Skuteczne ćwiczenia zmniejszające ból ramion i szyi

Bardzo wielu cierpi z powodu bólu szyi i ramion spowodowanego różnymi zmianami osteochondrozy, pić leki przeciwbólowe, stosować maści i odwiedzać fizjoterapię podczas zaostrzenia.

Ale bardzo niewielu ludzi uprawia gimnastykę leczniczą, uważając ją za coś nadmiernego, czasochłonnego. Jednak ćwiczenia na szyję, jeśli są właściwie wykonywane, mogą zmniejszyć zespół bólowi, częściowo przywrócić elastyczność i ruchomość krążków międzykręgowych.

Na czym opiera się efekt terapeutyczny

Jeśli szyja boli, a następnie wykonując ćwiczenia z kompleksu gimnastyki terapeutycznej podczas regeneracji lub stabilnej remisji, możesz:

 • Zrelaksuj spastyczne mięśnie szyjno-ramienne. Takie ćwiczenia z bólem w szyi i ramionach usuwają skurcze mięśni, poprawiają ukrwienie tkanek, zmniejszają nacisk na zablokowany korzeń nerwu.
 • Poprawić odżywianie tkanki chrzęstnej. Podczas gimnastyki medycznej zwiększa się przepływ krwi w kręgosłupie, zwiększając dopływ krwi do chrząstki i mięśni.
 • Przywróć mobilność. Większość elementów fizykoterapii ma na celu rozciąganie i relaksację.
 • Zapewnij niezawodny gorset szyjny.Wzmocnienie tkanki mięśniowej zapewnia dodatkową ochronę w przypadku nieoczekiwanych obciążeń kręgów i chrząstek tarczycowych.

Jak wykonać poprawnie

Ćwiczenia na szyi pacjenta mogą być różne, w zależności od zastosowanych technik.

Robi gimnastykę, w każdym razie niemożliwe, aby ostre, nerwowe ruchy - może to prowadzić do podwichnięcia kręgów i zmiażdżenia nerwów i naczyń krwionośnych jest uciskany, zwłaszcza jeśli przeprowadzone ćwiczenia z przepuklina kręgosłupa szyjnego.

Musisz poruszać się powoli i płynnie. Jeśli pojawia się lekka bolesność, to nie służy jako wskazówka do zatrzymania gimnastyki.

Aby złagodzić stan z bólem szyi, możesz skorzystać z następujących ćwiczeń, które powinny być wykonane rano po przebudzeniu:

 • Wygodne leżenie na boku, lekko podnieś głowę, przytrzymaj przez 3-5 sekund i opuść ponownie, zrób to kilka razy.
 • Odwróć się na brzuchu, połóż dłonie na grzbiecie głowy i powoli podnieś głowę, lekko opierając się dłoniom. To bardzo dobrze wpływa na ból szyi. Ruch ten zwalnia kręgosłup i łagodzi skurcze mięśni.
 • Leżąc na plecach, na twardej powierzchni, mocno przyciśnij mu głowę.Ten ruch pomoże z bólem w okolicy potylicznej i górnego odcinka szyjnego kręgosłupa, relaksujący spastyczne mięśni.

Jeśli w okolicy barku występuje sztywność, ćwiczenia z bólem w plecach i karku pomogą znacząco złagodzić stan:

 • Leżąc na plecach i lekko zginając nogi, przyciągnij prawą rękę do lewej stopy, a następnie powtórz na drugą stronę.
 • Siedząc z prostymi nogami, staraj się dotykać palcami stóp, utrzymuj podbródek równolegle do podłogi.

Uruchamiając osteohondroznyh kręgosłup zmienia się, gdy dyski chrząstki stają się słabe i luźne, one tworzą występ, zaleca się wykonywać ćwiczenia McKenzie przepuklinę kręgosłupa szyjnego, mające na celu relaksacji i rozciągania spastyczne mięśni.

Pomagają częściowo przywrócić elastyczność krążków międzykręgowych, zmniejszyć ucisk i nerwy:

 • Stań na czworakach, przyciągnij głowę do podłogi, wyginając plecami do góry. Wręcz przeciwnie, pociągnij brodę do góry, zginając plecy.
 • Leżąc na plecach, wsadź walec pod szyję i powoli, z wysiłkiem podnieś ręce do głowy.
 • W pozycji stojącej lub siedzącej, jak najwięcej wycisnąć brodę do piersi, a w stanie spróbować przechylić głowę jak najniżej do ramion.

Wszystkie ćwiczenia wykonywane są 10-15 razy dziennie, a występowanie bólu w plecach i karku nie jest przeciwwskazaniem. Wręcz przeciwnie, jeśli bóle w barkach i karku są bolesne, przyjęcia powinny być wykonywane nie jeden, ale 3-5 razy w ciągu dnia.

Robi gimnastyka w remisji lub gdy niewielki ból, można uniknąć poważnego zaostrzenia choroby zwyrodnieniowej krążka i odzyskać radość z ruchu.

Warto jednak pamiętać, że podczas ostrego zespołu bólowego można stosować tylko ruchy mające na celu złagodzenie skurczów mięśni.

Każdy inny może powodować zakleszczenie naczyń krwionośnych i nerwów, powodując jeszcze większe zaostrzenie choroby.

Kiedy zmiany osteohondroznyh w krążków głównie w leczeniu nie jest lekiem i fizyczna terapia (nie tylko pozwala zmniejszyć stan zapalny i ból), a tuż ruch, który będzie spowolnić procesy destrukcyjne w tarczach i wydłużyć okres remisji.

Obejrzyj wideo: Ćwiczenia bóle karku, barków - Maciej Wilkanowski (Styczeń 2020).

Loading...