Leczenie ludowej przepukliny międzykręgowej - podstawowe zasady i popularne metody

Rozpoznanie - przepuklina międzykręgowa - prowadzi pacjenta do stanu całkowitego zamętu. Choroba jest postrzegana jako coś strasznego, co nie pozwoli ci cieszyć się życiem.

Obrazy mentalne, w których dana osoba widzi się na wózku inwalidzkim, zostają wprowadzone w stan poważnego przygnębienia. Ale nie tak straszna jest choroba, która pojawia się na pierwszych minutach przed pacjentem po wizycie w gabinecie lekarskim.

Przepuklina międzykręgowa w nieotwartym stadium pomyślnie leczona jest metodami tradycyjnymi i ludowymi. W takim przypadku leczenie środkami ludowymi ma charakter pomocniczy i może być przeprowadzone w domu za zgodą specjalisty leczącego.

Podstawowe zasady

Przepisy ludowe na leczenie przepuklin międzykręgowych mogą pomóc lub zaszkodzić - zależy to od tego, jak prawidłowo wybrana została metoda, biorąc pod uwagę stan pacjenta i cechy fizyczne jego ciała.

Te chwile mogą wyjaśnić tylko lekarzowi, dlatego tak ważne jest, aby nie angażować się w przepuklinę bezkierunkową bez jego zaleceń.

Jak leczyć przepuklinę międzykręgową bez niebezpiecznych konsekwencji dla zdrowia? Musisz wiedzieć, że:

  1. Ciepłe okłady i podgrzewanie obszaru pacjenta są zabronione w okresie zaostrzenia choroby.Nie tylko nie pomogą usunąć przepuklinę, ale również zwiększą tempo rozwoju procesu zapalnego, powodują silny obrzęk tkanek.
  2. Leczenie choroby metodami zewnętrznymi powinno odbywać się z niezwykłą ostrożnością, pocierając związki lekkimi ruchami klocków palców, ale w żadnym wypadku nie za pomocą silnych ruchów trących. Takie manipulacje mogą powodować przemieszczenie odcinków kręgowych i powtarzające się nawroty choroby.
  3. W przypadku zastosowania lokalnych środków, obszar chorobowy jest wolny od odzieży, dlatego bardzo ważne jest, aby nie dopuścić do przeciągów w pokoju.
  4. Metody, w których stosuje się maści i kremy, stosuje się na etapie rekonstrukcji, jednocześnie z procedurami fizjoterapii wyznaczonymi przez specjalistę - tylko skomplikowane środki są w stanie przynieść długo oczekiwaną ulgę stanu.
  5. Tradycyjna medycyna podczas stosowania kompresów zaleca stosowanie miękkich, niedrażniących tkanek skóry i konieczne jest sprawdzenie indywidualnej tolerancji składników danego preparatu. Aby to zrobić, niewielką ilość kompozycji należy nałożyć na skórę nadgarstka.Jeśli po 30-40 minutach na skórze nie występuje podrażnienie, można zastosować lek.
  6. Wewnętrzne preparaty przeciwzapalne do leczenia przepukliny międzykręgowej są stosowane pod ścisłym nadzorem lekarza i mogą być całkowicie przeciwwskazane, jeśli pacjent ma serce, wątrobę, niewydolność nerek, cukrzycę; w niektórych przypadkach ich stosowanie jest zabronione nawet w okresie ciąży i laktacji u kobiet.

Zasadniczo, ze wszystkich sposobów leczenia przepuklin międzykręgowych preferowane są niedrogie i niedrogie środki. Ważne jest, aby sprawdzić jakość produktów i ich okres przydatności do spożycia.

Popularne sposoby

Substancje, które mogą "obudzić" obronę organizmu i pobudzić procesy zdrowienia, są tworzone przez samą naturę i zawierają niesamowitą moc uzdrawiania.

Ważne jest przestrzeganie zasady: wszystko jest dobre z umiarem. Nie oczekuj, że przepuklina rozwiąże się i zniknie po kilku dniach.

Jeśli jest to wystarczające dla pojawienia się dodatniej dynamiki, to dla trwałego dobrego rezultatu potrzeba kilku miesięcy, aby się zagoić.

Można stosować następujące skuteczne recepty:

  • Zakupiony w aptece tabletki mumii w ilości 5 sztuk zmiażdżyć na proszek (produkt Ałtaj jest najwyższej jakości) i wymieszać z 100 gr. świeżego miodu. Pocierać w dotknięty obszar, aż mieszanina przestanie przylepiać się do palców.
  • Czosnek (300 g) rozdrobniono i zgnieciony do soku, pulpa wlać 0,5 litra wódka lub medycznej alkoholu przeznaczonego nalegają na 10 dni w chłodnym ciemnym otoczeniu. Po tym czasie kompozycję filtruje się i stosuje do obróbki, pokrywając obszar chorej folią polietylenową i ciepłą szmatką (rozgrzewając kompres). W fazie ostrej nie ma zastosowania! Aby zapobiec podrażnieniom skóry, niewielką ilość jodły lub rokitnika można zastosować do chorej okolicy.
  • Żurawiny, liści pokrzywy, korzeń łopianu, cytryna liści balsamu, liliowy liści, owoców głogu, trawa glistnika miesza się w równych proporcjach. Wlać 8g 400g zbierania przegotowanej wody, mieszaninę utrzymywano pod zamkniętą pokrywą w łaźni wodnej przez 10 minut, a owinięty w tkance i zdolności do prasy kolejne 2 h. Szczep infuzji przez kilka warstw gazy lub specjalnym filtrem i wlew do małych porcjach w ciągu pół godziny po posiłku, 3-4 razy dziennie.

Leczenie może trwać 2-3 tygodnie, po czym następuje przerwa na ten sam okres.

Musisz zrozumieć, że w większości przypadków (z wyjątkiem wad wrodzonych), człowiek prowokuje przepuklina dysku w niewłaściwy sposób życia: nadmierne odżywianie, brak ruchu, długi rozrywką w statycznej pozycji (siedząc, stojąc).

Niestety, pacjenci zaczynają poważnie myśleć o tych problemach, gdy choroba jest już zdiagnozowana.

Loading...