Mumio i jego wpływ na przepuklinę międzykręgową

Gdy zwyrodnieniowych kręgosłupa, zwyrodnieniowe zmiany prowadzą do powstawania przepukliny dysku między kręgami, osoba zacznie cierpieć z powodu silnego bólu, zaburzeń motoryki przewodu pokarmowego, a w tylnej części.

Lekarze stosują leczenie zachowawcze, starając się uniknąć powołania operacji, której konsekwencje są poważne.

Zwykłe metody leczenia można łączyć z ćwiczeniami fizjoterapii i medycyny alternatywnej - na przykład stosuje się leczenie mumii przepuklinowych.

Czym jest mumia i jak jest przydatna?

W starożytnych legendach perskich mówi się, że góry są jałowe, ale w zamian dały człowiekowi lekarstwo.

Mumiyo (tłumaczone z języka greckiego - "zachowując ciało"), które od czasów starożytnych zbiera się w górskich szczelinach, jest specjalną żywiczną substancją, mineralnie organicznym produktem.

Oznacza to, że w jej formacji biorą udział skały, zwierzęta i owady, rośliny i mikroorganizmy.

W procesie tym unikalnym góra mikroklimat naturalny preparat wzbogacony antybiotyki, które promują rozcieńczenie krwi i rozszerzenie naczyń i substancji leczniczych (które jest niezbędne przy międzykręgowego przepuklina).

Przygotowując surowce do użytku do celów leczniczych, wytwarza się z nich koncentrat substancji biologicznie czynnej. W tym celu stosuje się ekstrakt wodny, filtrację, wirówki i metodę odparowania.

Środkiem jakościowym jest jednorodna, elastyczna czarno-brązowa masa o silnym zapachu i gorzkim smaku. Rozpuszcza się całkowicie w wodzie, czyniąc ją brązową.

Przy wysokiej wilgotności masa staje się lepka, lśniąca, w suchej atmosferze traci wilgoć, więc jest przechowywana w stanie zamkniętym.

Nie wystawiaj go na działanie wysokich temperatur. Ponadto, mumia nie działa z równoczesnym stosowaniem jakiegokolwiek alkoholu (nierozpuszczalnego w alkoholu).

Mumie trudno nazwać panaceum na wszystkie choroby, ale dzięki ogromnej ilości cennych pierwiastków śladowych ma on pewien efekt terapeutyczny.

Stosuje się go, zwłaszcza w połączeniu z miodem, w leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego, a w szczególności w przepuklinach międzykręgowych okolicy lędźwiowej.

Pobudza procesy regeneracji, w tym tkanki kręgowe, a także wzmacnia odporność lokalną i ogólną, zapewniając efekt toniczny.

Lek ma niską toksyczność, jedynym przeciwwskazaniem do stosowania są choroby onkologiczne.

Możliwe terapie

W medycynie alternatywnej przepuklinę międzykręgową leczy się kombinacją miodu i mumii. Oba składniki są potężnymi naturalnymi środkami do poprawy metabolizmu i przywracania tkanek.

Procedury masażu

Uwaga: procedura powinna być wykonywana przez doświadczonego masażystę, ponieważ jest to raczej bolesne. Leczenie trwa miesiąc.

  • Przed rozpoczęciem masażu miodem i mumią, obszar pleców, w którym znajduje się przepuklina, jest pocierany olejem jodowym przez pięć minut (najlepiej kremem do masażu w proporcji 1 kropla oleju - 1 łyżeczka śmietany). Olej ma działanie łagodnie drażniące i rozgrzewające.
  • Mumia rozpuszczona w ciepłej wodzie (w proporcji 1 grama leku na łyżeczkę wody) miesza się z ogrzewanym miodem.
  • Kompozycję nakłada się na uszkodzony obszar kręgosłupa za pomocą ruchów poklepujących i masujących.
  • Po zakończeniu masażu pozostałości po remedium są usuwane z tyłu, rozlewają bolesne miejsce na maść rozgrzewającego chemika, a następnie pacjent jest ciepło owinięty.

Istnieje inny przepis, kiedy miód jest łączony z mumiami.Aby wyeliminować bóle kręgosłupa, wymieszaj 5 gramów miodu i 4 łyżki leku, rozpuścić w niewielkiej ilości wody. Trzeba rozmazać się w okolicy przepukliny i rozgrzać pacjenta.

Oprócz miodu można użyć soli zmieszanej z mumiami. Miejsce chorego jest wcierane tym związkiem, a następnie ciepło jest zawijane.

Ale ta metoda ma znaczną wadę: w ciągu dnia kompozycja musi być stosowana stale, gdy się rozpuszcza.

Do podawania doustnego

Czy można pić mumie? Tak, lek ten przyjmuje się doustnie - dwa razy dziennie przez godzinę przed posiłkiem. W czasach starożytnych używano go do złamań, zwichnięć, dyslokacji.

Dzisiaj może przyczynić się do skrócenia czasu leczenia przepukliny kręgosłupa i uzyskania stabilnej remisji choroby. Oto kilka przepisów.

  • 0,5 g substancji miesza się z różowym olejem, odwarstwieniem fasoli, żółtkami czterech jaj (może być stosowany do zewnętrznych grysików);
  • 0,2 g środka rozcieńcza się w ciepłej przegotowanej wodzie, w soku owocowym, w mleku (1 część mumii na 20 części płynu).

Mumiyo zawiera użyteczne aminokwasy, kwasy tłuszczowe i organiczne, olejki eteryczne, enzymy, flawonoidy, około 60 mikro i makroelementów, szczególnie wapnia, potasu, manganu i magnezu.

Jego unikalne właściwości są przeciwzapalne, przeciwbólowe, regeneracyjne, spazmolityczne. To działanie ma korzystny wpływ na chrząstkę i tkankę kostną, co jest ważne w przypadku przepukliny kręgosłupa.

Leczenie pomocnicze przy pomocy "górskiego smoły" jest lepiej skoordynowane z lekarzem, który zna cechy choroby i zasady racjonalnej terapii.

Obejrzyj wideo: JERZY ZIĘBA - KRĘGOSŁUP (Luty 2020).

Loading...