Jak wybrać sanatorium z przepukliną kręgosłupa

Często po leczeniu i rehabilitacji z powodu zaostrzenia się patologii przepuklinowych lekarz zaleca przeprowadzenie procedur sanatoryjnych.

W połączeniu z resztą środków terapeutycznych są zawsze przyjemne, ale wybierz ośrodek do leczenia przepukliny dysku z różnych istniejących?

Kryteria wyboru

Chcąc leczyć przepuklinę międzykręgową w sanatorium, należy wziąć pod uwagę następujące parametry przy wyborze sanatorium i sanatorium:

 • Spektrum usług medycznych. Czy w wybranej instytucji istnieje możliwość skorzystania z procedur zalecanych przez lekarza? Czynnik ten jest bardzo ważny w przypadku rehabilitacji sanatoryjno-uzdrowiskowej po usunięciu przepukliny.
 • Wynik. Opinie na temat skuteczności leczenia można przeczytać na oficjalnej stronie kompleksu sanatoryjnego, ale lepiej porozmawiać na odpowiednim forum lub osobiście posłuchać opinii osób już leczonych.
 • Zorganizowany wypoczynek. Procedury terapeutyczne nie są zbyt czasochłonne i bardzo ważne jest, aby reszta była nie tylko zdrowa, ale także poznawcza.
 • Warunki klimatyczne. Jeśli przychodnia znajduje się w innej strefie klimatycznej, należy zadbać o to, aby aklimatyzacja organizmu po przybyciu do nowego miejsca przebiegała łagodnie.Pożądane jest, jeżeli już wystąpiły problemy z aklimatyzacją, wybranie miejsca na poprawę stanu zdrowia bliżej domu.
 • Stawki. Leki, zakwaterowanie i usługi są drogie i bardzo ważne jest, aby pieniądze wystarczyły na pełen kurs leczenia i powrotu do zdrowia.

Opierając się na tych parametrach, możesz wybrać miejsce, w którym nie tylko poprawisz swoje zdrowie, ale także zrelaksujesz swoją duszę, zyskasz nowe wrażenia.

Najpopularniejsze instytucje sanatoryjno-uzdrowiskowe

Wybór instytucji poprawy zdrowia jest sprawą prywatną każdego pacjenta, ale poniżej oferowane są sanatoria w leczeniu przepukliny odcinka lędźwiowego i innych części kręgosłupa:

 1. "Khmilnik",
 2. "Barnaułski",
 3. "Ray",
 4. "Ivushka".

"Khmilnik"

Leczenie przepukliny w sanatorium w Chmielnickim różni się nie tylko wysokimi kwalifikacjami personelu medycznego, ale także komfortowymi warunkami życia: cały kompleks znajduje się pod jednym dachem, a przy złej pogodzie pacjenci nie muszą opuszczać wygodnych pomieszczeń dla procedur lub rozrywki.

Głównymi metodami terapeutycznymi są balneoterapia i kąpiele radonowe, ale oferowane są również inne zabiegi spa.

Pomimo faktu, że „Khmelniki” - sanatorium w leczeniu przepuklin Obrony (Military Health), można poprawić swoje zdrowie i obywateli w jego murach.

Uważny personel, kompetentni lekarze i bogaty wolny wypoczynek to cechy charakterystyczne tej instytucji.

"Barnaulsky"

Miłośnicy syberyjskiego klimatu zapraszają do relaksu i poprawy dyspensacji "Barnauł". Wysoko wykwalifikowany personel medyczny indywidualnie dobierze program leczenia, który nie tylko poprawi stan obszaru problemowego kręgosłupa, ale również poprawi całe ciało.

Spacery w ekologicznie czystym parku, w którym można karmić ręczne wiewiórki, plażę i wiele zajęć rekreacyjnych sprawią, że wypoczynek będzie jasny i bogaty.

Sanatorium-preventorium nie tylko poprawia stan zdrowia dorosłych, ale także dzieci i jest doskonałe na rodzinne wakacje.

Dobrze wyposażone pokoje z lodówką i telewizorem, różnych systemów zasilania (można nawet zamówić posiłki w restauracji) pomogą się zrelaksować, odpocząć i zapomnieć o codziennym życiu, a to jest ważnym czynnikiem w procesie leczenia.

Kisłowodzkie uzdrowiska

Leczenie przepukliny kręgosłupa w sanatorium "Luch" w Kisłowodzku to nie tylko odpoczynek dla pleców, ale także odpoczynek psychiczny.

Miła atmosfera, uprzejma obsługa i łagodny klimat przyczyniają się do regeneracji psychicznej i fizycznej. W sanatorium-przychodni można dodatkowo odbyć sesje fizjoterapeutyczne:

 • normalizująca waga;
 • terapia antystresowa;
 • pozbywanie się problemów kosmetycznych (trądzik, zła skóra lub włosy);
 • masaż.

Ponadto, usługi gości są zawsze otwarte sauna, sauna i spa.

Ośrodki profilaktyczne zorientowane są na odpoczynek rodzinny, mogą stanowić odpoczynek dla jednej lub dla całej rodziny.

Sanatorium-przychodnia w Taganrogu

Mieszkańców i gości regionu Rostov można polecić sanatorium Taganrog w leczeniu przepukliny międzykręgowej "Ivushka" z główną specjalizacją w leczeniu chorób neurologicznych i chorób układu mięśniowo-szkieletowego.

Liczby o różnym stopniu komfortu (od prostych do luksusowych), trzy posiłki dziennie według niestandardowego systemu menu, lekarzy o wysokich kwalifikacjach i bogatego wypoczynku to tylko niewielka część powodów, dla których zaleca się poprawę i relaks w Ivushka.

Miejscem rehabilitacji patologii przepuklinowej, która spełnia wszystkie wymagania i życzenia pacjenta, jest ważny czynnik w procesie terapeutycznym. Dlatego należy poważnie potraktować wybór miejsca na odzysk.

Obejrzyj wideo: Sympozjum Naukowe Mc Kenzie (Styczeń 2020).

Loading...