Bóle pleców boli podczas chodzenia

Ból pleców w chodzeniu jest uważany za pewny znak chorób kręgosłupa. Obszar lędźwiowy jest najważniejszy dla ruchu osoby, ponieważ przyjmuje masę od górnej części ciała - klatki piersiowej i głowy, podczas łączenia jej z kończynami dolnymi. Ból krzyża podczas chodzenia jest często ignorowany przez pacjentów - niechęć do pójścia do lekarza może wynikać z niechęci do marnowania czasu lub lęku przed wykryciem poważnych chorób. W żadnym wypadku nie jest konieczne opóźnianie wizyt u artrologów, osteopatów czy ortopedów, ponieważ tylko pomoc na czas może pomóc w powstrzymaniu choroby.

W przypadku bólu pleców pojawia się specjalny termin medyczny - lumbulgia. Dotyczy to nie tylko bólu podczas chodzenia, ale także bolesnych odczuć na poziomie dolnej części pleców. Często ból lędźwiowy obejmuje również kość krzyżową, niezupełnie poprawnie przedstawiającą lokalizację części kręgosłupa w ciele.

Przyczyny bólu i jego niebezpieczeństwo

Schody najczęściej są narażone na tę chorobę częściej niż inne działy, ponieważ wymagają dużego nacisku od tułowia.

Głównymi przyczynami rozwoju choroby są otyłość, niska aktywność fizyczna i niedożywienie.Wszystkie przyczyny są ze sobą powiązane, co powoduje szybki rozwój procesu patologicznego. Przy wystarczającym rozszerzeniu obszaru choroby tkanki zaczynają uszkadzać korzenie nerwowe. Uzależnienie od obszaru wzrostu, ból pleców podczas ruchu może objawiać się w różnych pozycjach tułowia lub nóg. Kiedy rośnie do przodu, w okolicy tułowia można zaobserwować ból w całym splotu lędźwiowym. Podczas cofania się - ból może być podawany pośladkom, z tyłu ud.

Przepuklina międzykręgowa

Krążek międzykręgowy jest niewielką płytkową formacją znajdującą się pomiędzy trzema kręgami. Składa się z miękkiej, plastycznej bezpostaciowej masy lub rdzenia z celulozy oraz mocnego i elastycznego włóknistego pierścienia. Włóknisty pierścień utrzymuje włókniste jądro w pożądanej postaci. Przepuklina występuje, gdy włóknista błona jest zniszczona - amorficzna masa zostaje wyciśnięta do powstałego napięcia, tworząc mały guzek na korpusie krążka. Gruźlica uszkadza otaczające nerwy i rdzeń kręgowy, powodując silny ból.

Dolna część pleców boli przepukliną podczas chodzenia, ponieważ ucisk przepuszcza przepuklinę jeszcze dalej.

Często, gdy ktoś taki ból staje się niemożliwe, aby chodzić, ale choroba może rozpocząć z lekkim dyskomfortem, który przejawia się podczas jazdy i skoków, ale z biegiem czasu rozwój ból wzrośnie iw pewnym momencie staje się niemal nie do zniesienia. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem na czas, ponieważ luka włóknista otoczka jest obsługiwany z trudem i powoduje wiele komplikacji.

Leczenie składa się z masażu, noszenie gorsetów i przyjmowanie leków, które poprawiają odżywianie kręgosłupa. Przypadkowy rozwój choroby pozwalają stosując terapię skojarzoną, która jednocześnie usuwa obie patologie. Leczenie może skomplikować ciąży lub choroby neurodegeneracyjne.

  • Pamiętaj, aby sprawdzić, dlaczego boli talii

Zarządzanie bólem

Leczenie jest zwykle konserwatywne. Aby zacząć chcesz ustalić przyczynę - posiadają rezerwy diagnostyki rentgenowskiej korzenie. Co do choroby zwyrodnieniowej krążka, a przepuklina terapii przepisać ćwiczeń. Poprawia kondycję poprzez rozwój różnych grup mięśni i poprawić wygląd ciała.

Ból spędzić lidokainy blokadę.Poprzez zamrożenie impulsu, niezależnie od intensywności bólu, lidokaina łagodzi ból w dolnej części pleców. Procedura jest tania, ale wymaga od lekarza znajomości anatomii.

Masaże pomagają ludzkiemu ciału w lepszym krążeniu krwi. Jednoczesne stosowanie masażu i blokada lekarska pomaga znacznie przyspieszyć leczenie. Aby osiągnąć sukces, najważniejsze jest porozmawianie z lekarzem, który ma kwalifikacje do leczenia pacjentów. Samoleczenie może spowodować znaczną szkodę.

Obejrzyj wideo: Bóle pleców i kręgosłupa - [ Jacek Bilczyński ] (Wrzesień 2019).

Loading...