Gorsety na postawę: zastosuj je poprawnie

Nieprawidłowa postawa, jeśli nie zostanie skorygowana, prowadzi do tego, że osoba szybko się męczy, ból pleców staje się bardziej bolesny i długotrwały.

Pod koniec czasu krążenie krwi może być zakłócone z powodu kompresji narządów wewnętrznych, co grozi poważnymi konsekwencjami.

Aby poprawić postawę, wyeliminować ból pleców, lekarze zalecają noszenie gorsetu, aby poprawić postawę.

Jest to niezwykle konieczne w przypadku takich chorób:

 • Krzywizny kręgosłupa spowodowane skoliozą, kifozą, lordozą.
 • Szew z tyłu.
 • Niewłaściwe umieszczenie ostrzy, gdy dolne rogi są mocno oddalone od pleców.
 • Konsekwencje zranienia uszkodzonego rdzenia kręgowego.
 • W przypadkach wrodzonych anomalii kręgów.

Oprócz tych patologii, często u dzieci w wieku szkolnym, postawa może być zaburzona. W takich przypadkach zaleca się noszenie gorsetu dziecięcego w celu korekty postawy.

Konstrukcja gorsetu z pochyłości pomaga stworzyć prawidłową postawę, wspierając nierozwiniętą kręgosłup w anatomicznie niezbędnej pozycji.

Podstawowe typy produktów korekcyjnych

Zadaniem korygowania urządzeń od pochylenia - kształtowanie postawy.

W zależności od chorób, które powodują jego zmiany patologiczne, z założenia, rodzaj produktów korekcyjnych różni się:

 1. Taśma jest elastyczna, nie ma sztywnych wkładek. To rozładowuje dolnej części pleców, mostek, ustala zakres, mające na celu skorygowanie drobnych odchyleń od słupka normą, niewidoczne pod ubraniem, komfortowe w noszeniu.
 2. Gorset magnetyczny do korekty postawy - ten produkt ma wkładki magnetyczne, pomagające wyeliminować ból pleców.
 3. Twarde korektory służą do poważnych problemów kręgosłupa. W ścianach bocznych ich konstrukcji znajdują się sztywne płyty zaprojektowane w celu zmniejszenia odkształceń spowodowanych skoliozą, równomiernie rozkładające obciążenie na grzbiecie.
 4. Aparaty lędźwiowe to gorsety poprawiające talię. Oprócz funkcji korygującej kręgosłup lędźwiowy, mają one działanie rozgrzewające, co jest dobre dla zapalenia korzeni, choroby nerek.
 5. Opcje do zamówienia. Wykonane są z plastiku, głównie dla dzieci ze skoliozą, poważnymi problemami grzbietu. Są trudne, niewygodne, więc aby się do tego przyzwyczaić, dziecko najpierw nosi je przez godzinę, stopniowo zwiększając czas noszenia.Najważniejszą rzeczą jest jasne wyjaśnienie drobnemu pacjentowi, dlaczego należy go nosić.

Jak wybrać produkt korygujący

Wybierz i zakładaj gorset - zadanie nie jest proste. Zastanowimy się, jak wybrać gorset do korekty postawy. Dzięki doborowi tego produktu, doświadczony lekarz może zapewnić nieocenioną pomoc, wyjaśniając pacjentowi, jakiego produktu potrzebuje.

W początkowym etapie krzywizny kręgosłupa specjalny gorset do korekty można pobrać w drogerii. Wybierz to powinno być przycięte z wnętrza bawełnianej tkaniny, lyamochki powinny być wystarczająco szerokie, zapięcia są lepsze na rzepy.

Pożądane jest, aby wstawki, jeśli są, nie naciskały na ciało. Funkcją produktu naprawczego jest utrzymanie grzbietu w danej pozycji, nie powinno się ściskać ciała.

Idealny produkt to taki, który można regulować za pomocą naprężenia pasów, podczas noszenia nie koliduje z ruchami.

Przydzielając produkt korekcyjny, lekarz powinien wyjaśnić, jak nosić gorset, aby poprawić postawę. W końcu to tylko dodatkowe narzędzie do rozwiązywania problemów z kręgosłupem, nie zastępuje terapii.

Jego zużycie zależy od diagnozy:

 • Skolioza w początkowym stopniu choroby, częściej u dzieci, które nie wymagają całodobowo sobie produkty, wystarczy do dwóch godzin dziennie. Uzupełnienie gimnastyki leczenia, basen, możesz poradzić sobie z tym problemem.
 • W przypadku skoliozy drugiego stopnia urazu noszenie produktu naprawczego powinno być noszone przez całą dobę. Można go usunąć w celu przeprowadzenia procedur higienicznych. Czasami można nosić tylko w ciągu dnia, startować w nocy.
 • W przypadku bardzo ciężkich form skoliozy powinny nosić ciasny gorset zegara korekcji postawy z tego powodu, że nie będzie w stanie poprawić swoją postawę, a jedynie zatrzymać dalszą jego krzywizny.

Produkty ortopedyczne do korekty

Aby ustalić, który gorset ortopedyczny do korekty postawy należy wybrać, należy zbadać stan pacjenta ze wszystkich stron, a mianowicie:

 • Przeprowadzić dokładną diagnozę kręgosłupa. Kiedy krążek międzykręgowy opuszcza dopuszczalne limity, noszenie produktów korygujących jest niemożliwe z powodu bólu.
 • Określ stopień skrzywienia kręgosłupa.
 • Określić stan kręgosłupa mięśniowego.
 • Zidentyfikuj obecność chorób, które powodują zaburzenia metaboliczne.

Gorsety korekcji postawy u dorosłych wybierane na podstawie ich hard-kierunkowego działania na wybranym obszarze. Gdy zadowalające mięśni ramę, ma dostateczną nośne oddziaływanie środków zaradczych.

Jeśli mięśnie są słabe, nie jest deformacja kręgosłupa wymagają sztywnego lub pół gorset, ale noszenie go nie powinno być długo osłabionych mięśni nie są ostateczne.

Choroby związane z metabolizmem, niekorzystnie wpływać na stan tkanki kostnej, będzie wymagać dodatkowych przyjmowania specjalnych przygotowań.

Przed podjęciem decyzji o konieczności noszenia gorsetu do korekty, należy zbadać ich nawyków i stylu życia.

Czasami konieczne jest, aby zmienić łóżko, kupić materace piankowe pamięci. Podczas długotrwałego siedzący tryb pracy powinien pomyśleć o środkach zapobiegawczych z ganku.

Bardzo popularne wśród kobiet stosujących opcję korekcji Wenus rysunku. Jego odwołanie leży w jej strukturze.

Posiada duży otwór z przodu, który nie przeszkadza nosić swój ulubiony stanik, z powrotem zamknięty, pionowe doły dodać komfort w noszeniu, zapinany z przodu na haftki.

Kobiety zawsze chcą być w formie, mieć dobrą figurę.Ale co zrobić, gdy w talii były dodatkowe centymetry, wybrzuszony brzuszek?

Aby rozwiązać takie problemy, istnieje gorset do korekcji brzucha. Jest to pas ciągnący, ukrywający niektóre wady na rysunku. Wykonuj pasy z elastycznych materiałów, które przybierają kształt ciała podczas noszenia.

Powinien być noszony przez kilka godzin lub noszony w nocy. W celu szybkiej utraty wagi w jamie brzusznej jego zużycie można uzupełnić siłą nacisku na prasę.

Działanie produktu naprawczego jest skierowane do warstwy tłuszczowej brzucha. Specjalna struktura tkanki masuje skórę i głębsze warstwy brzucha.

Dzięki masażowi komórki tłuszczowe zostają zerwane, poprawia się krążenie krwi i odżywianie na poziomie komórkowym. W rezultacie żołądek staje się napięty, tłuszczowe fałdy stopniowo znikają.

Obejrzyj wideo: Ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy