Zastosowanie magnetoterapii w przepuklinach kręgosłupa

Leczenie za pomocą magnesów, która jest jedną z dziedzin fizjoterapii, od kilku dziesięcioleci, wykorzystywanych przez lekarzy do leczenia i profilaktyki wielu chorób.

A jeśli spojrzeć głębiej w historii medycyny, widzimy, że słynny lekarz Awicenna w starożytności za pomocą magnesów uwalnia ludzi od złamanych kości, choroby wątroby i wiele innych dolegliwości.

Technika ta opiera się na efektach stała lub zmienna częstotliwość pola magnetycznego na organizm ludzki.

Dość powszechnie stosowane terapii magnetycznej w rdzeniu przepukliny. Zastanów się, jak to jest prawidłowo przeprowadzone i jaki efekt przynosi.

Cechy choroby

Termin ten nazywany jest stanem, w którym odkształcenie międzykręgowy dysk, a jego przemieszczenie towarzyszą przerwania pierścienia włóknistego.

Częstość występowania tej choroby zagraża ludziom w wieku od 20 do 50 roku życia, które:

 • osteochondrosis cierpienie przez długi czas;
 • stale narażone na zbyt intensywnych ćwiczeń, a to zawodowi sportowcy;
 • wykonywać ciężką pracę ze względu na swój zawód - mogą to być ładowarki, budowniczowie.

Najczęściej choroba ta dotyka tkanki lędźwiowej.

Ta przypadłość nie może być w żadnym przypadku ignorowana, ponieważ w zaawansowanych stadiach może prowadzić do niepełnosprawności.

Nawet przy pojawieniu się pierwszych objawów choroby, w tym bólu, drętwienia w tym obszarze, a także utraty nawykowego działania, konieczne jest przeprowadzenie właściwego leczenia przepisanego przez wykwalifikowanego lekarza.

Jak prawidłowo leczyć?

Jakościowe i skuteczne usuwanie patologii oznacza kompleksowe podejście, które łączy terapeutyczne masaże, specjalne ćwiczenia fizyczne, stosowanie leków o działaniu przeciwzapalnym, a także manualną i fizjoterapeutyczną.

Wiele osób interesuje się możliwością magnetoterapii w przypadku chorób kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego.

Ta metoda jest jednak bardzo skuteczna w tym przypadku, jednak aby osiągnąć najlepszy rezultat, ważne jest, aby w porę poradzić sobie ze wszelkimi wskazaniami i przeciwwskazaniami, które są dla niego charakterystyczne.

Jak przebiega procedura?

Obecnie magnetoterapia z przepukliną międzykręgową może być prowadzona na kilka sposobów, przy pomocy:

 • specjalne magnetoformy;
 • Mikromagnesy;
 • profesjonalna aparatura.

Magnetofory są specjalnymi gumowanymi płytkami z magnesami leczącymi, które są przymocowane za pomocą wygodnego gorsetu lub paska.

Mikroformy wyglądają jak małe guziki. Są one niezawodnie utrwalane na biologicznie aktywnych punktach za pomocą plastra.

Tworząc zmienne pole magnetyczne, miniaturowe magnesy działają bardzo delikatnie, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia komórek tkanki.

Ponadto magnetoterapia z przepuklinami dyskowymi odbywa się za pomocą specjalnych urządzeń nadających się do użytku domowego.

Aby zabieg był najbardziej skuteczny, ważne jest, aby pola magnetyczne oddziaływały na punkty bólowe lub strefy aktywne biologicznie.

Choroba międzykręgowa jest bardzo skutecznie leczona przez wpływ magnetyczny, który można stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami.

W rezultacie normalna ruchliwość stopniowo zaczyna się regenerować, ból znika.

W jakich przypadkach przeciwwskazane jest leczenie za pomocą magnesów?

Ze wszystkimi pozytywnymi właściwościami i zaletami, magnetoterapia w leczeniu przepuklin międzykręgowych za pomocą specjalnych urządzeń w niektórych przypadkach ma pewne przeciwwskazania. Należą do nich:

 • ostre procesy zapalne;
 • ciężkie krwawienie i obecność procesów ropnych;
 • choroby onkologiczne;
 • ostatnie zawały serca;
 • używanie rozruszników serca;
 • choroba autoimmunologiczna;
 • choroba niedokrwienna serca w ciężkich postaciach;
 • okres ciąży.

Przed rozpoczęciem leczenia chorób kręgosłupa za pomocą magnesów lekarz musi rozważyć wszystkie za i przeciw.

Należy również pamiętać, że ta metoda może prowadzić do najlepszego wyniku w połączeniu z wieloma innymi skutecznymi środkami, mianowicie specjalnymi ćwiczeniami fizycznymi na plecach, manualną interwencją, terapeutycznym masażem i użyciem leków przepisanych przez lekarza.

Kompetentne metody profilaktyczne i lecznicze, a także przestrzeganie wszystkich środków ostrożności, jest właściwą drogą do odzyskania.

Obejrzyj wideo: Nowoczesne Kręgarstwo Metoda 3X3 | Wykład w WSEiT w Poznaniu (Luty 2020).

Loading...