Leczenie rwa kulszowa za pomocą środków ludowej: skuteczne sposoby i przepisy

Jeśli występuje ostry, palący ból w okolicy lędźwiowej, która promieniuje w pośladki, zwłaszcza jeśli się porusza, jak gdyby przycinając stopę na całej długości do samej stopy, ten objaw wskazuje na pojawienie się rwy kulszowej.

Jest to spowodowane przez szczyptę nerwu kulszowego, który jest spowodowany różnymi procesami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych, okolicy lędźwiowej, w tym kręgosłupa.

Ból w rwie kulszowej jest często tak nie do zniesienia, że ​​dana osoba traci możliwość normalnego poruszania się nawet we własnym mieszkaniu.

To, jak również fakt, że ta choroba może prowadzić do komplikacji, w tym niepełnosprawności, nie pozwala po prostu czekać, aż przejdzie samodzielnie. To musi być traktowane i złożone.

W leczeniu rwy kulszowej stosuje się leczenie za pomocą terapii ruchowej i leków ludowych. Narkotyki i pewien zestaw ćwiczeń powinny być przepisane przez lekarza po badaniu i ustalić przyczyny takiej dolegliwości, które, nawiasem mówiąc, wiele.

W domu tradycyjna medycyna może być stosowana jako pomocnicza i podtrzymująca dla rwy kulszowej. Zostanie to omówione dalej.

Zewnętrzne metody terapii

Istnieje wiele środków ludowej dla rwy kulszowej. A sposoby ich używania są różnorodne. Pozwala to wybrać optymalną wygodną opcję, odpowiednią dla konkretnego przypadku.

Odbiór kąpieli

Folk sposoby leczenia rwy kulszowej obejmują kąpiel. Są odpowiednie dla osób, które nie cierpią na choroby ginekologiczne i serca, a także żylaki.

Wanny przeciw tej dolegliwości doskonale pomagają w następujący sposób:

 1. Korzeń chrzanu. Aby wziąć kąpiel z tą rośliną, musisz zmielić 100 g świeżego korzenia. Jest to najłatwiejsze w zwykłej maszynce do mięsa (w przypadku blendera jest to bardzo trudne). Następnie otrzymaną masę umieszcza się najpierw w torebce z materiału, a następnie opuszcza do kąpieli wypełnionej wodą. Zabierz to nie więcej niż 10 minut.
 2. Pędy sosny. Do kąpieli terapeutycznych przeciwko rwie kulszowej można wlać 3 litry wrzącej wody 1 kg pędów tej rośliny. Następnie wszystko to należy gotować przez około 10 minut na małym ogniu. Następnie roztwór podaje się przez około 3 godziny. Po przesączeniu i powstały bulion dodaje się do ciepłej kąpieli z szybkością 1 litra na 15 litrów wody. Procedura zażywania takiej kąpieli nie powinna trwać dłużej niż 10-15 minut.

Pocieranie

Z rwa kulszowa, nawet w połączeniu z lumbago, pomaga otarcie. Ogrzewają uszkodzony nerw, poprawiają krążenie krwi w pobliskich tkankach, łagodząc w ten sposób zespół zapalny i ból.

Dla nich istnieje kilka skutecznych receptur ludowych z różnych środków:

 1. Suszone białe kwiaty akacji w dawce 100 g umieszcza się w szklanym pojemniku z 300 gramami wódki lub rozcieńczonego alkoholu. Następnie umieszcza się go w ciemnym miejscu na około 1 tydzień. Po tym okresie nalewkę filtruje się. Ociera się na noc w miejscach, gdzie ból jest najbardziej obecny.
 2. Czarna rzodkiewka wcierała się w tarkę, a sok wyciskał z niej. Dodaje miód w dawce 1 części na 3 części soku. Płukanie przy użyciu tego narzędzia jest konieczne, dopóki nie zostanie wchłonięte przez skórę. Procedurę tę można powtarzać 2 razy dziennie, aż ból ustąpi.

Fundusze wewnętrzne

Jak inaczej leczyć rwa kulszowa za pomocą środków ludowej? Natura zadbała o człowieka w przypadku tej dolegliwości.

Istnieją rośliny lecznicze do podawania doustnego, które przyczyniają się do usunięcia procesu zapalnego w tkankach lędźwiowych, stąd usunięcie silnego bólu.

To prawda, że ​​tak szybko, jak leki chemiczne, rośliny nie pomagają, ale bardzo pomagają, na przykład leki na chemikalia są przeciwwskazane z wielu powodów (alergie, nietolerancja itp.).

Ponadto są doskonałym środkiem pomocniczym, który w połączeniu z inną terapią pomaga szybciej pozbyć się tej choroby.

Aby rozpocząć leczenie rwa kulszowa za pomocą środków ludowej, w szczególności za pomocą ziół leczniczych, muszą one być najpierw odpowiednio przygotowane. Każdy z nich ma swoją własną metodę i dawkę.

Przepis # 1:

 • Zakupiono nasiona kasztanowca.
 • Następnie są w ilości 2 łyżeczki. należy zaparzyć 0,5 litra wrzącej wody w szklanym pojemniku.
 • Po umieszczeniu zdolności na łaźni wodnej na około 10-15 minut.
 • Na koniec produkt musi być schłodzony i przefiltrowany.
 • Jest przyjmowany 100 ml przed posiłkiem kilka razy dziennie, aż poczujesz ulgę.

Przepis # 2:

 • Suche kwiaty nagietka w dawce 2 ul. l. zaparzyć 2 szklanki wrzącej wody.
 • Wszystko to nalega w szczelnie zamkniętym szklanym pojemniku przez kilka godzin.
 • Po przefiltrowaniu produktu.
 • Musisz użyć go na 0,5 filiżanki przed posiłkiem 3-4 razy w ciągu 24 godzin.

Przepis # 3:

 • Suchy, wstępnie rozdrobniony korzeń łopianu w ilości 1 st. l. wlewa się 1 kieliszek czerwonego wina, lepiej, jeśli to "Cahors".
 • Następnie mieszanina ogrzewa się przez około 5 minut w małym ogniu. W tym samym czasie nie gotuje się, dopóki się nie zagotuje.
 • Po przefiltrowaniu.
 • Otrzymana część produktu podzielona jest na 2 przyjęcia. Pierwsza część jest podejmowana przed śniadaniem, druga - przed kolacją. Na każdy nowy dzień przygotowywany jest świeży bulion.

Tak więc, teraz wielu nauczyło się, jak leczyć rwa kulszowa za pomocą środków ludowej. Ponieważ jednak każde ludzkie ciało jest indywidualne, mimo że zdecydowało się je wykorzystać, należy wcześniej skonsultować się z lekarzem.

W końcu nawet pozornie nieszkodliwe zioła lecznicze mogą powodować poważne problemy zdrowotne. Oznacza to, że należy również ostrożnie podchodzić do metod ludzi.

Loading...