Ból pleców po seksie

Partnerzy nie odczuwają zbyt często bólu lędźwiowego po stosunku. Jednak takie zjawisko ma miejsce w życiu codziennym, z wielu powodów. Mogą być zupełnie inne, dlatego aby podjąć odpowiednie kroki w celu ich uniknięcia, należy udać się do lekarza, aby zidentyfikować problem. Jeśli dana osoba cierpi na chorobę kręgosłupa, prawie na pewno odczuwa ból po stosunku seksualnym. Najprawdopodobniej podczas aktywnych ruchów zakończenia nerwowe są zablokowane, co powoduje bolesne, obolałe odczucia w dolnej części pleców. W obecności zrostów skóry lub bliznami w dolnej części brzucha, elastyczność tkanki jest uszkodzona, to stosunek płciowy może powodować ból, które silnie daje rdzeń towarowych.

Jedną z najbardziej nieprzyjemnych, aczkolwiek rzadkich przyczyn bólu pleców po seksie, a nawet w trakcie jego trwania, jest stan zapalny miednicy. Problem musi być rozwiązany w trybie pilnym, w przeciwnym razie stosunek płciowy stanie się nie do zniesienia. Często problem bólu w okolicy lędźwiowej jest pokryty zbyt ostrymi i intensywnymi ruchami podczas seksu.

U mężczyzn

В отличие от сильной половины человечества, у женщин неприятные ощущения и боль после близости возникают не только из-за явных болезней, но и по психологическим причинам. Это не странно, ведь за свою жизнь им приходится стерпеть многое - менструальные боли, вынашивание и болезненное рождение ребенка, тяжелая работа, и каждое событие основано на эмоциях. Поэтому эмоциональное состояние женщины напрямую взаимосвязано с ее физическим здоровьем.

Zaburzenia fizjologiczne wpływające na ból pleców po stosunku:

 • Zapalenie narządów w miednicy;
 • Żylnej mnóstwo narządów miednicy;
 • Zatkanie krwi żylnej;
 • Torbiel jajnika;
 • Sucha pochwa jako przejaw zanikowego zapalenia pochwy;
 • Patologiczny skurcz mięśni to pochwa;
 • Niektóre choroby przenoszone drogą płciową;
 • Obecność zrostów po operacji;
 • Naruszenie zakończeń nerwowych w rejonie miednicy, uszczypnięcie;
 • Osteochondroza lub inne choroby kręgosłupa;
 • Rzadziej - niedopasowanie fizjologiczne między partnerami, związane z wielkością narządów płciowych.

Ze względów psychologicznych ból po seksie obejmuje głównie niektóre czynniki związane z pierwszą seksualną intymnością kobiety. Powikłania występują również w przypadku przemocy seksualnej. Czynniki psychogenne wpływające na ból krzyża u kobiet:

 • Ból psychogenny po deflacji (utrata dziewictwa);
 • Pourazowe pęknięcie opłucnej lub błony śluzowej;
 • Bolesne odczucia z niedokończonego deflacji, gdy ślinica jest rozciągnięta lub lekko rozdarta;
 • Gwałtowne defloracje lub stosunki seksualne, które wywołują fobię;
 • Psychogenne genitalia właściwe kobietom w okresie menopauzy.

 • Warto przeczytać: jakie są przyczyny bólu w dolnej części pleców kobiet

Kiedy lewa strona boli

Innym rodzajem bólu lędźwiowego jest bolesne odczucie po lewej stronie, a kiedy uprawiają seks, pogarszają się. Do tego mogą mieć niejednoznaczne przyczyny. W przypadku dolnego lewego bólu jest to objaw niewydolności nerek lub problemów z układem moczowym. Może to oznaczać zapalenie jajników u kobiet. Ale tylko specjalista może dokładnie określić obecność dolegliwości.

Osteochondroza może również objawiać się bólem po lewej stronie. Niezależnie od tego, czy ma on hałaśliwy charakter, czy ciągnięcie - w każdym przypadku problem wymaga szybkiej reakcji i profesjonalnego leczenia.

 • Interesujące, aby przeczytać: ból w plecach w pozycji leżącej

Oprócz opisanych przyczyn może to być wszystko: choroby wewnętrzne, brak ruchomości, grypa lub przeziębienie, stagnacja w trawieniu, niewłaściwa postawa postawy, przemieszczenie kręgów. Wiele osób próbuje używać środków ludowych nie do ich zamierzonego celu i pogarsza ich zdrowie, dlatego lepiej jest stosować kurację zaleconą przez lekarza. A po wyzdrowieniu będziesz mógł wrócić do normalnego życia, zarówno w seksie, jak i we wszystkich innych sferach.

Czy konieczne jest przerwanie intymnej relacji?

W każdym razie, ograniczenia w seksie nie rozwiążą problemu, szczególnie jeśli przyczyną bólu pleców po bliskości nie jest w nim, ale w konkretnej dolegliwości. Wizyta u lekarza nie powinna być odkładana, aw przypadku potwierdzenia choroby należy stosować przepisane leczenie. Jeśli nie ma przeciwwskazań do stosunku płciowego w poliklinice, nie należy tego unikać. W niektórych przypadkach może służyć jako panaceum.

Diagnozę można również uzupełnić faktem, że nie zidentyfikowano żadnych chorób. Jest prawdopodobne, że plecy boli od zbyt gwałtownych ruchów podczas bliskości lub z niewygodnej pozycji. Stwórz sobie komfortowe warunki do seksu, do tego musisz zawsze podążać.

Aby uniknąć pojawienia się nowych bólów, przed rozpoczęciem stosunku, poproś partnera o masaż pleców, w którym pojawiają się bóle, aby rozgrzać i rozluźnić mięśnie. Ciepły, relaksujący prysznic przed seksem jest również dobry. Przechodząc do samego procesu, warto trzymać się takich pozycji, które zmniejszają obciążenie dolnej części pleców.

Jak pozbyć się bólu

Nawiązując stosunek seksualny z partnerem, odrzuć ideę, że po seksie boli cię lędźwie.Postaraj się być zrelaksowanym i wybierz sparingowe pozycje kręgosłupa:

 • Lepiej nie używać tradycyjnej postawy misjonarskiej, ale zmienić ją trochę, leżeć na plecach i zgiąć nogi do piersi;
 • Pozycja z góry będzie dobra, jeśli odwrócisz się od swojego partnera;
 • Wśród innych pozycji lepiej wybrać te, w których mężczyzna jest od tyłu.

Biorąc pod uwagę te wskazówki, również na podstawie wziąć swoje indywidualne cechy. Tylko wtedy, gdy nie odczuwasz dyskomfortu, wybrana pozycja jest dla Ciebie odpowiednia.

Wskazówki dla mężczyzn

Bardziej aktywnym partnerem w seksie jest mężczyzna, który obciąża go mocno.

 • Być może potrzebujesz informacji o przyczynach bólu pleców u mężczyzn

W czasie, kiedy po seksie był ból w dolnej części pleców, powinieneś porozmawiać ze swoim towarzyszem o większej aktywności, którą wykazała. Istnieją określone pozycje, które nie powodują dużego obciążenia pleców, a dla mężczyzn:

 • Pozycja - leżąc na plecach, z partnerem na górze, będzie wygodniejsza, jeśli pod pachą położymy poduszkę lub złożony ręcznik;
 • Lekkie obciążenie w pozie bocznej.

Możesz także wybrać dla siebie pozycję, w której będzie najbardziej wygodnie i bezboleśnie kochać się.

Obejrzyj wideo: O czym może świadczyć ból w podbrzuszu? abcZdrowie.pl (Listopad 2019).

Loading...