Dyskomfort z menstruacją - dlaczego tak się dzieje?

Miesiączka - naturalny proces w kobiecym ciele, cyklicznie powtarzany co miesiąc. Jego istotą jest oczyszczenie macicy ze szkodliwych substancji dzięki mięśniowym skurczom tego narządu.

Niektóre kobiety zwykle znoszą te krytyczne dni, ale siedem na dziesięć osób może odczuwać ból przed, w trakcie i po menstruacji. Wiele osób ma ból pleców z miesiączką.

Istnieją powody, które powodują dyskomfort w plecach, w dolnej części brzucha:

  1. Proces owulacji.
  2. Zmiany hormonalne.
  3. Fizjologiczna pozycja macicy.
  4. Choroby zakaźne.
  5. Wpływ antykoncepcji.

Zespół owulacji

Każdego miesiąca zdrowa kobieta w jajniku dojrzewa jajko gotowe do zapłodnienia. Niektórzy odczuwają dyskomfort: nie odczuwają bólu w dolnej części brzucha, czasem w prawej części, w plecach i brzuchu, nie ma miesiączki, ale może być krwawienie.

Te odczucia nazywa się syndromem owulacji, który wskazuje na uwolnienie zalążka z pęcherzyka. W wyniku pęknięcia pęcherzyka, skrzepy krwi, dostanie się do jamy otrzewnej, powodują bardzo silne odczucia bólowe.

Zmiany hormonalne

Aktywność żeńskich narządów płciowych regulują hormony.W szczególności estrogen jest hormonem steroidowym odpowiedzialnym za zdolność reprodukcyjną organizmu.

Kiedy poziom estrogenu jest zwiększony, kobieta przed "dniami kobiet" odczuwa ból, pojawiają się inne nieprzyjemne odczucia.

Progesteron - hormon, jest niezbędny do przygotowania pochwy do noszenia płodu. Duże znaczenie dla pracy narządów płciowych mają prostaglandyny, takie substancje wytwarzane w macicy, które regulują jej skurcz podczas miesiączki.

Jeśli dochodzi do naruszenia produkcji progesteronu i prostaglandyny, kiedy ta ostatnia jest produkowana znacznie więcej, pojawia się ból pleców z miesiączką.

Nadmiar prostaglandyny prowadzi do poważnych skurczy mięśni, co powoduje dość duży dyskomfort. Ponadto bóle głowy, czasami mdłości, dreszcze.

Jeśli gruczoł tarczycy jest złamany, staje się nadmiernie aktywny, pojawia się bezsenność, sam proces jest trudny dla kobiety.

Fizjologiczne położenie

W przypadku nieprawidłowego umiejscowienia macicy lub jej niedorozwoju, istnieje powód, dla którego bóle kręgosłupa trwały miesiąc.

W trakcie procesu zwiększa się rozmiar macicy, co prowadzi do ściskania nerwów innych narządów, powodując u nich bolesne odczucia: dolny brzuch, dolna część pleców rani.

Pojawienie się wszystkiego, co zostało opisane powyżej, prowadzi do naruszenia ciała kobiecego bilansu wodnego.

Płyn jest słabo wydalany z organizmu, tkanki puchną, w tym mała miednica, nerwy są zranione, co daje uczucie bólu.

Choroby zakaźne

Narządy płciowe, które są dotknięte różnymi infekcjami, stają się bardzo zaognione. Przed miesiącem może zakłócić grzbiet tułowia, otrzewnej, sacrum.

Taki ból nazywany jest napromieniowaniem, ponieważ jego wystąpienie powoduje bolesne odczucia w innej części ciała. Prowokować ból podczas menstruacji może rak, procesy patologiczne.

Wpływ antykoncepcji

Antykoncepcja wewnątrzmaciczna u niektórych kobiet może również powodować dyskomfort, gdy plecy są zaniepokojone przed lub po menstruacji, w dolnej części brzucha.

Jeśli specjalne spirale zapobiegające ciąży nie są odpowiednie, warto szukać alternatywy wśród innych metod antykoncepcji.

Ponadto taki dyskomfort może sygnalizować negatywne procesy zachodzące na genitaliach.

Należy zrozumieć, że powody, dla których coś boli z menstruacją, wiele.Niektóre z nich świadczą o normalnym procesie zachodzącym w ciele, niektóre z nich ostrzegają przed poważnymi problemami.

Kiedy schorzenie ciężko boli, krytycznym dniom towarzyszą inne nieprzyjemne objawy, warto udać się do lekarza. Lepiej przewidzieć możliwą chorobę z góry, niż leczyć przez długi czas.

Jeśli jest jakiś dyskomfort i nie zatrzymuje się na długo - zawsze skonsultuj się z ginekologiem. Powie ci, jaki jest powód, jakie testy musisz przejść i co dalej.

W żadnym wypadku nie należy opóźniać wizyty u specjalisty. Może ona w gruncie rzeczy wpłynąć na twoje zdrowie, zdrowie twoich dzieci w przyszłości.

Obejrzyj wideo: Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponów i podpasek (Listopad 2019).

Loading...