Jak wybrać odpowiednią dietę na artrozę

Pacjent nie można wyleczyć wspólną recepcję Samodzielne leków. Zastrzyki, tabletki lub maści są tylko częścią leczenia i mogą jedynie łagodzić ostry ból przez pewien czas. Jednak aby powstrzymać choroby zwyrodnieniowej stawów i przywrócenie przynajmniej części wspólnej pracy wymaga fundamentalnej zmiany w swoim życiu, a nie krótko- i długo. Oprócz utrzymania się w normalnej formie fizycznej, musisz ponownie zastanowić się, czy dobrze się odżywiasz. Jakie powinno być odżywianie w przypadku artrozy?

Prawidłowe odżywianie z artrozy

Prawidłowo dobrana dieta jest zawsze wybierana na podstawie przyczyn, które doprowadziły do ​​artrozy i planowanego przebiegu leczenia.

Zatem przyczyny barku i łokcia zwyrodnieniowej stawów może stać się nadmierna ruchliwość, co prowadzi do pogorszenia stawów: ta często występuje u sportowców i tych, którzy mają dużo pracy fizycznej.

Gdy przyczyną artrozy jest duża waga

Przyczyną deformacji chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego i koksartroza może być stała poprawa obciążenia na kolana i TBS. Tak więc, przy pełnej osobie, ryzyko deformacji kolana lub biodra jest znacznie większe niż ryzyko szczupłego.

Główne leczenie artrozy u pacjenta z nadwagą będzie ukierunkowane przede wszystkim na utratę masy ciała. Na pewno ćwiczenia fizyczne i dieta niskokaloryczna zostaną przepisane na artrozę stawu kolanowego.

 • W codziennej diecie tłuszczu ludzie powinni być tak mało żywności zawierającej tłuszcz, produkty mączne:
  Konieczne jest włożenie ciastek, kremu czekoladowego, twardych serów, majonezu, tłustej śmietany, kawioru rybnego
 • Powinien również unikać przyjmowania produktów stymulujących apetyt:
  Ostry, kwaśny, sieczony, alkohol, woda sodowa
 • Wprowadź ścisłe ograniczenie soli (nie więcej niż 1 łyżeczka dziennie):
  obfitość soli prowadzi do zwężenia naczyń krwionośnych i wzrostu ciśnienia krwi, a także siły do ​​picia, co również zwiększa wagę, szczególnie w przypadku złej funkcji nerek
 • Zawsze jest niebezpieczne przyjmowanie leku moczopędnego (często jest to grzech całkowity), ponieważ wraz z wodą wapń opuszcza również ciało i wiele ważnych pierwiastków śladowych przydatnych dla stawów
 • Będziemy musieli zrezygnować z chipsów, tostów, ryb do piwa
 • Żywność z konserwantami i dodatkami do żywności i smakami (konserwami, szybkimi zupami, jogurtami do długotrwałego przechowywania itp.) Również powinna być wykluczona

Dieta do leczenia artrozy w całości

 • Ułamkowe pięć-sześć posiłków, z ostatnim posiłkiem co najmniej dwie lub trzy godziny przed snem
 • Zużycie niskokalorycznych produktów pochodzenia naturalnego:
 • Odmowa wieprzowiny i wołowiny
 • Zastosowanie białego mięsa dietetycznego (kurczak, indyk, królik) i ryb
 • Jajka z kurczaka i przepiórki
 • Niskotłuszczowe produkty zawierające kwas mlekowy (kefir, twaróg, jogurt)
 • Zróżnicowana dieta warzywna:
  kolor i biała kapusta, dynia, cukinia, fasola, marchew, zielony groszek, pietruszka, koperek, szpinak
 • Z owoców musi koniecznie jeść jabłka (w postaci surowej i pieczonej), czarne i czerwone porzeczki, grejpfruty
 • Ponieważ artroza u ludzi jest często połączona z cukrzycą, konieczne jest leczenie słodkich jagód, na przykład winogron i arbuza.
 • W przypadku artrozy zaleca się stosowanie niekwaszonego chleba żytniego z mąki, otrębów, kiełków pszenicy

Przyczyną artrozy jest zaburzony metabolizm

Odradzająca się choroba zwyrodnieniowa rozwija się nie tylko z powodu urazów lub dużej masy ciała. Skąd zatem (naturalne pytanie) są chorzy i szczupli ludzie?

Faktem jest, że zniszczenie stawów jest często obwiniane za naruszenie procesów metabolicznych, z powodu którego warstwa chrząstki stawu zaczyna się pogarszać wcześnie. W ludzkim ciele nie ma wystarczającej ilości chondroityny, glukozaminy i kolagenu - składników niezbędnych do chrząstki

Leczenie jest tutaj zalecane jako rodzaj ochronny: przepisane są preparaty medyczne zawierające te brakujące pierwiastki (Siarczan Khonoritin, Alflutop, Structum, Dona i inne..)

Szczególnie szybko nosić stawy kolanowe i biodrowe.

Tradycyjna dieta, ochrona stawów

Promuje i diety z chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych i biodrowych stawach, z treścią takich tradycyjnych potraw i produktów:

 • galaretka
 • galaretka owocowa
 • orzechy laskowe, migdały, orzechy, orzeszki ziemne (źródła witamin E)
 • oliwa, kukurydza i inne oleje roślinne, łosoś (źródła nasyconych kwasów)

Powyższe leczenie dietetyczne pomaga we wczesnym zapaleniu stawów. Podczas odkształcania choroby zwyrodnieniowej stawów, uderzył wszystkie stawy, jest mało prawdopodobne, by spłacić tę chorobę, ale pozwalają pacjentowi jeszcze długi pobyt na tym samym poziomie.

Trudności współczesnej żywności

Główną trudnością dla diety jest wybór wysokiej jakości produktów.

Niestety, dzisiaj i na bydło i drób oraz ryby są hodowane i przetwarzane w takich warunkach, że niektórzy lekarze i tradycyjnych uzdrowicieli wymagają powstrzymania się od mięsa i produktów rybnych w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, a nie tylko jego.

Lepiej więc nie jeść mięsa i ryb w ogóle przez pacjenta onkologicznego.

 • Do szybkiego wzrostu zwierząt na farmach drobiu i zwierząt gospodarskich i drobiu są dodawane do paszy antybiotyki, sterydy i inne suplementy (pamiętaj nogi Busha).
 • Ponadto samo mięso po twarzy jest rozdrabniane środkami konserwującymi przeznaczonymi do długotrwałego przechowywania oraz substancjami zawierającymi wodę

Dlaczego muszę trzymać wodę? Odpowiedź jest prosta: hucarscy muszą uzyskać maksymalną wagę (nie daj Boże, dodatkowe 100-200 g wyschnie)

Oczywiście producent nie myśli o naszym zdrowiu z tobą.

Zespół metaboliczny

Jedzenia jest tak mięsne i rybne prowadzi do syndromu metabolicznego - nowa choroba 20 - 21 wieku, którego istotą jest zakłócony z powodu niezdrowej żywności metabolizmu.

Ze względu na nagromadzenie konserwantów we krwi postępuje nie tylko deformująca artroza stawów, ale zaczynają się również takie zjawiska:

 • Zła praca nerek
 • Rozwój nadciśnienia tętniczego
 • Rozwój cukrzycy typu 2
 • Nadmiar cholesterolu we krwi

To ostatnie jest niezwykle ważne!

Cholesterol jest obciążeniem starości, które pojawia się przez lata, a więc i wszyscy wiemy - prowadzi do udarów mózgu i ataków serca.

A teraz wyobraź sobie, co się stanie, jeśli wrzucisz do naczyń jeszcze konserwanty mięsne, a nawet zimny ponavaristej z nich gotować?

Zespół metaboliczny dzisiaj objawia się zewnętrznie:

Z powodu niewłaściwego metabolizmu, nie dostają się one do wszystkich części ciała, a także z powodu hipodynamii, osób z piwnymi żołądkami i dysproporcjami (na przykład tłustego ciała i cienkich nóg)

W związku z syndromem metabolicznym tradycyjne potrawy ludowe na stawy w postaci zimna należy stosować bardzo ostrożnie, zwłaszcza dla osób starszych.

Nowoczesna dieta na artrozę

Nowoczesna dieta dla artrozy stawów kolanowych, biodrowych jest przesunięta w kierunku większej konsumpcji produktów roślinnych, a mniej - mięsa i ryb.

W przypadku stawów potrzebne jest oczywiście białko, ale jego dzienna dawka nie wynosi 150 g, jak to było wcześniej, ale około 50:

Taka dzienna stawka może być utrzymana poprzez konsumpcję:
2-3 jaja dziennie, rośliny strączkowe i zboża, orzechy, warzywa i owoce

Dużo białka w orzeszkach ziemnych.

Mięso w diecie w leczeniu artrozy można stosować, jeśli jesteś pewien dobrej wiary producenta.

Kurczak domowy, indyk lub królik, kupiony na bazarze,żywe ryby, wyhodowane w czystym stawie - wszystko to może być twoje, nawet rzadsze, ale wciąż święto dla żołądka.

Wideo: Przyczyną artrozy jest złe odżywianie

Obejrzyj wideo: Alfabet Jerzego Zięby. W jak woda. (Luty 2020).

Loading...