Gorsety lędźwiowe - pomagają w tradycyjnych metodach leczenia

Kręgosłup doświadcza dużego obciążenia, wspierając ludzkie ciało w pozycji pionowej.

Czynniki takie jak siedzący tryb życia, stałego podnoszenia, siedzący tryb pracy, hipotermia - może prowokować patologie związane z przemieszczeniem kręgów i rozwoju ciężkiego zapalenia w okolicy.

W celu stabilizacji położenia kręgów i zmniejszenia zespołu bólowego stosowane są opaski lędźwiowo-krzyżowe ortopedyczne o różnym stopniu utrwalenia.

Rodzaje produktów

Odpowiedni model wybiera się na podstawie umówionych wizyt lekarskich. Pas może mieć inny stopień utrwalenia:

 1. Uzupełnij.
 2. Silny.
 3. Średnia.

Uniwersalny cel wszystkich rodzajów produktów: usuń ładunek z chorej części kręgosłupa, dzięki czemu uszkodzone tkanki są stopniowo przywracane, a ból związany z zaciskaniem zakończeń nerwowych w zajętym obszarze znika.

Pełna fiksacja

Sztywne żebra-wkładki, które są wyposażone w taki model, niezawodnie mocują kręgi w prawidłowej pozycji. Amplituda ruchów w okolicy lędźwiowej jest mocno ograniczona przez konstrukcję.

Z powodu unieruchomienia segmentów kręgów rozwój procesu zapalnego ustaje, dalsze przemieszczenie zatrzymań kręgów.

Produkty pełnej fiksacji są przypisywane:

 • W okresie pourazowym.
 • W ciężkich chorobach wpływających na tkanki kostne kręgosłupa (osteoporoza, artroza, szpiczak itp.).

Kształt metalowych wkładek pozwala nie tylko wyeliminować zespół bólowy, ale także poprawić postawę. Modele wykonane są z gęstych tkanin.

Silna fiksacja

Od części sakralnej kręgosłupa lędźwiowego jest częściowo usunięty ładunek - przejmuje pas, natomiast stopień utrwalenia można regulować za pomocą specjalnych pasów.

Modele wykonane są z gęstych tkanin i dzianin, wyposażone są w metalowe wstawki, powtarzające kontury ciała.

Gorsety silnej fiksacji są stosowane w następujących przypadkach:

 • Okres zwrotu po operacji.
 • Leczenie zachowawcze w przypadku silnego bólu związanego ze stanem zapalnym zakończeń nerwowych w okolicy lędźwiowej i krzyżowej.

Możliwość zachowania prostych ruchów zostaje zachowana, dzięki czemu osoba może się poruszać i wykonywać lekką pracę w domu.

Średnia fiksacja

Zakres tych produktów jest dość szeroki: od przewlekłych bolących bólów w dolnej części pleców do zmniejszenia obciążenia kręgosłupa podczas ciężkiej pracy fizycznej.

Pasy mają bardziej elastyczne usztywnienia niż w poprzednich modelach (wykonane w większości wyrobów z tworzyw sztucznych) i nie pozbawiają osoby zdolności do pracy.

Pasy średnio-stabilne zaleca się stosować w następujących sytuacjach:

 • Długi czas jazdy samochodem.
 • Przewlekły ból z zapaleniem korzeni, przepuklinami krążków międzykręgowych, osteochondroza.
 • Obciążenia sportowe związane z podnoszeniem ciężkich pocisków.

Gorsety są niewidoczne pod ubraniem, dzięki czemu można ich używać w dni robocze, podczas spacerów itp.

Zalecenia dotyczące użytkowania

Jak prawidłowo założyć pas? Należy pamiętać, że:

 1. Produkt należy nosić na cienkiej warstwie odzieży wykonanej z naturalnych tkanin (twarda podstawa ściera skórę).
 2. Jeśli lekarzowi przypisano codzienne używanie gorsetu, maksymalny czas jego użycia jest ograniczony do 6 godzin.
 3. Konieczne jest zdjęcie pasa na noc.
 4. Nie należy zbyt mocno napinać pasów na produkcie - może dojść do zakłócenia krążenia krwi w tkankach.

Ortopedyczny projekt nie może być używany przez długi czas, ponieważ mięśnie grzbietu, które podtrzymują kręgosłup w pozycji normalnej, stopniowo zanikać i przestają pełnić swoją podstawową funkcję.

Wiek dzieci

Dzieci, lekarze przepisują stosowania pasów ortopedycznych za naruszenie postawy spowodowane nieprawidłową postawę podczas zajęć szkolnych, długi pobyt w monitor komputera, praca zbyt wysokiego lub zbyt niskiego stolika i więcej.

Skolioza, zapalenie stawów, kifoza i inne patologie, które wpływają nie tylko region lędźwiowy, ale również górną kręgosłup - Pas piersiowo-lędźwiowo-krzyżowy mają wyraźny efekt terapeutyczny, wracając kręgów w ich naturalnej pozycji.

Równoległe wykonywanie specjalnych ćwiczeń pomaga wzmocnić mięśniowy gorset z tyłu. Istnieje ciągła pozytywna dynamika - zdrowie dziecka jest poprawione.

W przypadku wykrycia patologii kręgosłupa ważne jest podjęcie środków w czasie, jak w dzieciństwie i okresie dojrzewania w organizmie dziecka powstaje nie wzmacniać tkankę kostną, a postępująca choroba kręgosłupa może prowadzić do niepełnosprawności.

Gdy silny męczące bóle kręgosłupa nie dają żyć pełnią życia i przekształcić go w „tantal” mąki, nie jest konieczne, aby umieścić swoje nadzieje tylko na silnych leków.

Protetyczne design, gęsto obejmujące obszar lędźwiowy i niezawodne mocowanie działu kręgosłupa, pacjenci mogą być dobrą alternatywą i może pomoc od środków przeciwbólowych nie muszą uciekać.