Aplikacja aplikatora Lyapko z przepukliną kręgosłupa

Około 15 lat temu na rynku produktów medycznych pojawili się aplikatory opracowane przez lekarza NG. Lyapko. Bardzo szybko produkt ten odniósł sukces, pomimo tego, że nadal istnieją lekarze, którzy nie ufają tej linii produktów.

Niemniej jednak od wielu lat aplikator Lyapko był z powodzeniem stosowany w różnych chorobach, w tym przepuklinach odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Kompleksowa terapia choroby

Przepuklina międzykręgowa jest bardzo poważna i niestety jest powszechną chorobą. Każdego roku taka diagnoza trafia do tysięcy pacjentów.

Występuje z siedzącym trybem życia, z nieprawidłowym rozkładem obciążenia kręgosłupa, z długotrwałym przeciążeniem poszczególnych grup mięśni.

Kiedy włóknisty pierścień wokół krążka zostanie przerwany, a jądro pod naciskiem kręgów zostanie przesunięte, pojawi się przepuklina.

Może być w różnych częściach kręgosłupa - szyjnego, klatki piersiowej, lędźwiowej. Objawy mogą się różnić w zależności od lokalizacji choroby.

Leczenie jest zachowawcze, w rzadkich przypadkach konieczna jest operacja.Metoda zachowawcza obejmuje następujące rodzaje leczenia:

 1. Leczenie farmakologiczne. Stosuje się niesteroidowe leki przeciwzapalne, zwiotczające mięśnie, które pomagają rozluźnić mięśnie i złagodzić ból. Przy szczególnie silnym i długotrwałym bólu zalecana jest blokada nokabiny.
 2. Terapia manualna. Jest używany głównie wtedy, gdy stan ostry już minął. W rzadkich przypadkach jest to możliwe i przy silnym bólu, ale w obszarach oddalonych od obolałego miejsca. Ogólnie daje dobre wyniki.
 3. Relaksacja postisometryczna. Daje bardzo dobre wyniki. Często przyczynia się do całkowitego wyleczenia pacjenta. Jednak ten rodzaj terapii musi być wykonany prawidłowo, w przeciwnym razie istnieje wysokie prawdopodobieństwo wyrządzenia poważnych szkód.
 4. Akupunktura.
 5. Hirudotherapy.
 6. Elektroforeza.
 7. Masaż.
 8. Noszenie gorsetu.

Głównymi zasadami leczenia są stopniowość, zintegrowane podejście i wytyczne kompetentnego lekarza.

Sposób rozmieszczenia urządzenia

Aplikator to produkt wykonany z gumy medycznej i przymocowany do niego igłami wykonanymi z różnych metali - niklu, cynku, srebra, żelaza i miedzi. Występują w różnych formach:

 • Prostokątne płytki o różnych rozmiarach io różnej podziałce igieł. Służy do ekspozycji statycznej, to znaczy albo musisz leżeć na nich z chorym miejscem, albo umieścić na nim.
 • Walec o różnych rozmiarach. Nadaje się do wszystkich obszarów ciała, ze względu na to, co nazywa się uniwersalnym.
 • Rumianek.
 • Wstążka.
 • Wkładki.
 • Pas.

Zasada działania jest podobna do działania elektroforezy. Chodzi o to, że igły, dotykając skóry, wytwarzają prąd galwaniczny.

Ponadto, w samych igłach, ze względu na specjalną powłokę z metalu nieszlachetnego, powstaje potencjalna różnica, która wytwarza prąd bioelektryczny. Tak więc wynalazek Lyapko działa na trzy sposoby jednocześnie:

 1. Reflex-mechaniczne. Akcja podobna do akupunktury i wielokrotnej akupresury.
 2. Elektro-galwaniczne. Prąd elektryczny pojawia się na powierzchni skóry, pobudzając procesy metaboliczne i regenerujące.
 3. Humoral. Tworzy głębokie prądy w ciele, które mają działanie lecznicze.

Dlaczego to pomaga

Aplikator Lyapko znalazł zastosowanie w kompleksowej terapii przepuklin międzykręgowych. Potrójny efekt pozwala z powodzeniem zastąpić lub uzupełnić akupunkturę, elektroforezę, masaż, leki przeciwbólowe.

Aplikator działa nie na samą przepuklinę kręgową, ale na zakończenia nerwowe w jej pobliżu, a także na napięte mięśnie, ułatwiając ich rozluźnienie i łagodząc stan pacjenta.

Dzięki aktywacji pracy zakończeń nerwowych zwiększa się ukrwienie chorego obszaru, w tym narządów wewnętrznych i tkanki mięśniowej, procesy stagnacyjne zanikają, a metabolizm wzrasta.

Działanie przeciwbólowe w leczeniu przepukliny międzykręgowej za pomocą aplikatora Lyapko uzyskuje się poprzez zmniejszenie nacisku kręgów na ściskanej tarczy i zakończeń nerwowych w niej. Nacisk kręgów i kręgów zmniejsza się z powodu rozluźnienia otaczających mięśni.

Z tą chorobą nie można bezpośrednio wpływać na kręgosłup, ale tylko mięśnie pleców obok chorego obszaru.

Fizjoterapia może być prowadzona przez różne rodzaje tego produktu. Najczęściej stosuje się dywan Lyapko i masuje Lyapko przepukliną kręgosłupa.

Leczenie przepukliny kręgowej za pomocą aplikatora Lyapko jest skuteczne z jeszcze jednego powodu - wzmacnia działanie innych procedur medycznych.

Ten przydatny wynalazek jest konieczny w każdej rodzinie,ponieważ spektrum chorób, w których celowe jest stosowanie aplikatora, jest bardzo szeroki i nie ogranicza się tylko do chorób kręgosłupa.

Obejrzyj wideo: Aplikatory Dr N. Lyapko - podstawowe informacje