Sanatoria w leczeniu przepuklin międzykręgowych w Rosji

Zachowawcze leczenie przepuklin kręgowych jest długim procesem. Aby osiągnąć pozytywny wynik, konieczne jest dokładne szczegółowe badanie i kompleksowe zastosowanie różnorodnych procedur.

Wielu pacjentów korzysta z usług dziennego szpitala, ale przebywanie i doskonalenie w uzdrowisku pozwala dokładnie postępować zgodnie z instrukcjami i zaleceniami specjalisty leczenia.

Polegają one na uporządkowaniu, według ustalonego reżimu, procedur i ograniczeniu ciężaru pleców do wymaganego poziomu.

Cechy instytucji typu sanatoryjnego

Główną cechą wyróżniającą leczenie sanatoryjne jest to, że przepuklina międzykręgowa jest leczona za pomocą specjalnych technik i kompleksów, których nie można zastosować w szpitalach. Są to:

 • lecznicze błoto i woda;
 • kąpiele i okłady;
 • masaże i gimnastyka;
 • pływanie i terapia manualna.

Sanatoria, w których leczenie kręgosłupa kręgosłupa spędza się w Rosji, cieszą się ogromną popularnością.

Jeśli w przypadku operacji większość pacjentów wybiera zagraniczne kraje i chętnie wybierają chirurgię w klinikach Izraela lub Niemiec, a następnie wybiera miejsce na sanatorium, należy zwrócić uwagę na następujące przedmioty:

 1. Sanatorium "Pracownik" w Chinach.Znajduje się w atrakcyjnym miejscu w parku wulkanicznym i słynie z zimnych źródeł. Tutaj wykonują terapię, stosując nie tylko metody starożytnej medycyny chińskiej. Lekarze szeroko korzystają z nowoczesnych metod i wiedzy europejskich specjalistów. "Pracownik" to sanatorium, w którym leczy się przepuklinę kręgosłupa i choroby układu mięśniowo-szkieletowego.
 2. Na szczególną uwagę zasługuje leczenie przepukliny w sanatorium RME "Kichier". Znajduje się w Republice Mari El i zyskał sławę jako miejsce, w którym łatwo pozbyć się najpoważniejszych chorób kręgosłupa i kończyn. Wszakże jego różnicą, unikalną cechą jest siarkowodór nasycony siarkowodorem. Kąpiele z nimi zostały uznane za uzdrowienie przez wiele lat. Pomagają złagodzić obrzęki, złagodzić ból pacjenta.
 3. Każde sanatorium w regionie Penza ma warunki do leczenia przepukliny rdzeniowej. Na ich terenie znajduje się staw lub basen, goście są spełniane przez doświadczony personel: wykwalifikowanych pracowników medycznych i opiekuńczych pielęgniarek. Procedury są wykonywane przy użyciu borowiny i źródeł mineralnych. Jest to szeroko stosowany masaż i terapia manualna, pływanie i gimnastyka.
 4. OK Sosny, należący do Rublevo-Uspensky LOC, jest jednym z najpopularniejszych sanatoriów w regionie Moskwy. Jest popularny ze względu na obecność pięknych basenów. Tutaj odbywają się zajęcia z terapii ruchowej i masażu. Popularne spacery na świeżym powietrzu pod okiem doświadczonego instruktora.
 5. "Specific" - nie mniej znana instytucja spośród tych znajdujących się na przedmieściach. Tutaj są doświadczeni ortopedzi, masażyści, podręczniki. Wiele uwagi poświęca się fizjoterapii i hydroterapii. Ogromna liczba pozytywnych recenzji otrzymała leczenie w łaźniach i na basenie.
 6. "Piatigorsk Narzan" ma własny basen do kąpieli radonowych. Tutaj przywiązują dużą wagę do hydroterapii i masaży, terapii ruchowej i terapii manualnej.
 7. Sanatorium im. Lermontow (Piatigorsk) to jedno z najlepszych uzdrowisk, w którym leczona jest przepuklina krążków międzykręgowych. Masaż i źródła lecznicze, terapia ruchowa i kąpiele, wielu pacjentów zwraca ruchliwość i łagodzi ból.

Ci, którzy są zainteresowani tym, jakie sanatoria są leczone z powodu przepukliny kręgosłupa, należy zwrócić uwagę na uzdrowiska Północnego Kaukazu.W końcu Piatigorsk, Kisłowodsk i Yessentuki są znani na całym świecie ze swoich leczniczych źródeł.

Jakie są różnice między leczeniem sanatorium?

Przede wszystkim jest to zupełnie inne podejście do osobliwości życia pacjenta.

Przybywając w jednym z ośrodków, każdy gość po pierwszej znajomości z lekarzem jest zadowolony, że musi zmienić swoje podejście do odżywiania i odpoczynku, procedur medycznych i odzysku.

Rosyjski sanatorium na leczenie przepukliny kręgosłupa znajdują się w miejscach, gdzie istnieją naturalne gorące i zimne źródła, uzdrowienie błoto.

Obowiązkowe na terenie takich instytucji zdrowia są zamknięte i otwarte pule. Tutaj szeroko stosowane są różne metody masażu i terapii manualnej.

Podczas pobytu tutaj pacjenci uczą się walczyć z brakiem aktywności i niedożywieniem, porzucać złe nawyki i spędzać więcej czasu w sporcie.

Pod opieką doświadczonego personelu medycznego pacjenci:

 • pozbyć się ukrytych infekcji;
 • przywrócić zaburzony metabolizm i procesy metaboliczne w ciele;
 • pozbyć się zwykłego stresu i nieprawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego.

W procesie usuwania występu międzykręgowego zwraca się szczególną uwagę na stabilizację masy ciała w celu wyeliminowania dodatkowego obciążenia kręgów.

Ponadto pozytywny efekt zapewniają kąpiele błotne i okłady, terapia manualna i masaż, balneoterapia (kąpiele lecznicze).

Regularne zajęcia w salach z doświadczonymi instruktorami w zakresie fizjoterapii pomagają rozładować napięcie mięśni wspierających kręgosłup, a także wzmocnić je.

Loading...