Przywrócenie barku z artrozą bez leków

Leczenie artrozy jest długotrwałe i złożone. Wśród ważnych składników terapii - ćwiczenia terapeutyczne. Gimnastyka Bubnovskaya ze zmianami zwyrodnieniowymi stawu barkowego pomaga przywrócić ograniczoną mobilność ramię, co znacznie utrudnia pacjentom prowadzić normalne życie, przeprowadzenie sprawy wewnętrzne prace.

Objawy bólu barkowego są zwykle dość wyraźne, z powodu ostrego bólu podczas ruchu ręką, mobilność jest poważnie ograniczona. Obraz kliniczny choroby objawia się:

 • ostry atak bólu podczas usuwania ramienia;
 • całkowite lub częściowe zaniknięcie mięśni;
 • silne rozciąganie ścięgien;
 • ciągły, uciążliwy ból;
 • niemożność podnoszenia ciężarów nawet przy niskiej wadze.

Osteopatia jest metodą leczenia

Osteopatia lub kinezyterapia to specjalny kompleks, którego celem jest wyeliminowanie zespołu bólowego i powrót sprawności ruchowej.

Główną cechą terapii jest całkowite odrzucenie leczenia farmakologicznego. Kompleks został zaprojektowany specjalnie w celu przywrócenia funkcji rezerwy samego organizmu. Terapia jest odpowiednia dla pacjentów w każdym wieku, nie ma przeciwwskazań.

Najważniejszą zasadą w leczeniu artrozy stawu według Bubnovsky'ego można uznać za obowiązkową codzienną realizację specjalnych ćwiczeń ze stałym wzrostem liczby powtórzeń.

Podczas zaostrzenia choroby, silnego procesu zapalnego lub zaczerwienienia, konieczne jest zmniejszenie liczby powtórzeń do minimum, w razie potrzeby, zatrzymać gimnastykę.

Jednakże, gdy zespół bólowy zaczyna ustępować, konieczne jest natychmiastowe wznowienie terapii, powinno rozpocząć się od minimalnego obciążenia. Pomoże to szybko naprawić uszkodzoną tkankę kostną i chrząstkę.

Leczenie artrozy stawu barkowego według Bubnovsky'ego ma na celu uwrażliwienie na wewnętrzne doznania pacjenta. Jeśli podczas lekcji wystąpi ból, nie przerywaj ich.

Przeciwnie, konieczne jest znoszenie i dalsze zwiększanie obciążenia. Jednakże, jeśli ból jest wystarczająco silny, ma ostry charakter, to powinieneś przestać ćwiczyć przez jakiś czas.

Podczas ciągłego wykonywania ćwiczeń:

 • następuje zmniejszenie bólu, powrót do sprawności motorycznej,
 • ładunki są łatwiejsze;
 • Nastrój pacjenta znacznie się poprawił.

Skuteczność leczenia zależy wyłącznie od pacjenta, ponieważ cała zasada opiera się na odczuciach, które pacjent doświadcza podczas wykonywania zadań.

Ćwiczenia i sprzęt sportowy

Gimnastyka lecznicza z artrozą stawu barkowego Bubnovsky jest szeroko stosowana w ośrodkach rehabilitacyjnych. Kompleks ćwiczeń jest dość prosty, więc można go łatwo wykonać w domu.

W godzinach porannych wykonuj specjalne ćwiczenia terapeutyczne. Ćwiczenia należy wykonywać bez wstawania z łóżka. Na początek delikatnie rozgrzej mięśnie. To wymaga:

 • być pociągniętym do góry;
 • rozłóż ręce na boki;
 • połóż ręce za głową;
 • być pociągniętym do przodu.

Czas ćwiczeń porannych wynosi 15-20 minut. Następnie możesz stopniowo zwiększać czas trwania. Na pierwszych sesjach pacjenci odczuwają dość silny dyskomfort, ale musi to znosić, ulga przyjdzie za 3-4 dni.

Ponadto dobrze jest stosować okłady z lodu, prysznic kontrastowy w celu zmniejszenia bólu. Każdemu ruchowi musi towarzyszyć głośny wydech. Pomoże to zmniejszyć ciśnienie, rozluźnić klatkę piersiową.

Leczenie artrozy stawu barkowego metodą Bubnovsky'ego wymaga użycia różnych aparatów gimnastycznych.Na zajęcia w domu zrobią małe hantle o wadze od 1 do 10 kg.

Dzięki takim specjalnym dostosowaniom mięśnie zostają wzmocnione, poprawia się przepływ krwi, zwiększa się ruchliwość barku.

Najprostszym zadaniem domowej gimnastyki jest podnoszenie hantli w pozycji stojącej lub siedzącej. Wybór wagi wagi opiera się na zdolności pacjenta do wytrzymania obciążenia.

Stopniowo zwiększa się ciężar hantli, a liczba dźwigów pozostaje niezmieniona. Jedno podejście obejmuje 20 wzniesień. Hantle można podnosić zarówno na boki, jak i na boki. Ta gimnastyka pomoże wzmocnić mięśnie przywodziciela rąk.

Dla tych pacjentów, którzy nie mogą unieść nawet najlżejszych hantli, na przykład dla osób starszych, zaprojektowano gumowe bandaże.

Z ich pomocą ręce podnoszą się w górę, w boki i są umieszczane za głową. Wykonaj 15 razy na 1 podejście. Z biegiem czasu liczba wzrasta.

Wskazówki

Doktor Bubnowski ze zwężeniem stawu barkowego uważa, że ​​tylko ból pozwala osobie na określenie początku choroby.

Pokonując ból, wykonując specjalną gimnastykę terapeutyczną, można przywrócić atrofię mięśni, dotkniętego stawu.

Gimnastyka pomoże pozbyć się choroby bez leczenia i operacji.Najlepiej jest poddać się rehabilitacji pod nadzorem specjalistów ośrodka rehabilitacji.

Nie oznacza to jednak, że leczenie w domu nie przyniesie żadnych rezultatów. Najważniejsze, aby robić wszystko dokładnie i regularnie.

Po każdym wykonaniu kompleksu leczenia dobrze jest wziąć prysznic kontrastowy, a następnie pocierać go gorącym ręcznikiem.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów, lekarz zaleca, aby właściwa i zrównoważona dieta, to w diecie owoców suszonych i marmolady, jak te pokarmy pomóc tkanki kostnej w celu odzyskania, zachowania zdrowia chrząstki, więzadeł i ścięgien.

Ćwiczenia na artrozę stawu barkowego Bubnovsky to skuteczna technika, odpowiednia dla wszystkich bez wyjątku.

Obejrzyj wideo: Kiedy stosować radiosynowektomię? Czy radiosynowektomia jest bezpieczna? Dr Dorota Jurgilewicz (Luty 2020).

Loading...