Obciążenie kości ogonowej

Przemieszczenie kości ogonowej występuje albo jako wewnątrzmaciczne uszkodzenie płodu, albo jako uszkodzenie podczas upadku na pośladki. W pierwszym przypadku najczęściej się nie manifestuje. W drugim rodzaju sytuacji konieczne jest leczenie i długi okres rehabilitacji. Ale nawet jeśli mechanicznie skręcony kość ogonowa nie zakłóca życia, może stać się problemem. Faktem jest, że kręgosłup kości ogonowej tworzy kształt kanału rodnego w strukturze kobiecego ciała. A jeśli te sposoby są zbyt wąskie lub mają nieregularny kształt, poród może być znacznie bardziej skomplikowany.

Gorzej, jeśli skrzywienie kości ogonowej matki prowadzi do urazu porodowego dziecka. Jeśli masz dość szczęścia, aby odkryć problem wcześniej, lekarze zwykle doradzają taką operację jak cięcie cesarskie. W niektórych przypadkach stara trauma tego typu może doprowadzić do zaciśniętego nerwu. Kompresja korzeni nerwowych, w tym obszarze jest obarczona poważnymi zaburzeń narządów miednicy i parestezje (pogorszenia czułości i mobilność).

Naturalna pozycja kości ogonowej

Leczenie

Metodę leczenia wybiera się w zależności od przyczyny i symptomatologii. Samo leczenie nie jest właściwe, ponieważ jeśli dojdzie do nowej traumy lub następstw starego życia, możliwe są komplikacje.Ich unikanie pomoże wykwalifikowanemu podejściu medycznemu.

Leczenie zachowawcze

Jeśli z powodu przesunięcia kręgosłupa kości ogonowej został zaciśnięty korzeń nerwowy, lekarze przepisują standardowe leki w takich sytuacjach. Środki przeciwbólowe (Ketorol, Ketanov), niesteroidowe leki przeciwzapalne (Diklofenak, Ibuprofen). Można podać blokadę wstrzyknięcia kręgosłupa z nowokainą. Aby zwalczyć zły stan psychiczny, przepisano leki przeciwdepresyjne. Gdy przyczyna bólu skurczów mięśni spowodowanych błędnie skierowanym kośćcem, pomagają leki zwiotczające mięśnie (Sirdalud, Baclosan). Po ostrym okresie i ciągłych atakach cofniesz się, nie zapomnij o swoim problemie. Na tym etapie, podobnie jak w okresie rehabilitacji po operacji, należy zwrócić uwagę na procedury masażu, fizjoterapii i fizykoterapii.

Interwencja chirurgiczna

Operacja może być wymagana, gdy kość ogonowa zmieniła się w takim stopniu, że pogorszyła się jakość życia pacjenta. Zwykle takie komplikacje obejmują bezsenność spowodowaną bólem bolesnym, zaburzeniem narządów miednicy.

Istnieją dwie metody chirurgicznego leczenia odchyleń kości ogonowej. Pierwszym z nich jest całkowite usunięcie kości ogonowej lub niektórych jej kręgów. Drugi jest mniej radykalny i obejmuje leczenie bolesnych objawów poprzez leczenie zablokowanych nerwów.

Oba rodzaje operacji są również niebezpieczne, mogą powodować komplikacje i mają długi okres rehabilitacji. Mianowany przez takie interwencje więc tylko w rzadkich przypadkach, gdzie nie ma możliwości, aby poradzić sobie z objawami leczenia zachowawczego. W końcu 100% gwarancji na wynik pozytywny jest niemożliwe, a komplikacje mogą obejmować:

  • Trudności w funkcjonowaniu narządów miednicy;
  • Parestezje regionu pachwinowego lub udowego;
  • Częściowe porażenie nóg;
  • Procesy infekcyjne i ropne;
  • Anemia.

Komplikacje

Ogonowej - kość, dzięki której zamocowana jest duża ilość mięśni i tkanki chrzęstnej. Jeśli się poruszy, mięśnie zaczną odczuwać skurcze. Nerwy mogą być zablokowane, co spowoduje szczególnie silny ból i upośledzenie narządów miednicy. Ale najbardziej niebezpiecznym powikłaniem jest ze względu na fakt, że kobieta jest kanał rodny są blisko okolicy kości ogonowej i niewyrównany kręgów tutaj może spowodować obrażenia płodu i trudny poród.Występuje, ponieważ kształt i położenie kręgosłupa tworzą kanał rodny i wpływają na ich drożność. Jeśli efekt ten jest negatywny, można zdiagnozować "klinicznie wąską kość miedniczną".

  • Interesujące jest, aby przeczytać: dlaczego ból po cięciu cesarskim boli?

Przyszłe matki, które doświadczyły traumatycznych skutków na kości ogonowej, lekarze zalecają przeprowadzenie jeszcze kilku badań. Często, zgodnie z ich wynikami, sugerują wybór metody porodów chirurgicznych, cięcia cesarskiego.

Obejrzyj wideo: ćwiczenia na pośladki dla biegaczy 12tri.pl