Czy możliwe jest ogrzanie przepukliny międzykręgowej - zalecenia i przeciwwskazania

Przepuklina międzykręgowa jest poważną patologią, której leczenie jest trudne, jeśli przepuklina zostanie przekształcona w kanał kręgowy.

Ucisk przepukliny korzeni nerwowych prowadzi do ciężkiego stanu zapalnego, a przy braku terapii - poważnych powikłań w postaci niedowładu i porażenia kończyn.

Z proponowanej listy skutecznych metod wiele kontrowersyjnych problemów powoduje ocieplenie dotkniętego obszaru.

Czy można ogrzać przepuklinę międzykręgową kręgosłupa lędźwiowego, która jest rozpoznawana u dużej liczby osób w wieku 30-40 lat?

Ze wszystkich oddziałów region lędźwiowy jest najbardziej narażony na niekorzystne czynniki, a jego leczenie może trwać od 1-2 miesięcy do kilku lat.

Jakie procesy występują w kręgosłupie

Pacjenci zdają sobie sprawę, że pleców z przepukliną nie można przechłodzić. Nie możesz chodzić w lekkich ubraniach na ulicy w niskich temperaturach, być w przeciągu.

A jak kręgosłup wpływa na ciepło? Aby to zrobić, musisz mieć pojęcie o tym, co dzieje się z krążkami międzykręgowymi podczas rozwoju choroby.

Niszczące procesy w dysku prowadzą do utraty wilgoci w pierścieniu włóknistym i tworzenia w nim mikropęknięć.

Pod naciskiem kręgów ten gęsty "obręcz" może pęknąć.Galaretowata chrząstka rozciąga się poza tarczę, a ostrość zmiany zależy od wektora jej ruchu.

Najniebezpieczniejszym warunkiem jest wysunięcie tkanki jądra w kierunku kanału kręgowego i korzeni nerwowych.

Podczas kompresji z nich i szczypanie przepuklina sac zaczyna ostrą reakcję zapalną, towarzyszy silny zespół ból pleców i obrzęk tkanek.

Gdy upał jest zabroniony

Przepuklina kręgowa nie może być rozgrzana:

  • W ostrych warunkach.
  • Kiedy przepuklina zostanie zamaskowana.
  • Gdy woreczka opony twardej jest zdeformowana.
  • Z rozległą przepukliną, której rozmiar przekracza 6-7 mm.

W miejscach ucisku korzeni nerwowych dochodzi do silnego obrzęku. Ocieplenie sprzyja zwiększonemu krążeniu krwi w obszarze problemowym.

Aktywacja procesów metabolicznych prowadzi do tego, że proces zapalny wzrasta, a obrzęk tkanek tylko się zwiększa. Pacjent skarży się na gwałtowne pogorszenie samopoczucia.

Kiedy możesz korzystać z ciepła, możesz

W nieskomplikowanych postaci choroby i odzysku tradycyjnych metod: zastosowanie środków znieczulających i niesteroidowych leków przeciwzapalnych, leków zwiotczających mięśnie, chrząstkę, kompleksy witaminowe - można wyeliminować ból, a wraz z nim proces zapalny.

Ocieplenie kręgosłupa lędźwiowego i innych obszarów prądem (impulsy elektryczne o pewnej częstotliwości), promienie światła, ciepło podczerwone przyspiesza metabolizm komórek, rozszerza małe naczynia krwionośne.

Proces zwiększonego pocenia się przez otwarte pory skóry pozwala pozbyć się toksyn. Procesy regeneracyjne zachodzą znacznie szybciej.

Jak to zrobić

W warunkach szpitalnych ogrzewanie chorego obszaru odbywa się za pomocą specjalnego sprzętu. W domu połączenie "pożytecznego i przyjemnego" uzyskuje się odwiedzając saunę i kąpiel.

Jeśli nie ma takiej możliwości, można zastosować ciepłe okłady, pocierać maści rozgrzewające, użyć tynków gorczycznych.

W saunie i łaźni:

  • Temperatura powietrza nie powinna przekraczać 45%. Ten warunek z reguły nie jest spełniony, w przeciwnym razie sauna i sauna przestaną służyć zgodnie z przeznaczeniem (łatwiej jest wziąć ciepłą kąpiel bez wydawania dodatkowych pieniędzy lub wysiłku, z którego uzyskany zostanie podobny efekt).
  • Możesz korzystać z ocieplenia w saunie i saunie, będąc w gorącym pomieszczeniu przez 10-15 minut, a następnie pocąc się z wodą w temperaturze pokojowej.Ten kontrast działa korzystnie na kondycję fizyczną danej osoby.
  • Odbiór przeciwzapalnych wywarów ziołowych w środku po wykonaniu podobnych procedur ustali pozytywny wynik.

Rozgrzewające, oprócz tego, pomaga rozluźnić napięte mięśnie, które są w napięciu. Dlatego ludzie odczuwają przyjemne zmęczenie i relaks po spędzeniu czasu w saunie i kąpieli.

Wybierając odpowiednią metodę leczenia, musisz wysłuchać "sygnałów", które ciało zgłasza, czy środek terapeutyczny jest korzystny czy lepiej zatrzymany.

Swobodny oddech, poczucie komfortu, spadek intensywności niewygodnych odczuć - wskazują, że wszystko jest w porządku, a zabieg można powtarzać wiele razy.