Chodzenie jako metoda przywracania kręgosłupa

Kręgosłup jest głównym elementem szkieletu. Wszelkie patologiczne zmiany prowadzą do poważnych chorób całego ciała, a nie tylko układu mięśniowo-szkieletowego.

Często siedzący tryb życia i praca siedząca prowokują rozwój wysunięcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W zaniedbanych przypadkach możesz "zarobić" i przepuklinę.

Główną metodą leczenia jest zabieg chirurgiczny. Jako metodę zachowawczą rozważamy zdrowe chodzenie, które pozwala nam przywrócić naturalny stan kręgosłupa.

Ważne funkcje

Jednym ze sposobów rozwiązania problemu jest umiarkowane chodzenie z wypukłościami. Musisz zacząć od wolnego tempa i krótkich dystansów.

Na początek wystarczy przejść przez 100-200 kroków, aby przygotować ciało do wysiłku fizycznego. Kiedy ten ładunek stanie się twoją normą, możesz stopniowo zwiększać odległość do 1-2 km.

Nie próbuj od razu pokonywać długich dystansów i długich spacerów. Głównym zadaniem jest robić to stabilnie, przy każdej pogodzie iw każdym nastroju.

Stopniowo odległość wzrasta do 7-8 km. Wystarczy podać zabieg co najmniej 4 dni w tygodniu, aby uzyskać optymalny efekt.

Pozytywne chwile

Więc chodzenie jest przydatne w schorzeniach kręgosłupa? Warto zwrócić uwagę na pozytywny wpływ chodu na zdrowie.

Celem zdarzenia terapeutycznego jest rozwój wytrzymałości, który jest niezbędny do pokonania dystansu. Lecznicze obciążenia należy rozpoczynać w umiarkowanym tempie, bez obciążenia kręgosłupa i całego ciała.

W przypadku naruszenia kręgosłupa należy powstrzymać się od gwałtownych ruchów, w tym biegania, skakania i przysiadów.

Warto zwrócić uwagę na kilka zalet procedur chodzenia:

 1. Karmienie dysków kręgowych. Chondrocyty są karmione tylko podczas cichych ruchów.
 2. Leczenie wypukłości przez chodzenie pozytywnie wpływa na układ oddechowy. Płuca są wypełnione powietrzem, ciało nasycone jest tlenem.
 3. Chód terapeutyczny z wypukłością jest przydatny dla osób z nadwagą. Dlaczego? Dla nich jest to dobra okazja, aby zachować formę. Spokojne ruchy aktywują prawie wszystkie grupy mięśniowe.
 4. Spacer terapeutyczny również odgrywa ważną rolę w utracie wagi. Wystarczająco dużo, aby dać tej lekcji godzinę na spalenie około 30 gramów tłuszczu. Stabilne sesje zabiegów wellness zadowoli Cię dobrymi wynikami.
 5. Korzyści z pieszych wycieczek są również obserwowane w układzie pokarmowym.
 6. Jako środek zapobiegawczy krok pieszy można rozważyć w takich chorobach jak reumatyzm i osteochondroza.
 7. Chodzenie jest wskazane jako zapobieganie zanikom mięśniowym. Długoterminowe znajdowanie ich w spoczynku prowadzi do stagnacji krwi w organizmie, co zakłóca odżywianie wszystkich narządów.
 8. Ważne jest, aby obserwować postawę podczas spaceru terapeutycznego. Ale nie bądź zbyt gorliwy w zastępowaniu swoich nawyków, jeśli daje ci to bolesne odczucia.

Odmiany

Jednym z rodzajów zabiegów jest chodzenie po skandynawsku. Jako wsparcie wykorzystano specjalne kije, podobne do nart.

Ich użycie pomaga częściowo przenieść ciężar na nie, a tym samym rozładować kręgosłup.

Jednocześnie stanowią dodatkowe wsparcie, pomagające utrzymać równowagę. Jest to dobra pomoc, jeśli planujesz zwiększyć tempo kroku.

Ważne jest, aby nauczyć się słyszeć i czuć swoje ciało. W przypadku odczuwania bólu podczas chodzenia, obciążenie powinno zostać zmniejszone. W takim przypadku wystarczy zmienić tempo lub skrócić odległość.

Czy to jest szkodliwe?

Po podkreśleniu korzyści płynących z chodzenia, musisz porozmawiać o jej krzywdzie. Być może jest to jedyna procedura leczenia bez skutków ubocznych.

Wystarczy, że poczujesz, jak twoje ciało wybiera właściwe tempo i odległość, którą możesz pokonać.

Zimą do turystyki pieszej można dodać narciarstwo. Przyczynia się to do:

 • wysokie koszty energii;
 • aktywacja procesów metabolicznych;
 • odporność na negatywne przejawy środowiska;
 • zwiększyć wytrzymałość ciała;
 • zwiększyć zdolność do pracy całego organizmu jako całości.

Healing walking to jedno z ćwiczeń fizycznych, których spełnienie jest możliwe o każdej porze roku i przy każdej pogodzie.

Obejrzyj wideo: Zasady zdrowia wg Nieumywakina (Wrzesień 2019).