Zastosowanie żywokostu lekarskiego w leczeniu przepuklin kręgowych

Jeśli zdiagnozowano przepuklinę międzykręgową, nie rozpaczaj. Istnieje wiele narzędzi, które zmniejszają nieprzyjemne objawy choroby i pomagają żyć pełnią życia.

Jednym z tych środków, znanych od dawna w medycynie ludowej, jest lekarstwo żywokostu. Leczenie przepukliny żywokostu kręgosłupa przyczynia się do tego, że ból znika i uszkodzona chrząstka jest częściowo przywrócona.

Przydatne właściwości rośliny

Obscurity (druga nazwa żywokostu) wpływa na organizm ludzki w taki sposób:

 • pomaga radzić sobie z procesami zapalnymi o różnej etiologii;
 • wzmacnia procesy regeneracji w tkankach;
 • ma działanie przeciwbólowe;
 • zmniejsza nasilenie krwawienia.

Stosując żywokost z przepuklinami kręgosłupa, można znacznie zmniejszyć nasilenie objawów bólowych podczas zaostrzenia choroby i częściowo przywrócić uszkodzoną chrząstkę.

Taki wpływ na krążki międzykręgowe tłumaczy się kompleksem użytecznych substancji zawartych w roślinie:

 • Alantoina. Ta substancja jest głównym składnikiem brzucha. Poprzez wpływ na organizm człowieka uruchamia procesy regeneracyjne w tkankach.
 • Kwas rozmarynowy. Pod wpływem tego kwasu zapalenie zmniejsza się, obrzęk rozprasza się i zespół bólowy znika.
 • Witaminy B i E, które zapewniają przeciwutleniające działanie roślin na tkankach i zapobiegają rozwojowi destrukcyjnych procesów.

Dla wielu pacjentów żywokost lekarski na przepuklinę kręgosłupa stał się skutecznym narzędziem, które pozwala zapomnieć o bólu i prowadzić pełne życie.

Jak przygotować i używać

W leczeniu przepuklin międzykręgowych żywokost może używać:

 1. napary,
 2. kompresuje,
 3. maści.

Napary

Regularne stosowanie nalewki z żywokostu ma pozytywny wpływ nie tylko na uszkodzoną tkankę chrzęstną dysku, ale także na cały organizm.

Oto kilka prostych receptur, w jaki sposób nabrać żwawości, aby zapewnić maksymalny efekt leczniczy:

 • Łyżeczkę suszonych korzeni zalać szklanką wrzącej wody i pozostawić na 20-30 minut, następnie przecedzać i pić małymi porcjami przez cały dzień (szkło jest podzielone na 3-4 posiłki).
 • Zgodnie z powyższą recepturą można wykonać napar mleka (zastąpić go gorącym mlekiem) dodając niewielką ilość miodu i łyżeczkę dowolnego tłuszczu.Pij w ciągu dnia, przyjmując lek po posiłku.
 • Łyżkę łyżkę korzeni sokoła ze szklanką wody, doprowadzić do wrzenia i pozostawić do zaparzenia przez 6-7 godzin. Przechowywany produkt należy przechowywać w lodówce i spożywać przez miesiąc na łyżce stołowej po jedzeniu.
 • Nalewka przygotowuje się w następujący sposób: 100 g świeżego korzenia i skórki, zalać pół litra 50% wódki i odstawić do przechowywania na 25 dni w ciemnym miejscu. Wstrząsaj nim co dwa dni. Następnie napiętą nalewkę można wypić - 30 kropli na pół szklanki wody, pół godziny przed posiłkiem trzy razy dziennie.

Kompresuje

Regularne stosowanie kompresu ze zmielonych korzeni żywokostu ma działanie przywracające uszkodzoną chrząstkę tarczy.

Aby osiągnąć wymierny efekt terapeutyczny, terapię kompresyjną należy wykonać w ciągu miesiąca. Wykonaj kompres w następujący sposób:

 • Weź sproszkowany korzeń rybiego oka (ilość leku zależy od powierzchni, na którą zostanie nałożony kompres) i wymieszaj z gorącą wodą, aż utworzy się gęsty kleik.
 • Rozsmaruj ciepłą papkowatą masę na chorej części kręgosłupa.
 • Przykryj rozmazane miejsce kawałkiem bawełnianej szmatki i przykryj ciepłym szalem lub szalem.
 • Napraw kompres.
 • Pozostaw gnojowicę na noc lub chodź z taką folią w ciągu dnia.
 • Opłucz wysuszoną gnojowicę ciepłą wodą.

Maści

Maść na bazie żywokostu można kupić w aptece lub wyprodukować samodzielnie. Komponenty do narzędzia są dostępne dla wszystkich. Istnieją takie receptury maści:

 • Weź 1 część żywej bułki i 4 części zmiękczonego tłuszczu wieprzowego, wymieszaj wszystko aż będzie gładkie. Rozsmaruj obolałe miejsca i zawiń ciepłą szmatką.
 • Weź 500 g suchego korzenia, 70 gramów gumy, 300 gramów wódki i tłuszczu wieprzowego. Wszystko dokładnie wymieszać i rozprzestrzenić się na noc.
 • Weź korzeń kotów i tłuszczu wieprzowego w stosunku 1: 4 i zwilż oba składniki przez 30 minut w łaźni wodnej. W gotowej masie dodać 1 część oleju kamforowego, dobrze wymieszać i odstawić do ostygnięcia. Uzyskana maść smaruje dotknięty obszar dwa razy dziennie.

Zabieg można wykonywać tylko za pomocą maści, okładów lub nalewek, ale najlepszy efekt można uzyskać dzięki połączeniu wszystkich metod.

Kiedy nie można leczyć

Nie ma przeciwwskazań do stosowania środków leczniczych na bazie żywokostu, ma on korzystny wpływ na zniszczoną tkankę chrzęstną stawów w procesach o dowolnej etiologii.Jedynym ograniczeniem jest tylko indywidualna nietolerancja rośliny.

Ci, którzy zdecydowali się leczyć przepuklinę kręgową przy pomocy żywego oka, powinni pamiętać, że lek ten i traktujący roślinę należy traktować jako preparat medyczny: wskazane jest skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem kuracji.

Wszelkie zioła są stosowane tylko jako dodatek do podstawowego leczenia lekarskiego, przebiegu terapii manualnej i fizjoterapii.

Loading...