Ból w dole pleców

Ból pleców po lewej stronie jest częstym objawem, który jest wypowiadany na początku skierowania do lekarza na temat mnogości zmian troficznych w plecach. Ból po lewej stronie talii może sygnalizować nie tylko rozwój zespołu korzeniowego, ale także problemy z nerkami, mięśniami i jelitami. Ból po lewej stronie dolnej części pleców może być spowodowany urazami i może być spowodowany przez klęskę narządów wewnętrznych znajdujących się na tym poziomie. Odrębną wskazaniem do bólu po lewej stronie pasa może być daleko idące rdzeniowy zespół, który jest spowodowany przez uszkodzenie unerwienia przywspółczulnego narządów i mięśni.

Przyczyny

Ból w okolicy lędźwiowej po lewej może wiązać się z następującymi patologiami:

  • Choroby układu moczowo-płciowego;
  • Zapalenie przepony i opłucnej płuc;
  • Naruszenie przepuszczalności jelitowej;
  • Zapalenie jajników;
  • Głębokie owrzodzenie żołądka u dołu;
  • Guzy.

Mężczyźni w rozwoju bólu kości krzyżowej po lewej stronie, można mówić o zmianach w prostacie, ponieważ może rosnąć nierówno i irradirovat na bok. Niebezpiecznie jest rozwinąć guz. Kobiety mogą rozwijać choroby macicy, jajowodów i jajników.Najczęstszą chorobą jest ciąża pozamaciczna zlokalizowana w jajowodach.

Bolesne oddawanie moczu może mówić o problemach z moczem i problemach z nerkami. Jeśli grzbiet boli po lewej stronie, najczęściej zdiagnozowanym jest zapalenie nerek, kamica nerkowa lub rak nerki. Pęcherz może również znajdować się nieprawidłowo po lewej stronie, więc jeśli zapalenie cewki moczowej lub pęcherza ulegnie uszkodzeniu, ból będzie zlokalizowany z tyłu po lewej stronie.

Złamanie przepony

Jeśli z rakiem płuc lub zapaleniem płuc, u osoby z bólem krzyża, możemy powiedzieć, że zapalenie zostało przeniesione z opłucnej płuc do przepony, a konkretnie do jej dolnego rogu. Przepona jest muskularnym kompleksem, który wspiera rytmiczny skurcz ludzkich płuc. Serce znajduje się również w przeponie, ponieważ zapalenie przepony jest chorobą krytyczną.

  • Zalecamy lekturę: dlaczego boli kręgosłup w okolicy nerek

Leczenie opiera się na stosowaniu przeciwzapalnych steroidów glukokortykoidowych i antybiotyków mających na celu powstrzymanie rozwoju zapalenia. Dla regionu lędźwiowego takie leczenie jest przepisywane w postaci zastrzyków w pośladkach i rozgrzewających maści steroidowych.

Naruszenie drożności jelita

Lędźwiowy może chorować z powodu naruszenia przepuszczalności jelita i rozwoju stagnacji niedrożności. Obolałe plecy po lewej stronie będą z zaparciem zstępującej okrężnicy jelita grubego, podczas gdy od strony brzucha może pojawić się zauważalny obrzęk, który jest również bolesny dla dużego rozmiaru. Leczenie może być zarówno chirurgiczne, jak i metodą wprowadzania lewatyw oczyszczających.

Zapalenie stawów

Talia boli od lewej strony i z powodu zapalenia jajników, które jest rozwojem złośliwych guzów w gruczołach macicy. Zazwyczaj podkreślają sekret, który wyściela wewnętrzną obwódkę jajowodów i pomaga w przemieszczaniu się jaja. Jeśli kobieta boli na dole pleców, jest to jednoznaczna wskazówka dla skierowania do ginekologa, ponieważ formacje gruczołowe mogą przekształcić się w nowotwór złośliwy.

Wrzód

Niski poziom alkaliów w żołądku może powodować korozję kwasu w ścianie żołądka. W przypadku, gdy kwas całkowicie koroduje ścianę, powstaje otwór, przez który kwas wchodzi do otaczających narządów. Przyczyny takiej choroby pod nieobecność pepsyny lub w niewielkiej ilości pepsinogenu.Stan wymaga pilnego leczenia, ponieważ jeśli masz ból w lewej stronie talii, powinieneś wezwać pogotowie tak szybko, jak to możliwe.

Guzy miednicy

Jeśli, z możliwym guzem, ból w dole pleców boli, możesz ocenić tworzenie się nerki, jajnika, nadnerczy lub okrężnicy. Podobne choroby są diagnozowane za pomocą MRI i rentgenowskiego, badań krwi i ogrodzenia w tylnej części kręgosłupa i w okolicy lędźwiowej. Pomoże to odpowiedzieć, dlaczego ból w dole pleców boli po lewej stronie pleców, co pozwoli na szybkie leczenie.

Gdy nowotwory mają tylny dolny lewy zarówno ze względu na korpusie nowotworu, który może być przebić licznych tkankach i niszczą tkankę nerwową i toksycznych substancji, które guza obrony. W przypadku mężczyzn szczególnie ważne jest, aby pamiętać, że jeśli kręgosłup bolą w kości krzyżowej, może zgłosić rozwijającego się raka gruczołu krokowego - gruczolaka prostaty.

Obejrzyj wideo: Ból w dole pleców (Luty 2020).

Loading...