Masaż jako jeden ze sposobów leczenia artrozy stawów biodrowych

Współwystępowanie ksyartozy jest poważną chorobą, której leczenie polega nie tylko na stosowaniu leków, ale również na zastosowaniu specjalnych technik masażu.

Masaż z artrozy stawu biodrowego będzie skuteczny w każdym nurcie tej choroby.

W przypadku zwyrodnienia stawów 1 i 2 stopni pacjentowi najpierw przepisuje się cykl NLPZ, a dopiero potem, jeśli to konieczne, przepisuje te procedury.

Jeśli choroba rozwinęła się do stopnia 3 i powyżej, wtedy efekt masażu jest zalecany do użycia po wykonaniu odpowiedniej operacji i usunięciu szwów. W przypadku pełnowartościowej terapii bardzo pożądane są konsultacje ze specjalistą.

Bezsporna korzyść

Korzystanie z masażu stawu biodrowego pomaga poprawić krążenie krwi w chorej okolicy, w wyniku czego tkanki wymagane przez tkanki zaczynają szybciej docierać do celu.

Przy odpowiednio dobranej terapii odbudowa chrząstki szklistej jest znacznie szybsza. Ponadto pomaga przywrócić wszystkie funkcje płynu stawowego.

Za pomocą prawidłowej techniki oddziaływania na tkanki można usunąć skurcze mięśni i znacznie wzmocnić pobliskie więzadła.

Po tym zabiegu przywraca się zaburzona praca narządu, utrata sztywności ruchu.

Warto przypomnieć, że stosowanie masażu z deformującą się artrozą stawów biodrowych jest całkowicie bezpieczne, jeśli wykonywane jest przez wykwalifikowanego specjalistę.

Jedną z najbardziej użytecznych i bezpiecznych metod jest efekt tajski, który jest odpowiedni dla każdego pacjenta, a dzięki temu ogólny stan znacznie się poprawia.

Zakazy dotyczące procedur

W niektórych sytuacjach masaż może być przeciwwskazany. Takie sytuacje obejmują:

 • krwawienie;
 • podwyższona temperatura ciała;
 • zaburzenia serca;
 • obecność gangreny;
 • zakrzepy;
 • obecność stanu zapalnego w układzie limfatycznym;
 • menstruacja;
 • choroby onkologiczne;
 • kiła.

Zabrania się również zabiegów osobom stosującym silne środki przeciwbólowe lub środki odurzające.

Metoda prowadzenia

Jak wykonać masaż za pomocą stawu biodrowego, profesjonalista z odpowiednim szkoleniem wie.

Pierwszą rzeczą, której potrzebuje pacjent, jest zajęcie właściwej pozycji, leżenie na plecach, boku lub brzuchu. Pacjent powinien być zrelaksowany.Po pierwsze, zaleca się masować obszar w pobliżu dotkniętego obszaru.

Aby uzyskać bardziej owocny przebieg procedury, należy zwrócić uwagę na następujące obszary z artrozą stawu biodrowego:

 1. Zaczynamy od tyłu. Przez 8-10 minut trzeba wykonywać ruchy, aby rozproszyć krew i przygotować obszar tylny do dalszej manipulacji. Następnie, zaczynając od ramion do krzyżowego kręgosłupa, a także wokół każdego kręgu, delikatnie rozciągnąć plecy palcami.
 2. Następnym krokiem jest masaż dolnych partii pleców. Pierwszym krokiem powinno być głaskanie, a następnie dwa palce w kolistymi ruchami stopniowo i bez pośpiechu zwinny.
 3. W trzecim etapie obszar taliowy jest ogrzewany. Kciuk masować kręgosłup, a następnie stopniowo przesuwa przeprowadzić rozgrzewkę talii.
 4. Wpływ na region sacro-pośladkowy polega przede wszystkim na głaskaniu. Po ich wykonaniu - naciśnięcie dłoni (nie więcej niż 5).
 5. Po zakończeniu zabiegu uda są wygładzone protezami. Po wykonaniu powyższych zabiegów rozpoczyna się ocieplenie dotkniętej chrząstki stawowej.Konieczne jest wykonanie 4 ocierania dłońmi i 6 okrężnymi nacieraniem kciukami.

Self-masaż

Takie manipulacje pacjent może wykonać niezależnie, ale nie dłużej niż 10 minut.

Prawidłowe wskazanie obszarów w masażu w przypadku artrozy stawu biodrowego, można bezpiecznie kontynuować postępowanie. W tej procedurze stosuje się te same techniki, co w tradycyjnym masażu leczniczym:

 • głaskanie;
 • ugniatanie dotkniętego obszaru;
 • głaskanie;
 • effleurage.

Jednak samo-masaż może pomóc tylko na początkowych etapach.

Rodzaje zabiegów masażu z użyciem stawów biodrowych

Istnieje wiele rodzajów masażu, oprócz klasycznego. Oto najbardziej skuteczne:

 1. Puchar masaż w koksartroza biodrowego pomaga wzmocnić drenaż tkanek miękkich, promuje lokalne rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawia kondycję porów skóry.
 2. Wpływ na tkankę za pomocą gorących i zimnych kamieni jest łatwy do przeprowadzenia, ale trwały. Ma dobry efekt relaksujący.
 3. Miodowa droga. Pozwala dobrze rozgrzać obszar połączenia. Zaleca się stosowanie wyłącznie naturalnego miodu.

Każdy rodzaj masażu powinien być przepisywany tylko przez lekarza i wykonywany przez specjalnie przeszkoloną osobę.

Loading...