Lumbago z rwa kulszową

Ostry ból w dolnej części pleców, dając lewą lub prawą nogę, jest alarmującym objawem, szczególnie dla osób z przepukliną międzykręgową. Często przyczyną takich uczuć staje się discogenic lumboe rwa kulszowa. Choroba ta jest szczególnie powszechna wśród osób w średnim wieku prowadzących siedzący tryb życia. Zespół bólowy może być dość długi, a natężenie bólu wzrasta wraz z upływem czasu. Progresja choroby może spowodować poważne konsekwencje dla organizmu pacjenta i negatywnie wpłynąć na jakość życia. Aby móc szybko diagnozować i leczyć, ważne jest, aby wiedzieć, co to jest lędźwica z rwą kulszową.

Rodzaje

Leczenie lędźwi z rwą kulszową opiera się na zrozumieniu tego, co to jest. Choroba jest zapalenie kręgosłupa korzeni i jest najgrubsza nerwowych w ciele człowieka - kulszowego. Objawia się w obszarze ostrego lumbago krzyżowej z późniejszym powrocie w kończynach dolnych. Przeważnie ból wpływa na pośladki i piszczele z tyłu. Dyskomfort może wywołać kaszel, kichanie, szybki ruch, podnoszenie, ciążę w późniejszych etapach.

Diagnostyka

Zabrania się samodzielnego leczenia rwy kulszowej.Pierwsze objawy choroby powinny być powodem do zastosowania u specjalisty - neurologa. Na podstawie wywiadu i badania chorego obszaru specjalista może dokonać wstępnych wniosków i postawić wstępną diagnozę. Jeśli podejrzewasz lumbago z rwą kulszową, musisz mieć zdjęcie rentgenowskie lub rezonans magnetyczny dolnej części pleców. Pozwoli to nie tylko zrozumieć stan stawów i kości, ale także wykluczyć możliwość rozwoju guza lub zdiagnozować złamanie.

Niepoprawna i przedwczesna diagnoza w przyszłości może wywołać stan zapalny więzadeł, ich przerzedzenie i pęknięcie. Taka sytuacja może spowodować niepełnosprawność pacjenta. Prowadzenie lumbago jest czynnikiem nietrzymania moczu i kału.

Leczenie i leczenie

Kompetentne i skuteczne leczenie odbywa się jednocześnie w kilku kierunkach:

  • Eliminacja bólu;
  • Eliminacja skurczu mięśni.

W obowiązkowej kolejności pacjenci muszą przestrzegać leżenia w łóżku. Miękkie łóżko nie przyniesie uzdrowienia. Do spania i odpoczynku wymagana jest stabilna i równa powierzchnia. To jest doskonałe leczenie.W ostrym i ostry ból powinien być tak dużo jak to możliwe, aby zmniejszyć aktywność ruchową, naprawić plecy specjalnym gorsecie. W szczególnych przypadkach możliwe jest użycie kul.

Konieczne jest przestrzeganie reżimu temperaturowego, nie dopuszczać do długotrwałego kontaktu z zimnem lub gorącem. Pamiętaj, aby chronić pacjenta przed przeciągami. Dotkniętego obszaru nie można tłuścić, masować, rozciągać. Działania te mogą spowodować pogorszenie dobrego samopoczucia lub spowodować pęknięcie tkanki w dolnej części pleców.

  • Polecane do czytania: maści z rwa kulszową

Dobry efekt w leczeniu rwy kulszowej z lumbago zapewniają następujące leki:

  • Leki przeciwzapalne (zmniejszyć ostrość zapalenia, zmniejszyć ból);
  • Środki znieczulające (łagodzą ból bez wpływu na przyczynę choroby);
  • Kompleksy witaminowe (mają pozytywny wpływ na przyspieszenie procesu regeneracji i leczenia);
  • Środki, które zwiększają krążenie krwi (przyspieszają metabolizm, stymulują gojenie);
  • Leki moczopędne (promujące usuwanie toksyn z organizmu).

Po konsultacji z lekarzem możliwe jest użyciesprawdzone w czasie metody leczenia choroby. Dobry efekt leczniczy to połączenie wosku i propolisu. Właściwości rozgrzewające tych produktów mogą powodować efekt znieczulający. Kompresy na bazie proszku chrzanu lub musztardy są odpowiednie do eliminacji napięcia mięśni. Nie należy pozostawiać ich na skórze przez długi czas - mogą powodować alergie lub poparzenia.

W przypadku efektów lokalnych odpowiednie są plastry z impregnacją pieprzu. W przeciwieństwie do okładów, środek ten można nosić na dotkniętym obszarze do 48 godzin. Pieprz doskonale rozgrzewa dolną część pleców, ma działanie lecznicze. Oprócz składnika palącego w kompozycji znajdują się ekstrakty z traw i innych użytecznych substancji. Aby zapobiec poparzeniom, nie zaleca się moczenia tego tynku.

  • Być może potrzebujesz informacji: leczenie rwy kulszowej w domu

Rwa kulszowa z lumbago to poważna choroba, która pojawia się nagle i nagle, nie jest łatwo ją wyleczyć. Jednak terminowa diagnoza i kompleksowe leczenie mogą złagodzić chorobę przy odpowiedzialnym podejściu pacjenta. Aby zapobiec rozwojowi dolegliwości, zaleca się obserwować tryb aktywności ruchowej, jeść prawidłowo, nie przeciążać pleców, nie podnosić ciężarów.

Obejrzyj wideo: Zlikdiwuj ból pleców za pomocą jednego ruchu