Pozytywny wpływ jazdy na rowerze z występami dysku

Występy kręgosłupa, takie jak przepuklina, są raczej groźną chorobą, która wymaga poważnego leczenia.

Po udanym zabiegu, okres odzyskiwania i rehabilitacji, które wykorzystywane liczne odmiany terapii, takich jak chiropraktyka, fizjoterapia, dieta, prawidłowe odżywianie i regularne ćwiczenia.

Kompleksowa terapia z wypukłościami jest w stanie odzyskać dawny sposób życia. Aby to zrobić, należy w pełni przestrzegać instrukcji lekarza prowadzącego i konsultować się z nim w każdej sprawie.

Jedno z najczęściej zadawanych pytań: "Czy można jeździć na rowerze z wypukłościami?" W tym wydaniu wszystko zależy od stanu fizycznego pacjenta, nasilenia choroby i innych czynników.

Korzyści z terapii, w tym z jazdy na rowerze

Podobnie jak każda gimnastyka, jazda na rowerze daje pozytywne wyniki tylko wtedy, gdy program opracowany, w tym pewien czas podróży, odległość i możliwe obciążenia, jest wybrany prawidłowo.

Aby to zrobić, lekarz oblicza odpowiedni program i, w zależności od stanu pacjenta, decyduje, czy rower może być wykorzystywany jako ćwiczenie fizyczne, czy nie.

Pozytywne cechy takiej profilaktyki wypukłości i przepukliny obejmują następujące punkty:

 1. Jazda na rowerze pomaga wzmocnić mięśnie w okolicy szyjnej.
 2. Skręt pedałów doskonale rozluźnia duże mięśnie nóg i poprawia ich wytrzymałość.
 3. Profilaktyka wypukłości kręgosłupa w ten sposób poprawia funkcjonowanie układu krwionośnego, a także wzmacnia mięsień sercowy.
 4. Jazda na rowerze odnosi się do rodzaju obciążenia, gdy kręgosłup nie jest szczególnie obciążony, więc można uznać, że nie mniej skuteczne niż pływanie.
 5. Odpowiedni dla pacjentów w okresie pooperacyjnym.

Jeśli jednak angażujesz się w jazdę na rowerze z nadmiernym entuzjazmem, możesz zaostrzyć sytuację. W takim przypadku ważne jest, aby znać miarę i przestrzegać wskazówek lekarza.

W przypadku, gdy pacjent nie zmieści się na rowerze, a podczas jazdy odczuwa ból i dyskomfort, należy ponownie skonsultować się z lekarzem.

W takich sytuacjach istnieją dwa rozwiązania. Pierwszy to całkowite wyeliminowanie "terapii rowerowej", a drugi - przejście na rower treningowy.

Druga opcja będzie doskonałą alternatywą dla jazdy na rowerze, ponieważ obciążenie kręgosłupa przy takich ćwiczeniach jest znacznie mniejsze.

Wielką zaletą roweru treningowego jest utrwalenie w jednym miejscu, nie ma żadnych nieregularności i uderzeń typowych dla jazdy po zwykłej drodze.

Wady "terapii rowerowej"

Wady, w porównaniu z zawodowcami, nie tak bardzo, ale są. Żaden lekarz nie zaleca pacjentom, aby często stosowali taką metodę profilaktyki w okresie rekonwalescencji, ponieważ aby utrzymać równowagę podczas jazdy na łyżwach, kręgosłup będzie musiał być napięty.

Długi stres może mieć zły wpływ na zdrowie.

Stała pozycja siedząca jest przeciwwskazana u pacjentów z wypukłościami. Z tego powodu jazda na rowerze nie jest uważana za najlepszą opcję, szczególnie w okresie pooperacyjnym.

Jakie zasady należy przestrzegać

Występ płyt i rower są idealnie kompatybilne, jeśli przestrzegasz kilku podstawowych zasad:

 • Wzmocnij pozytywny efekt jazdy na rowerze, używając specjalnych gorsetów, ustalając kręgi we właściwej pozycji do ich odzyskania. Takie urządzenia blokujące są w stanie zabezpieczyć przed przesuwaniem i przesunięciami, a także w celu ochrony przed potrząsaniem i upadkiem. Często są one zamocowane na plecach w obszarze przepukliny międzykręgowej lub występu.
 • Zredukuj dyskomfort dzięki specjalnemu siedzisku do tego rodzaju transportu, wyposażonemu w wygodne plecy.
 • Nie dawaj rowerom dużo czasu. Pozwól, aby jazda na rowerze była bezpieczniejsza niż walka, boks, tenis i narty, ale nadal ma niepożądane obciążenie kręgów.
 • Jazda na rowerze z takimi chorobami powinna odbywać się tylko na poziomych drogach lub ścieżkach rowerowych.
 • Jeśli odczuwasz choćby najmniejszy dyskomfort, powinieneś opuścić tę aktywność i przejść do bardziej lojalnych metod terapeutycznych.
 • Nie można podkręcać, skręcać ostro, itp.

Czy można jeździć na rowerze z występem? Oczywiście, tak. Najważniejsze jest to, że ta metoda powinna zostać zatwierdzona przez lekarza i włączona do programu odbudowy, a ci, którzy chcą od dawna wyleczyć się z choroby, spełnią wszystkie powyższe zasady.