Przedłużenie kręgosłupa: zaleca się go z wypukłością

Ekstrakcja kręgosłupa z wypukłościami dysku, to trakcja (z łacińskiego tractum - "stretch"), a jego zastosowanie do leczenia kręgosłupa jest raczej kontrowersyjnym zagadnieniem. Jeden pomoże takim pacjentom, inni tylko się pogorszą.

Zwykle trakcję medyczną stosuje się w kręgosłupie i traumatologii.

ramiona oporowe eliminuje przemieszczenie fragmentów kości (jeśli to jest pęknięcia) lub usunąć napięcie tkanki.

Zastanów się, czy ta metoda jest przydatna w zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Jak długo trakcja

Często pytanie, czy jest to możliwe do zrobienia rdzeń trakcję z występów, znalazł odpowiedź: oczywiście, bo dzięki zwiększonej wysokości krążka międzykręgowego, rozszerza foraminal przestrzeń, dzięki której korzenie nerwowe, metoda pomaga również do czynienia ze stagnacji. Czy to naprawdę tak?

To prawda, ale tylko podczas rozciągania. Innymi słowy, po zabiegu, wszystko wraca do stanu normalnego (zgodnie z prawami fizyki, zwłaszcza gdy pacjent stojąc na nogach, kiedy byłe powraca ładunku).

W tym samym czasie, powstawanie pęknięć włóknistej pierścienia krążka już osłabiony zmian degeneracyjnych.

Kiedy trakcja nie pomaga

Istnieją pewne przeciwwskazania do rozciągnięcia kręgosłupa. W szczególności jest to wypadnięcie krążka międzykręgowego, gdy nie dochodzi do zerwania włóknistego pierścienia (to jest, przepuklina jeszcze się nie pojawiła).

Po odsłonięciu przylegają do siebie sąsiednie kręgi. Rozbieżne połączenia między łukami kręgów, są to łukowate połączenia, które są mocowane ze sobą mniej mocno niż ciało kręgów.

Jeśli efekt jest wydłużony - więzadła są rozciągnięte, dlaczego powiększają się szczeliny międzykręgowe, w których znajdują się dyski.

Receptory nerwowe łukowatych stawów są również podrażnione, dlatego ból stwierdza się na końcu procedury.

Jakiś czas po prawidłowo przeprowadzone w obecności występów trakcji lędźwiowego zwiększyła ból jest często zauważyć i pojawienie się przepukliny i rozbudowa odcinka szyjnego kręgosłupa mogą powodować omdlenia z powodu zaburzeń krążenia mózgowego.

Segment ten występ międzykręgowego odkształconym tylnej i tylno hyperinflate struktury układu mięśniowo-więzadłowego, spazmatyczny i odkształcenia. Wiadomo, że jeśli pociągniesz spazmowany mięsień, zostanie on uszkodzony.

Próbując wyciągnąć kręgosłup może spowodować skaleczenia lub powstawanie drobnych pęknięć w pierścieniu włóknistym krążka międzykręgowego - czyli prędzej czy później nieuchronnie doprowadzi do zniszczenia pierścienia włóknistego i powstania przepukliny.

W przypadku przepukliny ekstrakt nie jest przepisywany w ogóle, w przeciwnym razie stan pacjenta pogorszy się wiele razy.

Możliwe wskazania i metody trakcji

Zgodnie z zaleceniem lekarza, można wyciągnąć ekstrakt w celu czasowego usunięcia zespołu bólowego i zmniejszenia ciśnienia wewnątrz krążków. Wskazania mogą być następujące:

  • ucisk na otwory przedsionkowe z wysunięciem, któremu towarzyszy ból;
  • przemieszczenie łukowatych stawów i przedłużenie torebki stawowej;
  • wystawanie dysku, w którym ścięte są korzenie nerwowe.

Przyczepność może być ręczna, podwodna lub sprzętowa.

W pierwszym przypadku lekarz opiekuje się kostkami pacjenta i je wypija (jeśli mięśnie są spazowane, leki przepisane w celu usunięcia środków zwiotczających mięśnie skurczowe) są przepisywane przed zabiegiem.

Procedura ręczna nie jest wykonywana, jeśli osoba cierpi na ciężkie choroby układu krążenia, choroby neurologiczne lub ostre stany zapalne.

Sprzętowe rozciąganie na sucho jest rozciągane za pomocą specjalnej maszyny trakcyjnej, która pozwala obliczyć siłę uderzenia w różne części kręgosłupa.

Lekarz monitoruje stan pacjenta, a jeśli się nie pogarsza, procedura trwa.

Podwodny ekstrakt usuwa napięcie mięśni i poprawia krążenie krwi w okolicy lędźwiowej. Zanim to zrobisz, podwodny masaż, który eliminuje obciążenie więzadeł i bólu.

Aby leczenie było skuteczne, specjalista musi ustalić, czy można zastosować taką terapię i wybrać indywidualnie odpowiedni efekt na dotkniętym obszarze, czy to schab, czy szyja.

Należy pamiętać, że w wielu przypadkach trakcja nie ma oczekiwanego efektu - co więcej, wzmacnia procesy zwyrodnienia kręgosłupa.

Nie rozciągaj się, w domu, przy pomocy reklamowanych urządzeń.

Tylko ekspert może zważyć wszystkie wady i zalety i wyrazić zgodę lub zabronić takiego leczenia z występem.

Obejrzyj wideo: The Great Gildersleeve: Selling the Drug Store / The Fortune Teller / Ten Best Dressed (Luty 2020).

Loading...