Pas do pleców z niskim bólem pleców

Pasek ortopedyczny na plecach pomaga zmniejszyć obciążenie dolnej części pleców. Jest stosowany jako środek zapobiegawczy przeciwko atakom zapalenia korzeni i osteochondrozy. Jego funkcje Wesprzyj krążek pozbyć się presji kręgów i jest naturalnie regenerować.

Podczas noszenia wsporniki pasów

Pacjent jest pokazany na sobie pas na plecach pod rygorem, jeśli istnieje jeden lub więcej z następujących problemów:

 • procesów zwyrodnieniowych, dystroficzne lędźwiowych krążków (osteochondroza, zapalenie kości i stawów, występ);
 • Przepuklina międzykręgowa;
 • Osteoporoza kości (w tym przypadku taśma pomoże uniknąć złamań);
 • Złamanie kręgosłupa;
 • Zapalenie promieniowe w okolicy lędźwiowej;
 • Pacjent jest rehabilitowany po urazowym uderzeniu lub interwencji chirurgicznej;
 • Krzywizna kręgosłupa (skolioza, kifoza);
 • Region lędźwiowy stale doświadcza stresu (w przypadku siedzącego trybu życia i vice versa, ciężkiej pracy fizycznej);
 • W czasie ciąży w późniejszym etapie jest użyteczny do zużycia pasa, aby zapobiec powstawaniu bólu okolicy lędźwiowej;
 • Zanik mięśni grzbietowych.

Odmiany pasków medycznych

Głównym kryterium, z jakim różnią się pasy medyczne, jest to, jak bardzo podtrzymuje się wsparcie:

 • Słabo wspierający. Elastyczny, wykonany z gęstej materii. Takie urządzenia nie mają dodatkowych części zaprojektowanych do wspierania pleców. To właśnie te pasy są przeznaczone dla kobiet w ciąży, aby zapobiec urazom sportowym i jako środek zapobiegawczy przeciwko procesom zwyrodnieniowym w dyskach, jeśli istnieją czynniki ryzyka;
 • Umiarkowanie wspierający. Tutaj, oprócz gęstej materii, wzmacnianych jest kilka elementów mocujących. Zwykle są to stringi, zapięcia, usztywniacze. Takie paski są wyznaczone, jeśli patologia kręgosłupa się pogarsza, ból nasila się w przypadku osteochondrozy i zapalenia korzeni nerwowych. Są również wykorzystywane w celach prewencyjnych przeciwko złamaniom, jeżeli grzbiet jest zniekształcony lub skręcony;
 • Silnie wspierający. Podobne konstrukcje są wyposażone w maksymalnie 8 usztywnień, mają dużą liczbę dodatkowych elementów mocujących. Silny pas podtrzymujący plecy jest zalecany po poważnych urazach, złamaniach.Służy rehabilitacji pacjenta po zabiegu chirurgicznym i dostosowaniu mocno zmienionej postawy.

Magnetyczny

Kiedy pacjent używa paska magnetycznego, w obszarze talii pojawia się efekt magnetyczny, który w terapeutyczny sposób wpływa na mięśnie i narządy wewnętrzne. Poprawia to krążenie krwi i procesy metaboliczne w odkształconych tkankach pleców.

Warto zauważyć, że leczenie magnetyczne było od dawna stosowane w procedurach medycyny tradycyjnej i fizjoterapii.

Nadmuchiwane

Oprócz zwykłych elementów mocujących, urządzenie to jest wypełniane od wewnątrz powietrzem. Pasek jest wyposażony w manometr, który monitoruje poziom napełnienia. Takie zamocowanie powietrzne dobrze trzyma kręgi w pozycji fizjologicznej i nie pozwala na ostre ruchy. W ten sposób przeprowadza się zapobieganie atakom bólowym, zmniejsza się napięcie w obszarze krążków międzykręgowych. Istnieje gładkie rozciąganie grzbietu.

 • Radzimy przeczytać: pas biodrowy osteochondrozy?

Ta konstrukcja doskonale nadaje się do podróży w transporcie, gdy wstrząsy samochodu stwarzają ryzyko przesunięcia kręgówwzględem siebie.

Masaż

Podobne pasy biodrowe są zwykle używane nie do celów terapeutycznych, ale do utraty wagi. Ale wśród ich pozytywnych skutków jest jeden bardzo ważny dla pleców pacjenta - poprawiają one ukrwienie w okolicy lędźwiowej. Dlatego przy osteochondrozie i zapaleniu korzeni można je korzystnie stosować po terapii ruchowej.

Rozgrzewka

Pasy rozgrzewające na plecach są zwykle wykonane z wełny. Ich ciepło poprawia krążenie krwi, procesy metaboliczne w zdeformowanych tkankach. Pomaga z zapaleniem i obrzękiem, złagodzić ból w zaciśniętym nerwów, rozluźnić napięte mięśnie pleców.

Postawa korektora

Pas biodrowy ortopedyczny, poprawiający postawę, ma kilka mocujących części tylnych. Używaj go przez kilka godzin dziennie. W przypadku częstszego noszenia niż zalecany przez lekarza, mięśnie kręgosłupa w okolicy lędźwiowej mogą być osłabione, co może prowadzić tylko do gorszych wyników. Główną funkcją gorsetu jest utrzymanie fizjologicznej pozycji kręgosłupa. Pomaga to uzyskać prawidłowy obraz ruchu w ośrodkowym układzie nerwowym, aw przyszłości osoba bez pasa może się prawidłowo poruszać.

Narażenie na dolną część pleców

Pasek zabiegowy na plecach może działać na plecach w następujący sposób:

 • Aby naprawić mięśnie kręgosłupa i grzbiet;
 • Unikaj nadmiernego napięcia na plecach, wykonuj funkcję ochronną przed urazami mięśni i stawów;
 • Poprawić krążenie w tkankach w pobliżu kręgosłupa;
 • Trzymaj plecy w pozycji fizjologicznej, unikając postępu krzywizny;
 • Wyeliminuj zespół bólowy ze zmianami zwyrodnieniowo-dystroficznymi w kręgosłupie.

Istota pracy takiego urządzenia medycznego jest elementarna. Grzbiet składa się z dużej liczby kręgów i przy większości chorób staje się mniej stabilny. W rezultacie chrzęstne tkanki stawów zaczynają się uszkadzać, aby wymazać się z kręgów. Możliwe zaciski nerwów i naczyń krwionośnych, procesy zapalne. Jeśli urządzenie jest prawidłowo noszone i zużyte, może chronić i mocować dolną część pleców, aby kręgi przestały deformować krążki międzykręgowe.

Obejrzyj wideo: pas ortopedyczny stabilizujący kręgosłup od dbamokregoslup.pl (Wrzesień 2019).