Rysowanie w dolnej części pleców podczas ciąży: co się dzieje?

Wewnątrzmaciczny rozwój dziecka ma oczywiście wpływ na dobre samopoczucie matki w ciąży.

Bóle rąk w dolnej części pleców w czasie ciąży - konsekwencje nie tylko "interesującej sytuacji", ale także pogarszających się chorób, których kobieta czasami nawet nie podejrzewa.

Rozważ możliwe przyczyny pogorszenia samopoczucia w różnych momentach i określ kierunek działania.

Przyczyny rysowania wrażeń

Jednym z najczęstszych powodów ciągnięcia talii jest patologia kręgosłupa (od skoliozy do osteochondrozy i przepukliny międzykręgowej), która pogorszyła się już w czasie ciąży, a to tłumaczy się zwiększonym obciążeniem kręgosłupa.

Patologia nerek - odmiedniczkowe zapalenie nerek, kamica moczowa - często powoduje dyskomfort, szczególnie w 2. i 3. trymestrze, kiedy macica naciska na moczowody i zapobiega odpływowi moczu. Tutaj musisz zwrócić uwagę na:

 • charakter oddawania moczu jest szybki, rzadki lub nieobecny;
 • jakość moczu, jego kolor i zapach - nietypowe zmiany wskazują na ryzyko zakażenia;
 • obrzęk;
 • wysokie ciśnienie krwi.

Istnieją również inne problemy związane z ciągnięciem talii:

 • długie przebywanie w dowolnej pozycji, szczególnie podczas stania;
 • zakażenie układu moczowo-płciowego / choroba nerek, w tym wczesna ciąża;
 • jajników (zapalenie przydatków) - jajników po przechłodzeniu towarzyszy swędzenie, pieczenie, pochwy;
 • zapalenie trzustki - patologia trzustki;
 • Zapalenie mięśni to stan zapalny mięśni, zwykle w wyniku hipotermii.

Co jeszcze boli ból:

 • zagrożone poronieniem, ciążą pozamaciczną przy 9-11 tydzień - w połączeniu ze skurczami w dolnej części brzucha, plam, stały ból, ze wzrostem natężenia, szczególnie w godzinach wieczornych, a nawet po niewielkim wysiłku fizycznym;
 • początek porodu - okresowo pojawia się bolesność, rozprzestrzenia się od talii do brzucha;
 • fałszywe walki.

W różnych momentach

Każdy trymestr ciąży może charakteryzować się nieprzyjemnymi odczuciami - od ciągnięcia do bolesności. Gdy żołądek jest już znacznie powiększony, kobieta odchyla się - prowadzi to do silnego napięcia mięśniowego, a co za tym idzie do zespołu bólowego.

Ten fizjologiczny dyskomfort, brak patologii w tym przypadku.Niektóre przejawy są całkowicie normalne, ale inne mogą sprawić, że będziesz ostrożny.

W 6. tygodniu może pociągnąć za dolną część pleców, a lekarze twierdzą, że jest to normalne w pierwszym trymestrze ciąży.

Sensacje wynikają z tego, że na początku ciała wytwarza się duża ilość progesteronu, a krążki międzykręgowe i więzadła podtrzymujące miękną w okolicy lędźwiowej.

Praca siedząca może być bardziej kłopotliwa, ale po zmianie postawy lub po lekkim ruchu wszystko przemija - i najprawdopodobniej jest to osteochondroza, szczególnie, gdy bolesność daje sacrum i nogi.

Aby upewnić się, że nie występuje nadciśnienie macicy, wystarczy wykonać USG w tym okresie ciąży. Zazwyczaj kłopoty kończą się, gdy nadejdzie dwudziesty tydzień.

Dyskomfort może również wystąpić w 17 tygodniu i zwykle jest to zjawisko fizjologiczne. Ale jednocześnie jest to kolejny "krytyczny" próg, gdy rośnie ryzyko poronienia.

Jedynym prawdziwym rozwiązaniem jest pośpiech do lekarza i poddanie się ultradźwiękom. To samo dotyczy okresu 28-37 tygodni ciąży, gdy istnieje ryzyko przedwczesnego porodu. Ginekolog wizytacyjny raz w tygodniu w tym czasie jest obowiązkowy.

Podczas ciągnięcia w pasie po 39 tygodniach termin ten jest już dość duży i prawdopodobnie praca wkrótce się rozpocznie. Ostrzeżenie:

 • z walkami prenatalnymi lub cięciami treningowymi Braxton-Hicks również usuwa korek ze śluzu - może zdarzyć się kilka tygodni przed porodem, ale może to być dzień;
 • jeśli pojawiają ciągnięcie odczucia nie tylko w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, ale również w przedniej części jamy brzusznej, powtarza się kilka razy w ciągu godziny - to fałsz pracy, która jest lepiej poczekać w pozycji poziomej i przenieść w jak najmniejszym stopniu;
 • w prawdziwych walkach dolny brzuch "ciągnie się" jak obręcz i z reguły ich czas trwania wynosi 40 sekund, a powrót co 12-15 minut.

Jak poprawić dobre samopoczucie

Jeśli przyczyny odczuwania pociągnięć są naturalne, nie jest to niebezpieczne, możesz spróbować nieco zmienić sposób życia i zapobiec ich pojawieniu się. W tym celu zaleca się wykonanie następujących czynności.

 1. Stanowić. Prawidłowa postawa. Zmiana pozycji ciała i aktywności ruchowej co 10 minut (leżenie, stanie, chodzenie). W przypadku przymusowej pozycji długiej - często "przesuwa się" z nogi na nogę.Leżąc, połóż małą poduszkę pod obszarem lędźwiowym. Siedzieć lepiej na krześle ortopedycznym i nie krzyżować nóg.
 2. Ruch. Nie rób gwałtownych ruchów. Po leżeniu musisz delikatnie i delikatnie. Nie podnosić ani nie przenosić ciężarów, nawet jeśli waga wydaje się nieistotna. Jeśli masz już dziecko, nie musisz "trzymać go na jednym biodrze", ale na przemian i lepiej nie stać z nim, ale usiąść.
 3. Ubrania. Nosić specjalny bandaż, gorset, a także buty na szerokim, niskim obcasie, który siedzi pewnie i wygodnie. Musisz również wybrać specjalny biustonosz na szerokich ramiączkach, który zmniejszy przeciążenie górnej części pleców.
 4. Ćwiczenia. Wśród najprostszych - chodzenie. Zalecane jest również pływanie, joga i specjalna kondycja dla kobiet w ciąży. Oczywiście, przed rozpoczęciem takich ćwiczeń lepiej skonsultować się z lekarzem.
 5. Masaż. Dopiero po uzyskaniu zgody lekarza i tylko z profesjonalnym masażystą.

Wszystkie te zalecenia są idealne dla kobiet w ciąży, które są przeciwwskazane w leczeniu tradycyjnych leków. Każde pogorszenie samopoczucia matki stanowi ryzyko dla dziecka.

Dlatego pamiętaj: z nietypowym, uporczywym bólem, gdy nie ma poprawy, a zwłaszcza gdy inne groźne objawy łączą się, należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

Obejrzyj wideo: 3000+ Common English Words with British Pronunciation (Grudzień 2019).

Loading...