soli. Dobrze wymieszaj i nałóż na zewnątrz jako kompres.
 • Połączyć nafty 200 ml z 50 ml alkoholu, dodać 40 g soli, a także dwa strąki pokruszonego czerwonego pieprzu. Umieścić w szklanym pojemniku, stać przez trzy dni. Aby profilować. Zastosuj jako kompres przez kilka godzin w bolesnym miejscu.
 • Trzykrotnie wodę kolońską (200 ml) łączy się w pojemniku z nalotem walerianowym - 60 ml, a także czerwonym pieprzem (trzy pokruszone strąki) i 40 g czarnego pieprzu w proszku. Wstań przez sześć dni, filtruj. Opłucz bolesne miejsce przed nocnym odpoczynkiem.
 • Proteinowy trzepacz do jednego jajka w mikserze z terpentyną 20 ml.Emulsja do założenia lnianej tkaniny i nałożenia na kość krzyżową. Na wierzchu umieść papier kompresyjny i szalik. Cierpieć przed wyrażeniem pieczenia.
 • Zetrzyj rzodkiewki na czarno, połóż na bawełnianej szmatce. Umieść na obszarze talii, na wierzchu kolejnej warstwy tkanki, a także ściśnij papier. Zawiń się, połóż na kilka godzin. Z nieznośnym pieczeniem usuń, a skóra wytrzyj olejem. Powtarzaj kilka razy dziennie.

Maści

 • 30 g proszku z owoców kasztanowca łączy się z podobną ilością tłuszczu (wieprzowina), a także 20 g oleju kamforowego. Uzyskany środek powinien być naniesiony cienką warstwą na kawałek chleba i umieszczony na chorym miejscu.
 • 25 ml bojadi kruszy się w moździerzu na proszek. Wlać do 40 g tłuszczu wieprzowego. Dobrze wymieszaj i nałóż przygotowaną maść na dotknięty obszar.

Dodatkowe funkcje

Istnieją inne metody tradycyjnej medycyny z nerwu kulszowego.

Apiterapia - kłucie pszczół

Skuteczny ludowy sposób walki z rwą kulszową. Pierwszego dnia pszczoły są umieszczane bezpośrednio na kości krzyżowej, po raz drugi - cztery palce powyżej dołu za stawem kolanowym wzdłuż tylnej części uda.

Drugiego dnia pszczoła umieszczana jest pomiędzy trzecim i czwartym odcinkiem lędźwiowym, dwoma palcami po bokach, druga,a także trzecie użądlenie - w okolicach pośladków i przed dwoma palcami od garbu zewnętrznej piszczeli.

Każdego dnia zwiększa się objętość użądlenia - dziesiątego dnia powinno już być dziesięć pszczół. Cały kurs to pięćdziesiąt pięć pszczół.

Piyavkoterapiya

Tradycyjne leczenie pijawkami sugeruje następujący schemat. Leżał na trzy części środkowej mięśnia brzuchatego odchodzenia dwoma palcami z tyłu bramkowego podkolanowej, pierwsza z pijawek, wychodząc trzy centymetry - drugi i trzeci - kolejne trzy centymetry poniżej. Kurs: od pięciu do siedmiu dni.

Wanny

W stanie podostrym zaleca się wykonanie hydroterapii. Skuteczne kąpiele szałwiowe. 200 g trawy parzyć w wiadrze z wrzącą wodą, stać kilka godzin i wlać do przygotowanej kąpieli. Temperatura cieczy wynosi 37 stopni. Powtarzaj co drugi dzień.

Medleoterapia

Weź miód pszczół miodnych 20 ml, a także białko jajeczne, wlej proszek mydlany (domowy). Całość mieszać, aż do całkowitego rozpuszczenia. Umieść na bawełnianej ściereczce. Umieść go w wybranym miejscu, owinięte w szalik.

Zastosowanie mumii

Wymieszaj 2 g mumii z 5 g proszku siarki. Po kąpieli rozgrzewającej nałożyć dotkniętą masę na dotknięty obszar, pozostawić do wyschnięcia.

Leczenie ludowe jest bardzo skuteczne, jeśli wiesz, jak leczyć i co. W każdym przypadku przed użyciem wybranego środka należy skonsultować się z lekarzem.