Jak bezpiecznie pompować prasę z przepukliną

Smukłe, piękne ciało, ciasny płaski brzuch ... Ale jak to osiągnąć, jeśli ze względu na zmiany w strukturze dysku konieczne jest zachowanie pleców, ograniczenie aktywności fizycznej, a większości ćwiczeń nie można wykonać?

Jak zacisnąć mięśnie brzucha? Czy można zamachnąć prasą z przepukliną międzykręgową?

Załaduj kręgosłup tradycyjnymi ćwiczeniami

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie, czy można zamachnąć prasą z przepukliną kręgową, warto zastanowić się, jak zwykle napompować mięśnie brzucha unosząc górną część tułowia:

 • Osoba leży na podłodze, ręce za głową, w momencie rozpoczęcia ruchu ostro napina mięśnie grzbietu, często jednocześnie pomagając sobie rękami i redukując łokcie przed sobą.
 • Po tym, gdy oderwasz się od podłogi, następuje gwałtowne szarpnięcie. Kręgi podczas tego ruchu nie zawsze znajdują się dokładnie, często są przekrzywione w prawo lub w lewo, z których obciążenie dysków międzykręgowych jest nierównomiernie rozłożone.
 • Dopiero po oddzieleniu od podłogi, mięśnie brzucha zaczynają działać, kończąc zginanie. Czasami, w momencie zgięcia, słyszy się chrupnięcie w dolnej części pleców, spowodowane tym, że mięśnie pleców w tym momencie nie miały czasu na relaks, a dysk tkanki lędźwiowej otrzymał dodatkową kompresję.

Przemęczenie mięśni w zakrzywionej pozycji kręgosłupa powoduje, że obciążenie chrząstki dysku staje się nierównomierne, co przyczynia się do ich uszkodzenia.

A co się stanie, jeśli dysk ma już patologię? Do czego doprowadzi dążenie do piękna?

Ale którzy chcą mieć płaski brzuch i interesuje, czy można to osiągnąć w obecności wygięcia płyty przepukliny, powinno uspokoić.

Jest to możliwe, ale w nieco inny sposób, bez przeciążenia aparatu podporowego i więzadłowego oraz zwiększonego obciążenia chrząstki krążkowej.

Bezpieczne ćwiczenia

Dla zainteresowanych jak podkręcić prasę z przepuklina dysku, należy wiedzieć, że kompleks ten jest zalecany do przeprowadzania nie tylko dla osób z chorobami kręgowców, ale także tych, którzy chcą mieć szczupłą sylwetkę bez kontuzji.

Ćwiczenia te nie powodują przeciążenia i wzmacniają nie tylko prasę, ale także mięśniowy gorset z tyłu:

 1. Wisi na barze lub po prostu kładzie się, wyciągnij ręce do góry i postaraj się wyciągnąć nogi tak daleko, jak to możliwe. Rozciąga się po całym ciele? Pomaga to w przygotowaniu tkanki kostnej chrzęstnej dla obciążenia i zmniejsza prawdopodobieństwo urazu. Wystarczy zawiesić lub wyciągnąć kilka minut.
 2. Stań na czworakach i wygięty łukowato w łuk, a następnie pochyl się nad podłogą. Poruszaj się w tym samym czasie płynnie i swobodnie oddychaj. Wydaje się to frywolnym ćwiczeniem, ale jeśli robisz to 10 razy, możesz poczuć lekkie zmęczenie w dolnej części pleców i napięcie w brzuchu.
 3. Połóż się na brzuchu i połóż ręce na podłodze. Powoli, za pomocą rąk, oderwij górną część pnia od podłogi, pochylając się do tyłu, podczas gdy miednica pozostaje nieruchoma. Przy dużych deformacjach przepuklinowych lepiej nie wykonywać tych ruchów.
 4. W tej samej pozycji zegnij nogi w kolanach i chwyć za kostki rękami, a następnie podejmij próbę dotknięcia głowy stopami, pochylając się do tyłu. Zdecydowanie nie trzeba być gorliwym, a przy silnych patologiach kręgowych w ogóle, więc nie warto się zginać.
 5. Ćwiczenie leżące na brzuchu. Podnieś obie ręce i nogi w tym samym czasie, po prostu lekko zgnij i przytrzymaj to stanowisko przez kilka sekund.
 6. Połóż się na plecach, pochylając się nad kolanami swoich stóp, tak aby pięty były tak blisko pośladków. Opierając się na stopach i barkach, powoli unieś bagażnik do góry, a następnie opuść go w tym samym tempie. Ci, którzy wcześniej pompowali figurę w tradycyjny sposób, zaleca się porównać swoje odczucia z tymi uzyskanymi podczas tego ćwiczenia: w tym przypadku występuje podobne napięcie mięśniowe, ale nie ma dyskomfortu w plecach.
 7. Rower.Ten ruch znany jest każdemu z przedszkola, ale jeśli wykonuje się go w wolnym tempie, to bez treningu bardzo trudno jest wytrzymać nawet kilka minut.
 8. Na końcu kompleksu - znowu wizy lub rozciąganie, które rozładuje napięcie w aparacie więzadłowym. Trzeba tylko trochę się rozciągnąć, a potem powoli wstać i zrobić własny biznes, naładowując się radością przez cały dzień.

Ten prosty kompleks działań pomoże nie tylko w pompowaniu prasy. Stworzy dla ciała naturalny, muskularny gorset, bez przesuwania ani traumatyzowania chrząstek na dyskach.

Zaleca się rozpoczęcie od 5 do 10 powtórzeń, stopniowo zwiększając liczbę do 15. Przy regularnych ćwiczeniach efekt będzie zauważalny w ciągu tygodnia.

Czy chcesz mieć piękne szczupłe ciało? Przepukliny bezobjawowe nie są przeciwwskazaniami, ponieważ istnieje bezpieczny sposób na pompowanie prasy i wzmacnianie gorsetu mięśniowego bez szkody dla zdrowia i urazów sportowych.

Loading...