Metody leczenia nerwu kulszowego

Zapalenie nerwu kulszowego jest rozpoznawane jako choroba wtórna. Rwa kulszowa nigdy nie powstaje w izolacji, "na własną rękę".

Jest to konsekwencją już rozpoczętego procesu patologicznego w ciele, może również pojawić się w związku z pewnym stanem organizmu lub sposobem życia, w związku z traumą itp. Dlatego pytanie, jak i jak leczyć nerw kulszowy, wiele odpowiedzi.

Musisz zbadać objawy, wziąć pod uwagę wiele czynników, które przyczyniają się do rozwoju choroby, wziąć pod uwagę ogólny stan zdrowia - wszystko to pozwoli na skuteczną terapię.

Cechy choroby

Rwa kulszowa wyróżnia się charakterystycznymi objawami:

 • napadowy charakter bolesnych wrażeń, o różnym nasileniu i czasie trwania, nasilający się przy aktywności fizycznej, zboczach, ostrych ruchach, przy wzroście;
 • ból (ból / strzelanie / pieczenie) występuje w okolicy lędźwiowej, jest odczuwany w pośladku, z tyłu stopy na całej długości lub w pewnych częściach;
 • drętwienie w różnych obszarach lub na całej kończynie;
 • zmniejszenie objętości ruchu chore nogi;
 • Możliwe: gorączka, tachykardia, pocenie się, sinica skóry nogi, obrzęk;
 • w poważnych przypadkach: dysfunkcja układu moczowo-płciowego, przewodu żołądkowo-jelitowego.

Ważne: w przypadku silnego upału, silnego obrzęku, przemieszczania się bólu do innych części ciała, drętwienia kończyny, nietrzymania moczu / kału, konieczne jest pilne wezwanie lekarza. Tylko on wie, jak leczyć rwa kulszową w tak ciężkiej postaci.

Wymienione objawy przejawiają się, ponieważ problem postępuje stopniowo, albo jednocześnie - na przykład w wyniku urazu albo silnego i / lub nietypowego obciążenia fizycznego.

Samo łagodzący ból

Jak leczyć tę chorobę? Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to złagodzić ból, nie tylko ze względu na poprawę stanu zdrowia lub możliwość powrotu do normalnego trybu życia (ten pomysł najlepiej pozostawić do końca pełnego cyklu leczenia).

Ostre objawy należy usunąć tak szybko, jak to możliwe, ponieważ bez tego nie będzie można kontynuować leczenia. Dlatego lekarz musi najpierw wybrać dobre leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Jeśli natychmiast dojdziesz do lekarza nie jest możliwe, możesz spróbować wyleczyć nerw kulszowy w następujący sposób:

 • Nie bierz silnych leków, dopóki nie zostaną wyznaczeni przez eksperta;
 • Nie podnoś ciężaru, nie rób gwałtownych ruchów (nawet jeśli nie ma bólu);
 • Nie siedź na niskich lub miękkich siedzeniach, zwłaszcza bez oparcia (obciążenie pleców zwiększa się, ból może się pogorszyć);
 • spać na twardym łóżku, najlepiej na specjalnym materacu ortopedycznym, który rozkłada obciążenie kręgosłupa;
 • poczekać na zaostrzenie leżące na plecach (na twardej powierzchni) z wałkiem pod goleniami;
 • Umieścić torebkę wykonaną z materiałów naturalnych, pełne ciepłego piasku lub ziarna, do miejsca, gdzie najbardziej dotkliwy (nie tolerują wysokie temperatury lub zbyt długiego kontaktu - zwiększone pęcznienie).

Pomoc w różnych przypadkach

Gdy znana jest przyczyna choroby, lekarz określi, jak prawidłowo ją leczyć. Można użyć następujących metod:

 • lekarski;
 • fizjoterapeutyczny;
 • ręczny;
 • terapia ruchowa.

Wszystko to pozwoli osłabić szczyptę, usunąć stany zapalne, całkowicie wyeliminować ból i przywrócić niepełnosprawność ruchową.

Rozważ metody terapii stosowane w różnych przypadkach. Uwaga: wybór metod powinien być ściśle indywidualny!

 1. Rwa kulszowa po ciąży i po laktacji. Ściśnięte nerwów często rozwija się w końcowym okresie ciąży, gdy płód kładzie rosnące ciśnienie na nerwie kulszowym. Objawy są często zachowane i przez pewien czas po porodzie. Ponieważ w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane, większość leków, lekarz może zalecić terapię manualną, masaż, fizjoterapia, akupunktura, ćwiczenia lub basen. Podczas karmienia piersią nie szkodzą dziecku. Podczas silnego bólu, rwa kulszowa będzie leczona tabletkami lub zastrzykami, a następnie karmienie piersią jest zabronione.
 2. Terapia manualna. Kręgarz będzie traktowany przez działający w głębokich mięśni rąk i dotkniętych struktur kręgosłupa w odcinku krzyżowym kręgosłupa lędźwiowego i pacjenta (bottom-up). Są to specjalne techniki, takie jak tradycyjne "szarpnięcia", rozciąganie, drżenie, "skręty" rzadko dają trwały efekt.
 3. Leczenie po ekspozycji na czynniki zewnętrzne. Zakaźnymi zmian (opryszczkę), urazy (na przykład silne i siniaki) hipotermii po lekarza przepisującego leki, które zmniejszają zapalenie, obrzęk, przywracając przepływ krwi, a także witamin wzmocnienia organizmu.
 4. Nietradycyjne metody.Leczenie pszczołami od dawna było z powodzeniem praktykowane: jad pszczeli działa korzystnie w pewnych punktach ciała, o czym wie apitherapist. Muzułmanie mogą leczyć nerw kulszowy przez sunnę przez hijam (upuszczanie krwi), kładąc puszki wzdłuż ścieżki nerwowej - oczywiście, wszystko to musi również zostać wykonane przez specjalistę.

Trudno jednoznacznie zdecydować, jak i jak leczyć uszkodzony nerw kulszowy. Pochodzenie rwy kulszowej wynika z różnych czynników, a odpowiednie kierunki terapii poznamy dopiero po kompleksowym badaniu.

Neurolog wyznacza ściśle określone leki i metody odpowiednie dla określonego pacjenta, biorąc pod uwagę jego cechy fizjologiczne. Jest to bardzo ważne, ponieważ bez profesjonalnego podejścia rwa kulszowa grozi poważnymi komplikacjami, a nawet niepełnosprawnością.

Obejrzyj wideo: Rwa kulszowa - co to jest i jak można leczyć? (Listopad 2019).

Loading...