Jak pszczoły pomagają leczyć przepuklinę kręgosłupa?

Od najdawniejszych czasów pszczoły i produkty z nich pochodzące są cenione ze względu na doskonałe właściwości lecznicze i profilaktyczne. Sprawdzona metoda leczenia przepuklinowych pszczół kręgosłupa, a mianowicie ich ukąszenia.

Z powodu substancji zawartych w jadach pszczół miejsce znieczulenia zostaje znieczulone, a procesy zapalne zostają zatrzymane.

Skuteczne leczenie użądlenia pszczół przepukliny uzyskuje się za pomocą specjalnych substancji - jad pszczeli (jad pszczeli).

Obejmuje ona nie tylko tłuszcze triad białka, węglowodany i składniki mineralne, ale z kwasami. Trucizna to płynna mieszanina, ale szybko staje się stała w powietrzu.

Korzyści z procedury

Leczenie przepuklin kręgowych przez pszczoły ma kilka zalet:

  • łagodzi silny ból w kręgosłupie;
  • poprawia przepływ krwi w dotkniętym obszarze;
  • skutecznie eliminuje obrzęki;
  • łagodzi skurcz mięśni;
  • zapewnia efekt rozgrzewający i tonizujący.

Ta procedura jest przydatna dla układu nerwowego: przyspiesza procesy metaboliczne w mózgu. W regularnych podawania trucizny do organizmu zwiększa wytrzymałość chrząstki.

Wadą tej procedury jest efektem ubocznym, który powoduje ból w miejscu zgryzu i pojawienie się grudek.

Dla tych, którzy nie są gotowi na takie konsekwencje, produkowane są specjalne kremy i maści na bazie produktów pszczelich.

Przygotowanie do procedury

Przed użyciem pszczół, aby pozbyć się choroby, ważne jest, aby wyjaśnić diagnozę. Jeśli zamiast przepukliny kręgowej dochodzi do przemieszczenia dysków lub ich wysunięcia, procedura może wyrządzić wiele szkody. Aby postawić diagnozę, wykonuje się zdjęcie rentgenowskie.

Jeśli diagnoza jest prawidłowa, pacjent otrzymuje skierowanie do analizy. Próbki są przekazywane w celu ujawnienia możliwości wystąpienia alergii na jad pszczeli i oceny jej tolerancji przez organizm. Próbkę pobiera się w następujący sposób:

  1. Do miejsca bólu stosuje się 1 pszczołę, która pozostawia ugryzienie.
  2. Pacjent jest obserwowany przez godzinę.
  3. Po upływie czasu ocenia się wyniki próbki.

Wraz z próbką należy wykonać badanie krwi i moczu. Jeśli w wyniku wszystkich procedur reakcja alergiczna nie wystąpi, próbkę powtarza się z powtarzanymi tymi samymi czynnościami.

Potwierdzenie pierwotnego wyniku wskazuje, że pacjenta można leczyć tą metodą. Ostateczną decyzję o leczeniu przepukliny kręgosłupa przez pszczoły powinien podjąć lekarz.

Procedura

Leczenie przepuklin międzykręgowych u pszczół rozpoczyna się od dezynfekcji skóry w projekcji patologii. Aby to zrobić, użyj alkoholu medycznego. Pszczoła zostaje przyniesiona na leczony obszar i czeka na użądlenie pacjenta.

Następnie owad usuwa się, a żądło pozostawia się na 5-7 minut, po czym usuwa się. W ciągu pół godziny po pieczeniu pacjent powinien położyć się spokojnie.

Liczba sesji apiterapii jest określana przez lekarza, w zależności od wyników pierwszego z nich.

Procedurę przeprowadza się przez kilka dni, stopniowo dodając jedną pszczołę dziennie.

Po zakończeniu kursu konieczne jest przerwanie leczenia. Następnie bieg jest powtarzany, a jednocześnie 3 owady są sadzone na obszarze dotkniętym chorobą.

Skuteczność apiterapii

Przepuklina międzykręgowa jest traktowana z powodzeniem przez pszczoły: rozmiar występu w niektórych przypadkach maleje od razu na pół.

Przyjęcie trucizny do organizmu może również zapobiegać takiemu nieprzyjemnemu efektowi ubocznemu, jak wzrostowi temperatury ciała. Substancja czynna - apitoksyna - ma również właściwości przeciwgorączkowe.

Po użądleniu wielu pacjentów zauważa znaczną redukcję bólu i relaksujący efekt.

Skuteczność tej metody polega na tym, że wchodząc do organizmu, trucizna szybko wchłania się do krwi i trafia do wszystkich narządów.

W wyniku tego rozpoczynają się ochronne właściwości organizmu, a także wytwarzanie własnych przeciwciał i hormonów.

Ze względu na silny efekt, jad pszczeli jest skutecznie stosowany w praktyce przez długi czas.

Środki ostrożności i przeciwwskazania

Chociaż apiterapia jest przydatna, nie należy zapominać, że substancja toksyczna dostaje się do organizmu.

Aby zachować zdrowie i zapobiec niepożądanym konsekwencjom, musisz stale oddawać krew i mocz do analizy.

Podczas trwania sesji pieczenia należy unikać wysiłku fizycznego. Powinieneś również zrewidować swoją dietę: lepiej jest wykluczyć alkohol, tłuste potrawy, a także przyprawy.

Efekt apiterapii jest bardziej wyraźny u dzieci. Dla nich lekarz powinien dokładnie określić dawkę podawania toksyny, w przeciwnym razie mogą wystąpić powikłania zamiast dodatniej dynamiki.

Kobiety w ciąży i karmiące powinny unikać sesji apiterapii. W ich ciele poziom hormonów już wzrasta, a wprowadzenie trucizny może wywołać poważne konsekwencje zarówno dla kobiet, jak i dla dzieci.

Loading...