Dlaczego stan gorszy po odwiedzeniu osteopatii i co to znaczy

Pacjenci z silnym bólem pleców często zwracają się do specjalistów o pomoc, której praktyka nie akceptuje stosowania leków.

Terapeuta manualny leczy ludzi za pomocą mechanicznego wpływu na układ mięśniowo-szkieletowy i narządy wewnętrzne.

Często pacjenci nie do końca rozumieją, w jaki sposób można wyleczyć chorobę bez leków, ale niektórzy eksperci to robią.

Ostrożne podejście do osteopatów prowadzi do tego, że najmniejsze pogorszenie samopoczucia - a często po kilku sesjach - jest postrzegane jako praca niewykwalifikowana.

Dlaczego po ręcznej terapii boli plecy, jeśli sami eksperci obiecują cudowne uzdrowienie po kilku sesjach?

Jak to działa

Metody terapii manualnej opierają się na zastosowaniu kompleksu wstrząsu, tkanki miękkiej i innych rodzajów działania na ciało.

Za pomocą takiego kompleksu można przywrócić funkcje ruchowe kręgosłupa, aby poprawić stan pacjenta.

Pozwala przywrócić ruchomość stawów, odzyskać napięcie mięśniowe, wyeliminować skurcze, przywrócić kości do ich siedzeń.Jednocześnie przywraca się układ narządów wewnętrznych, wyleczy się różne patologie.

Dla każdego pacjenta wybierane jest indywidualne podejście. Kompleks składa się z rodzaju masażu pleców. Ale to nie jest tak naprawdę masaż, ale środki mające na celu:

  • przywrócenie przepływu krwi;
  • poprawa metabolizmu;
  • pozbycie się objawów choroby.

Udowodniono, że takie leczenie jest o wiele bardziej skuteczne niż lekarstwo, jeśli jest wykonywane przez wykwalifikowanego specjalistę.

W podręczniku stosowane są delikatne metody oddziaływania na tkanki, a ich celem jest szybki powrót do zdrowia. Dlaczego więc po ręcznej terapii ból pleców?

Możliwe przyczyny bólu

Po pierwszej wizycie w instrukcji ból pojawia się po 1-2 godzinach. Wynika to z początków przemieszczania kości, stawów i narządów wewnętrznych we właściwym kierunku.

Nawet po przywróceniu tylko kręgosłupa, zmiany zachodzą w całym szkielecie. Takie poczucie ciężkiego dyskomfortu - jest to pewny znak, że rozpoczął się proces regeneracji, a organizm zaczął walczyć z patologią.

Ból pleców po terapii manualnej może towarzyszyć gorączce i gorączce.W takich przypadkach same osteopaty powinny przyjmować środki przeciwbólowe, które pomogą poprawić stan.

W celu utrwalenia efektu należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza, przestrzegać zaleconych ćwiczeń, przestrzegać ograniczeń. Jeśli zastosujesz się do wszystkich zaleceń, wkrótce stan się poprawi.

Dlaczego jest gorzej?

Czy po kilku zabiegach terapii manualnej plecy mogą boleć jeszcze bardziej? Tak, ponieważ szczyt bólu wynosi 3-5 dni. Wiązki podtrzymujące narządy lub kości powinny działać w nowy sposób, w nietypowej pozycji.

Mięśnie będą musiały ciężko pracować, aby utrzymać kręgosłup i inne systemy w nowym miejscu. Ten proces powoduje bolesne odczucia, aż ciało przyzwyczai się do niego.

Przywrócenie musi zająć trochę czasu. Po 5 zabiegach ból stopniowo zaczyna zanikać, a następnie znika.

Człowiek szybko się odbudowuje i przyzwyczaja się do nowego, a co najważniejsze - prawidłowej lokalizacji kręgosłupa i innych narządów.

Jeśli ból wystąpi później niż 1-2 godziny po leczeniu pleców przez terapię manualną, warto poszukać przyczyny, z powodu której stan się pogorszył.

Najprawdopodobniej jest to przejawem pewnej choroby, ponieważ efekt kinezjologiczny ma wiele przeciwwskazań.

Innym powodem bólu może być niewłaściwie dobrana technika. Specjalista może przesadzić, nie obliczać siły uderzenia. Jeśli tak jest, to po kilku dniach wszystko zniknie.

Ważne jest rozróżnienie między bólem mięśni a bólem stawów. Ból mięśni po osteopatii jest normalny. Łatwo to określić. Aby to zrobić, potrzebujesz:

  • wziąć gorącą kąpiel;
  • przetrzyj plecy;
  • rozgrzewkę;
  • odprężający lub rozgrzewający masaż.

Po tych zabiegach należy poprawić samopoczucie, a nieprzyjemne odczucia - zmniejszyć. Ból mięśni wynika z faktu, że ręczny masaż pleców prowadzi mięśnie do napięcia.

Jest to rodzaj gimnastyki, w wyniku której mięśnie zostają wzmocnione, a ponieważ uwalnia się w nich kwas mlekowy, powoduje to dyskomfort. Dzięki sztywnej technice ekspozycji mięśnie mogą boleć jak po intensywnym treningu na siłowni.

Jak naprawić wynik

Naprawienie efektu jest po prostu konieczne, a tutaj pojawia się logiczne pytanie: czy można wykonać masaż pleców po terapii manualnej? Tylko lekarz może o tym zdecydować, ponieważ w niektórych przypadkach masaż może być zabroniony.

Jeśli nie ma przeciwwskazań, to co sześć miesięcy należy wykonać tę procedurę, aby pomóc mięśniom utrzymać kręgosłup we właściwej pozycji, to znaczy jako środek zapobiegawczy.