Korekta gorsetu: kiedy powołuje się i co jest potrzebne

Przy złamaniu kompresyjnym często stosuje się rozciągnięcie gorsetu. Czym jest ten produkt i czym różni się od zwykłego?

Ten projekt został opracowany specjalnie w celu kompensacji i dystrybucji obciążenia kręgosłupa podczas przywracania jego fizjologicznej struktury.

Za pomocą takiego urządzenia usuwa się silny ból i następuje szybkie wyzdrowienie. Dodatkowo stymuluje się muskularną strukturę wokół uszkodzonego obszaru.

Po co to jest?

Konstrukcja hiporekspresyjna skutecznie eliminuje skutki złamania kompresyjnego, które występuje podczas upadku na nogi lub pośladki.

W tym stanie występuje ostry skurcz kręgów, których fragmenty wpadają do kanału kręgosłupa. Jest to często obserwowane podczas treningu ze sportowcami.

Następnie potrzebna jest pilna pomoc - każde opóźnienie lub zignorowanie właściwego leczenia może spowodować rozczarowanie. Kręg będzie coraz mocniej wcinany do kanału i ściska rdzeń kręgowy.

Jednocześnie dochodzi do ucisku korzeni nerwowych i naczyń krwionośnych, a dysk rdzeniowy ulega zniszczeniu.Następnie rozwija się zapalenie korzonków nerwowych lub pourazowe osteochondrozy.

Gorset w kształcie hiperprzeprostego grzbietu pozwala wyraźnie naprawić oddział z uszkodzeniami i pomaga w jego regeneracji. Ponadto ten produkt może być stosowany do innych patologii:

 • osteoporoza;
 • osteomalacja z destrukcją;
 • obrzęk kręgosłupa;
 • naruszenie integralności kręgów w wyniku przerzutów z innego ogniska;
 • spondyloartroza;
 • stan po operacji (korekta ortopedyczna lub usunięcie dysku);
 • skolioza;
 • przewlekły ból w okolicy lędźwiowej i kości krzyżowej.

Ta konstrukcja umożliwia skuteczne usunięcie ładunku z trzonów kręgowych w kierunku osiowym. W tym przypadku przechodzi do łuku i procesu kręgu.

Ze względu na dolnym panelu, która wznosi się, że produkt nie jest ograniczony przez krawędzie, zapewnia bezpłatną wycieczkę do klatki piersiowej, istnieje możliwość dodatkowego ruchu mięśni.

Przeciwwskazania

Tego typu gorsety nie można stosować w następujących przypadkach:

 • obecność niestabilnego złamania z nieprawidłowościami neurologicznymi i bez nich;
 • z naruszeniami w kręgosłupie, które wymagają pilnej opieki chirurgicznej;
 • Choroby skóry znajdujące się w obszarze kontaktu ze szczegółami produktu.

Rodzaje produktów

Piętno-lędźwiowy gorset z poszerzeniem kręgosłupa ma różne modyfikacje:

 • 4-punktowe. Ma sztywną strukturę i jest używany po ciężkich uszkodzeniach i poważnych operacjach.
 • 3 punkt. Projekt produktu został zaprojektowany dla stanu łagodnej i umiarkowanej nasilenia po złamaniu lub interwencji chirurgicznej. Gorsetowy, rozciągliwy, trzypunktowy stabilizator unosi kręgosłup w odcinku piersiowym i lędźwiowym.
 • Ramy. Ma również cztery punkty mocowania i stabilizuje kręgi w kierunku od przodu do tyłu i kierunku bocznym. Pozwala to ograniczyć ruchy obrotowe pacjenta i boczne nachylenia.

Korzyści dla odzysku

Ten produkt ma pewne zalety w porównaniu do tradycyjnych gorsetów i są one następujące:

 1. Gorset ma wszystkie możliwości ustawienia dokładnego kąta dla określonego przedłużenia kręgosłupa. Pozwala to na wykorzystanie produktów do różnych odchyleń i cech rysunku.
 2. Podstawowe regulacje są przeprowadzane tylko pod nadzorem specjalisty, ale po tym wygodny projekt nie powoduje trudności przy samodzielnym zakładaniu.
 3. Wybór odbywa się tylko w wysokości i szerokości w części piersiowej, a także w okolicy bioder. Istnieją dwa rodzaje rozmiarów.
 4. Ma niewielką wagę, łatwo dostosowuje się do cech postaci.
 5. Specjalne materiały dobiera się tak, aby po zetknięciu ze skórą nie powodowały reakcji alergicznej.

Produkt stanowi nowy krok w kierunku poprawy jakości życia pacjentów i pozwala na kontynuację aktywnego życia, nawet przy poważnych problemach z kręgosłupem.

Loading...