Skuteczny masaż na plecy i szyję. Zalecenia dotyczące wyboru masażu

Jeśli w okolicy pleców i szyi występują nieprzyjemne bolesne odczucia, może pomóc prawidłowo wykonany masaż.

Aby ta procedura była jak najbardziej skuteczna i przyjemna, musisz prawidłowo wybrać i zastosować masażer na plecach i szyi - niezbędny towarzysz dla każdej nowoczesnej osoby.

Relaks i korzyści

Jeśli ból w okolicy kręgosłupa szyjnego wymaga pilnie odpowiedniego masażu, który sprzyja rozluźnieniu i przynosi ogólne korzyści zdrowotne.

Nieskomplikowany masaż pleców i szyi można wykonać bez problemów samemu. Aby zwiększyć skuteczność tej procedury, zaleca się stosowanie substancji pomocniczych - olejków eterycznych, kremów lub balsamów, które mają działanie rozgrzewające i zmiękczające.

Wśród najprostszych i najczęstszych rodzajów masażu, które możesz zrobić dla siebie, rozróżnij:

 • głaskanie;
 • pocieranie;
 • ugniatanie;
 • łatwe działanie;
 • wibracje z krawędzią dłoni lub palców.

Przed rozpoczęciem samodzielnego masażu należy dokładnie wybrać włosy, jeśli są one długie, a następnie usiąść tak wygodnie, jak to możliwe.Taki masaż szyi odbywa się w kilku etapach:

 • Podbródek należy lekko opuścić w dół i owinąć wokół szyi;
 • wykonywać lekkie ruchy w kierunku od linii włosów do ramion;
 • gdy skóra jest lekko rozgrzana, zacznij wykonywać lekkie ruchy obrotowe za pomocą elektrod palców, naprzemiennie ruchy z bardziej intensywnymi ruchami;
 • wzdłuż skóry kręgosłupa, wykonuj lekkie ruchy mrowienia;
 • lekkie uderzenia występują również w okolicy brody i krtani.

Do masażu odcinka szyjnego zapewniono maksymalną korzyść, można użyć specjalnego miękkiego pędzla, który ma bardzo korzystny efekt.

Najlepiej, jeśli najpierw nałożysz cienką warstwę kremu odżywczego lub naturalnego oleju na okolice okolicy szyjki macicy.

Aby zacząć masować, następuje z obszaru dekoltu, powoli i płynnie przesuwając się wzdłuż części bocznej do góry, a następnie ruchy masujące należy wykonywać na tylnej powierzchni skóry do samej łopatki.

Jeśli zauważysz, że szyja boli po masażu, zaleca się zmniejszenie intensywności ruchów głaskania, a jeśli to konieczne - zmianę techniki tej procedury. Ponadto odpowiednio dobrany masażer może pomóc rozwiązać ten problem.

Aby prawidłowo wykonać masaż z przepukliną okolicy szyjki macicy, zaleca się metodę punktową, która może być wykonywana zarówno ręcznie, jak i przy pomocy narzędzi pomocniczych. Zaleca się powierzenie tej procedury specjalistom.

Uwaga podczas wykonywania

Czasami może dojść do sytuacji, w której głowa zaczyna boleć po masażu szyi. Przyczyną tego nieprzyjemnego zjawiska jest najczęściej wyciskanie dużej tętnicy, przez którą tlen i krew dostają się do ludzkiego mózgu.

Akupresura strefy kołnierza może stymulować artykuł do pobierania nadmiaru krwi.

Najczęściej ludzie, którzy cierpią na niestabilne ciśnienie krwi - zbyt wysokie lub odwrotnie, zbyt nisko - wpadają w tę sytuację. Dlatego tacy ludzie powinni być niezwykle ostrożni podczas wykonywania zabiegu tego typu masażu.

Aby zapobiec nadmiernemu przepływowi krwi do mózgu, zaleca się wykonywanie wszystkich ruchów masażu bezpośrednio z głowy, a nie w jego kierunku - ta technika masażu na szyi skutecznie pomaga w przypadku bólu głowy.

W każdym razie, wszystkie ruchy masujące w obszarze kręgosłupa szyjnego, a ponadto obszar karku, musi być przeprowadzone bardzo delikatnie, płynnie i łatwo - to zapobiec problemom w przyszłości.

Jeśli jednak nieprzyjemne bolesne odczucia powtarza się ponownie, zdecydowanie należy zrobić przerwę między tymi procedurami. To samo zaleca się również podczas wykonywania masażu w okolicy kręgosłupa.

Masownice, ich główne typy i funkcje

Aby jak najlepiej zmniejszyć napięcie w szyi i plecach, potrzebne są odpowiednio dobrane masażery. Jakie są i na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Szereg masażystów na szyję i ramiona znajduje się teraz w każdej aptece. Zgodnie z zasadą działania i źródła zasilania mogą one być elektryczne i mechaniczne.

Jednym z najbardziej prosty i przystępny, a więc popularne typy zastawek są produkty rolkowe, z którą można łatwo przeprowadzić zarówno użyteczny i przyjemny masaż głowy i szyi.

Takie proste produkty nadają się doskonale do masażu w celu zapobiegania osteochondrozy i zapaleniu korzeni nerwowych.Najlepiej w takich sytuacjach użyć małego ręcznego masażu, wyposażoną w miniaturowych elastycznych zębów - pozwalają one aktywować naczynia krwionośne.

Takie masownice są produkowane głównie z wysokiej jakości tworzywa sztucznego lub naturalnego drewna, najczęściej z brzozy.

Ponadto istnieją inne rodzaje masażystów, które różnią się pod względem konstrukcji i zasad działania:

 • wózek inwalidzki z rolkami;
 • elastyczny pas do masażu;
 • masażer rolkowy zewnętrzny.

Osobną grupę stanowią elektryczne masażery, które mają wiele zalet. Są lekkie, praktyczne i wygodne do indywidualnego użytku.

Za pomocą różnych załączników można uzyskać różne efekty po zabiegu masażu. Należy mieć na uwadze, że na karku, jest najbardziej czułą i delikatną część ciała, wymaga użycia maleńkich dysz, które zapewniają łatwy i delikatny efekt.

Ci, którzy objawia się pierwsze objawy choroby zwyrodnieniowej dysku, zaleca się zastosowanie masażu z funkcją grzania światła - oferują maksymalny komfort i relaks.

Loading...