Czy leczyć osteochondroza?

Słysząc diagnozę "osteochondrozy", osoba natychmiast jest zainteresowana tym, co i jak ją leczyć. Uważa się, że tej choroby nie można wyleczyć, ale broszury promocyjne obiecują pełne wyleczenie.

I komu uwierzyć? Jak nie stać się ofiarą szarlatanów, którzy pozbawiają pieniędzy i dobrze, jeśli nie wyrządzają szkody ciału? I czy możliwe jest wyleczenie na zawsze osteochondrozy?

Prawda o uleczalności

Niestety, na podstawie występowania tej choroby jest stopniowe niszczenie chrząstki międzykręgowej i odwrócić ten proces jest niemożliwy.

Wszystkie metody, które obiecują, że można wyleczyć bóle krzyża zawsze - nic więcej niż oszukiwanie naiwnych ludzi. Mogą jedynie usunąć ciężkość choroby, poprawić stan dysków kręgosłupa i stworzyć iluzję uzdrowienia.

Konieczność leczenia

Zdarza się, że po nauce o tej nieuleczalnej choroby i konieczności zmiany ich tradycyjny sposób życia, ludzie będą pytać: „Dlaczego to wszystko to leczenie Co się stanie, jeśli nie leczyć bóle krzyża”.

Nieleczony, zniszczenie krążka międzykręgowego, która spowodowała choroba będzie się rozwijać i prowadzić do poważnych konsekwencji:

  • Tarcze chrząstki całkowicie zniszczone, kontakt z podstawami kostnymi kręgów może prowadzić do ich zespolenia, co powoduje unieruchomienie niektórych części kręgosłupa.
  • Kompresja nerwów lub naczyń z powodu zmniejszenia odległości między kręgami doprowadzi do naruszenia wrażliwości i odżywienia tkanek lub narządów mięśniowych. Największym niebezpieczeństwem w tym względzie są zmiany w okolicy szyjki spowodowane bliskością mózgu.
  • W kręgosłupie będzie ból. Nerw przenoszony przez kręgi lub skurcz mięśni zawsze powoduje ból, który zwiększa się wraz z ruchem.

Podstawy leczenia

Jakie jest leczenie osteochondrozy? Zasadniczo leczenie odbywa się metodami nielekowymi. Przyjmowanie leków farmakologicznych jest uzasadnione w okresie zaostrzenia, gdy konieczne jest usunięcie bólu, usunięcie obrzęków i złagodzenie skurczów mięśni.

"Jak mogę leczyć to bez leków? Czy jest to traktowane w ten sposób?" - takie zaskoczone okrzyki można usłyszeć od ludzi, którzy mają silny związek z zastrzykami lub pigułkami.

Zmiany osteochondrozy w chrząstce nie są jednak podatne na proces odwrotny, a celem terapii "pijaczkami" jest powstrzymanie dalszego niszczenia. Dlatego, jeśli nie ma zaostrzeń i silnego bólu, pacjent jest zalecany:

  • Dozowana aktywność fizyczna: chodzenie i ćwiczenia fizyczne. Niezbędny zestaw ćwiczeń można wybrać, konsultując się z lekarzem-fizjoterapeutą. Jest zbędne dla mistrza jogi: takie ćwiczenia pomagają utrzymać elastyczność kręgosłupa i dają pełne obciążenie mięśniom.
  • Prawidłowego odżywiania, który obejmuje produkty mleczne, produkty spożywcze o wysokiej zawartości żelatyny (galaretki lub marmolady gotowanej ryby), oraz owoców i warzyw. Ale od produktów wędzonych i produktów zawierających konserwanty, lepiej odmówić jak najwięcej.
  • Materace ortopedyczne przeznaczone do spania dają możliwość dobrego wypoczynku i przyczyniają się do prawidłowej pozycji kręgosłupa we śnie.
  • W celu zapobiegania zaostrzeniom jesienno-wiosennych pożądanych przeprowadzić kurs fizjoterapii (laserowej, magnes), a także masażu i akupunktury.

Ale pytanie "Czy możemy wyleczyć osteochondroza, czy nie?" możesz odpowiedzieć, że nie. Regeneracja zużytych i uszkodzonych dysków między kręgami jest niemożliwa, bez względu na to, co obiecują nowo odkryte techniki.

Ale jest całkiem możliwe, aby zatrzymać destrukcyjne zjawiska w kręgosłupie.Nie wymaga nawet dużych kosztów finansowych, wystarczy zmienić nawyki.

Obejrzyj wideo: Choroby zwierząt - Osteochondroza (Listopad 2019).

Loading...