Występowanie łuków nadmorskich jako choroba wrodzona

Klatka piersiowa jest tarczą żeber, która chroni ważne narządy, które są ukryte pod nią, takie jak serce i płuca, a także pnie dużych naczyń.

Jedynym sposobem na ostateczne wyleczenie zmian patologicznych w rozwoju łuków żebrowych jest interwencja chirurgiczna.

Patologiczne deformacje żeber

Występ łuków żebrowych jest patologiczną zmianą w tworzeniu tkanki chrzęstnej, która miała miejsce, gdy płód był w okresie prenatalnym. Przyczynami tak anomalnego rozwoju są dziedziczność genetyczna i czynniki teratogenne.

Wpływ niekorzystnych czynników, mianowicie promieniowania, chemicznego lub zakaźnego, najmocniej wpływa na rozwój płodu w pierwszych dwóch miesiącach ciąży.

W tym okresie każda choroba matki i przyjmowana bez odpowiednich leków na receptę negatywnie wpłynie na rozwój płodu.

W innych okresach ciąży okres, te same nieuzasadnione działania mogą prowadzić do opóźnienia w rozwoju przyszłego dziecka.

Zwykle nieprawidłowość żeber nie objawia się klinicznie.Najczęściej ich wykrycie występuje podczas badania rentgenowskiego. Ewentualna manifestacja patologii:

  1. Połącz żebra ze sobą. Możliwe jest ustalenie poprzez sondowanie. W miejscu splicingu wyczuwalne jest pogrubienie średniej wielkości.
  2. Niedorozwój. Szczególnie niebezpieczna jest patologia niedorozwoju kilku form chrząstek naraz. W takim przypadku może wystąpić zarówno paradoksalne oddychanie, jak i przepuklina płucna. Ta patologia pojawia się, gdy w obronie mostka powstaje "okno", przez które płuco może wystawać na zewnątrz.
  3. Składanie żeber do wewnątrz lub wystające na zewnątrz.

Zasadniczo, gdy żebra są zdeformowane, zaburzenia funkcjonalne nie występują w aktywności organizmu. Jednak takie patologiczne zmiany po pewnym czasie mogą postępować.

Dlatego też, dla dzieci, istnieje zalecenie, że po 3 roku życia wykonywana jest operacja chirurgiczna.

Istnieją przypadki manifestacji form patologicznych nie od urodzenia, ale po pewnym czasie, gdy czynniki dziedziczne objawiają się z opóźnieniem. To, co to jest i jak manifestuje się ich manifestacja, nie jest w pełni zrozumiane.

Często uformowana patologia we wczesnym dzieciństwie przyjmuje następnie bardziej surowe formy, takie jak lejkowate (płynące) lub stępione (zewnętrznie wystające) odkształcenia.

Te nienormalne formacje dotykają całej klatki piersiowej, a nie tylko bocznych żeber.

Korekta choroby w dzieciństwie

Dziecko, które ma zmiany w rozwoju żeber, potrzebuje stałej obserwacji.

Zaleca się prowadzenie kursów masażu i wykonywanie specjalnych ćwiczeń, których celem jest wzmocnienie mięśni klatki piersiowej.

Nauka pływania, począwszy od najwcześniejszego dzieciństwa, będzie również miała korzystny wpływ na stan mięśni.

Działania te nie mogą skorygować krzywizny żeber, jednak zostanie utworzona prawidłowa postawa. Będzie to miało korzystny wpływ na zdrowy rozwój dziecka w innych obszarach.

Leczenie bez operacji jest możliwe tylko w jeden sposób. Istnieje metoda korygowania wady, polegająca na noszeniu gorsetu.

Ponieważ żebra dziecięce są sprężyste i sprężyste, istnieje możliwość, że przy wpływach zewnętrznych mogą zmienić swój kształt i konfigurację.Rodzice muszą wiedzieć, że proces ten trwa dłużej niż rok.

Wraz z dorastaniem dziecka będziesz musiał wymienić gorset na większy rozmiar. Jednak nie ma gwarancji, że po usunięciu bandaża proces nie zostanie wznowiony.

Chirurgia klatki piersiowej

Piersiowy (z greckiego - chirurg klatki piersiowej) - specjalista w leczeniu śródpiersia i piersi za pomocą zabiegu chirurgicznego.

Lekarz tej specjalności wykonuje zabieg, wykonując operację z patologicznym tworzeniem żeber.

Korekta z występem łuków żebrowych przez operację ma na celu naprawę ubytku i jest jedynie estetyczna.

Wskazania do stosowania klatki piersiowej pojawiają się w przypadku wyraźnej i wizualnie obserwowanej kosmetycznej wady.

Ta wrodzona patologia podczas korekcji chirurgicznej może zostać wyeliminowana na kilka sposobów.

Pierwsza operacja w celu wyeliminowania takiej wady odbył się w Rosji w 1967 roku, kiedy występ w klatce piersiowej, który został wyeliminowany. W praktyce najczęściej stosowaną metodą był Mark Ravich lub steron-chondroplastyka.

Podczas działania sposobu według wynalazku jest konieczne, w celu wytworzenia, w przekroju poprzecznym z przodu klatki piersiowej, a także przekroju cięcia od działania, aby zmienić kształt żebra.

Jednak ta metoda na obecnym etapie rozwoju medycyny jest dla pacjenta bardzo traumatyczna.

Wraz z rozwojem myśli naukowej i nowych możliwości technicznych, na przykład, z nadejściem układu optycznego - wideotorakoskopia, jest to możliwe do wykonania zabiegu bez dużego nacięcia.

Podczas operacji zespolenia przez żebra wykonane nacięcie nie dłużej niż 4 cm.

Podczas wykonywania rozwiązywania nadmorskich łuki wykonywane operacje wad ich wycięcie lub skracanie, jak również potrzebę modelować je we właściwej pozycji.

Po zabiegu trwa to około 4 miesięcy, aby trwale założyć bandaż, mocując żebra w prawidłowej pozycji.