Jak wybrać sanatorium do leczenia wysunięcia krążków kręgowych

Ostry okres choroby za lub po prostu wymaga leczenia podtrzymującego, ale lekarze zdecydowanie zalecają leczenie w kompleksie sanatoryjnym.

Ale jak prawidłowo wybrać sanatorium, w którym traktowane są występy? Chcę nie tylko leczyć plecy, ale także dobrze odpocząć, zdobyć nowe wrażenia, a jednocześnie, jeśli to możliwe, leczyć inne przewlekłe choroby.

Na czym się skupić, żeby dostać bilet na sanatorium

Leczenie chorób kręgosłupa z wysunięciem w sanatorium jest skuteczne, ale przed nabyciem kuponu należy zapytać, jakie obowiązkowe procedury są w nim przeprowadzane. Obowiązkowe procedury powinny mieć na celu:

 • poprawa procesów metabolicznych (akupunktura, masaż, kąpiele medyczne);
 • redukcja bólu (laseroterapia, kąpiele siarkowodoru).

Ponadto pożądane jest, aby:

 • Instytucja znajdowała się w strefie klimatycznej blisko miejsca stałego zamieszkania (przedłużona aklimatyzacja znacznie zmniejszyłaby efekt terapeutyczny).
 • W miejscu leczenia znajdowały się ośrodki wypoczynkowe i miejsca historyczne (pozytywne emocje podczas zabiegów sanatoryjnych mają niemałe znaczenie).

Najbardziej znane kompleksy

Wśród sanatoriów do leczenia wypukłości dysków w Federacji Rosyjskiej najlepsze są:

 1. Wąwóz Volga,
 2. Odległości Zagorska,
 3. Stara Russa,
 4. Region Moskwy.

Urwisko w Wołdze

Kompleks wypoczynkowy "Wołga Wołga" znajduje się na brzegu zbiornika Kujbyszewa. Jednym z najbardziej popularnych miejsc do leczenia i rekreacji jest obecność błota i źródeł mineralnych. Klimat jest umiarkowany kontynentalny.

Komfortowe zakwaterowanie, dostępność ośrodków wypoczynkowych i wielkie kino sprawią, że reszta będzie przyjemna, a pobliskie góry Zhigulevskie będą cieszyć się niepowtarzalnym pięknem natury.

Dni spędzone w "klifie Wołgi" przyczynią się do poprawy zdrowia i uzyskania nowych wrażeń.

Odległości zagorskie

Ośrodek "Zagorskie Daly" położony jest w malowniczym miejscu, w północno-wschodniej części Moskwy. Profilaktycznej terapii wysuwania krążków może towarzyszyć leczenie w sanatorium takich chorób jak:

 • różne urazy układu oddechowego;
 • choroby układu nerwowego i hormonalnego;
 • patologia serca i naczyń krwionośnych.

Wykwalifikowani lekarze dokonają wyboru niezbędnych procedur w połączeniu z głównymi wizytami lekarskimi.

Obecność dobrze rozwiniętej infrastruktury rekreacyjnej i pięknych naturalnych miejsc pomoże przywrócić zdrowie i zyskać nowe wrażenia.

Stara Russa

Wody mineralne i lecznicze błoto są charakterystycznymi cechami ośrodka "Staraya Russa", a jedyną w swoim rodzaju fontanną jest fontanna mineralna "Murawiewski".

Klimat strefy środkowej i dostępność wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej pozwolą nam rozpocząć powrót do zdrowia niemal natychmiast po przybyciu, pomóc szybko przywrócić siłę i poprawić stan zdrowia.

"Staraya Russa" to ośrodek nie tylko dla dorosłych, wiele dzieci z chorobami kręgowców przechodzi rehabilitację. W kompleksie wypoczynkowym "Staraya Russa" można się zrelaksować, poprawić swoje zdrowie i uzyskać nowe wrażenia samodzielnie lub z rodziną.

Region Moskwy

Centrum leczenia i rekreacji "Podmoskovye" pozwoli Ci spędzić wakacje z korzyściami zdrowotnymi. Znajduje się w lesie, w moskiewskiej dzielnicy Domodiedowo.

Na "przedmieściach" możesz się zdrowiej czuć z całą rodziną lub zrelaksować się indywidualnie. Istnieją wszystkie warunki aktywnego wypoczynku - kompleks rozrywkowy i kompetentny personel medyczny.Ta kombinacja pozwoli Ci dobrze odpocząć, stać się zdrowsza i zyskać siłę.

Ukraina

Do leczenia wypukłości w ukraińskich sanatoriach zaleca się wizytę w takich uzdrowiskach:

 1. Avangard (region Winnica);
 2. Teplica (obwód zakarpacki);
 3. Birch Gai (region Winnica);
 4. Góra Tisa (region Zakarpacki).

Obfitość atrakcji sprawi, że wypoczynek będzie niezapomniany. Dla klientów świadczone są dodatkowe usługi medyczne i rozrywkowe.

Jaki rodzaj kompleksu sanatoryjnego dla poprawy stanu pleców wybrać? Wszystkie opisane ośrodki pozwalają skutecznie i komfortowo obrać kurację zabiegową.

Co dać pierwszeństwo, każdy sam zdecyduje, na podstawie dodatkowych cech.

Loading...